Jump to content
Staiko Jelev

Монтаж на печка Webasto

Recommended Posts

Здравейте колеги. :honda:  От няколко дена ми е влезнала една муха (проект) в главата и не мога да да го разкарам :D .

Мисля да пробвам да си монтирам "Печка /мокра/ с дистанционно стартиране". Добри мнения има за печки Webasto. Харесал съм си даже няколко обяви за рециклирани комплекти печка (управление, дистанционно с модул, бензинова и водна помпа, печка и ауспух), че нови не се пипат! В Алито има и резервоарчета от по 5л. което мисля, че ще ми свърши работа и да монтирам някъде покрай двигателя за да не развалям оригиналния на колата.

Интересува ме дали някой е слагал такава печка или да е чувал нещо ?

Благодаря Ви предварително . :bg:

Без име.jpg

Без име 2.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти вкарам и друга муха...Мислил ли по варианта за дистанционно стартиране на мотора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах как мразя мухите.... :)

Що ти трябват - "болежки на здрава глава". 

Ама ако те влече, дерзай. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, Staiko Jelev написа:

От няколко дена ми е влезнала една муха

Тази муха и на мен ми влиза всяка зима :D.

Мой приятел има такава на Ауди 80. То е газ / бензин, а печката е дизелова. Резервоарчето което той ползва е от моторна косачка. То му е паснало най-добре в двигателния отсек.

Преди 8 часа, Vancho написа:

Мислил ли по варианта за дистанционно стартиране на мотора?

Това върши работа ако колата е с автоматична скоростна кутия. Ако е ръчна скоростна кутия ще трябва да се оставя на неутрална.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Vancho написа:

Да ти вкарам и друга муха...Мислил ли по варианта за дистанционно стартиране на мотора?

Да, но при дистанционното стартиране трябва да се се махне имобилайзера или чипа от ключа да е в колата .... което не е много добре. А както и каза колегата Plamen-CRV  , трябва да е на неутрална с вдигната ръчна, което пак си е проблем през зимата. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, Plamen-CRV написа:

Това върши работа ако колата е с автоматична скоростна кутия. Ако е ръчна скоростна кутия ще трябва да се оставя на неутрална.

На автомата едва ли ще се стартира мотора ако си на различно от неутрална или паркинг а не е невъзможно да си угасил  мотора без да местиш скоростния лост. Ръчната е задължителна винаги и въпрос на навик. Приоритет за изправността по важност е номер 2 след на останалата спирачната система

Монтажа на печката едва ли е по-лесен и ефтин от монтажа на аларма с дистанционно палене. Едва ли имобилайзера ще спре някой профи крадец

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще си изкараш ключа като лоста не е на P ? 

 

Дистанционното палене е по-добър вариант от печката. При печката шанса за некадърен монтаж е доста голям, което може да доведе до пожар :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е фабрично дистанционно палене. Гредах едно ревю на Гранд Чероки в Бричка където имаше и защита против кражба. Ако ключа не е в колата и се премести лоста на D тогава колата гасне.

Това е за автомобили с безключово палене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си решил, точно сега е момента да я сложиш, че мотажниците са малко и през зимата са много заети. Моя акорд пристигна от Дания с монтирана в оторизиран сервиз печка Webasto-мокра. Беше с таймер за включване с възможност за задаване на 3 времена. Аз и добавих оригинален модул за дистанционно включване от 1км. Освен комфорта за теб има и много ползи за колата: нямаш студен старт, ако си с газово веднага щом запалиш превключва на газ( гори 300гр. на час), размразяват се стъкла, уплътнения и тн.Само дето пета година нямаме зима във Варна и съм я палил общо10пъти.

Редактирано от chus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази муха ми влиза и на мене всяка есен :D Аз обаче съм известен с голямото чудене и накрая с не-правенето.

В AliExpress заглеждах има пълни комплекти, ама май нямаха дистанционно, а без него е безполезно май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола е с дистанционно палене, автомат.Дистанционното върви с заключване което е независимо от оригиналния ключ.Тоест ако заключа с дистанционното за палене не мога да отключа колата с оригиналния ключ.Когато колата е запалена и се натисне  педала за газта или се мести лоста на автомата без да съм вкарал ключа ,колата гасне.За мен е голямо удобство за зимата и лятото.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само две уточнения в поста ти липсват за да помогнеш на колегите: къде и колко струва

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 30.09.2023 г. at 23:30, dindin написа:

Тази муха ми влиза и на мене всяка есен :D Аз обаче съм известен с голямото чудене и накрая с не-правенето.

В AliExpress заглеждах има пълни комплекти, ама май нямаха дистанционно, а без него е безполезно май.

Палиш с телефон без шайба;)

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше монтирано,когато закупих колата.Има  такива модули до 200 лв. Въпроса е кой ще го сложи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допускам, че може да се монтира от майстори на каравани и кемпери!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...