Jump to content
Nuclear

Honda Cr-v vs Mazda CX-5

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги,

Продадох си Crv-to 3-та генерация 2.0 бензин автоМатик понеже реших да си взема нещо по ново. Намерих една тема в която имаше няколко мнениея относно CX-5 и Crv и затова искам да събера още прясна информация. От заглавито на поста става ясно, че се колебая между тези два автомобила, но ако някой може да предложи и друг вариант е добре дошло. Бюджета е до 30к, година на производство за маздата между 2014/2015 - 2017, а вариантите на моторите се чуда дали да е 2.0 или 2.5 за mazda-та и 2.4 за Crv-то. Годината на Crv-то може да е между 2014-2016/2017, а да... говорим за автоматик кто цяло.

Знам, наясно съм че пиша във форума на хонда(Аз също съм си фен на Honda) и именно поради това ви моля да си дадете искренно не пристрастно мнение ако сте на мое място какво бихте избрали. Ще пусна същата тема и в на мазда форума да видим дали там ще има без пристратни мнения.
 

Редактирано от Nuclear

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

CR-V 2.4 или Mazda 2.5, но така или иначе трябва да вдигнеш малко бюджета. Не съм виждал нещо читаво за тези пари.

P.S. Моят съвет е да търсиш и двете с максимално ниво на оборудване. И като изпадне добър екземпляр - вземай!

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Преди година и нещо и пред мен стоеше въпроса за избор между Q5, CRV и Mazda CX-5, изгледах ревюта, четох по форумите, разходих се по автоборсите на оглед и решението ми наклони за CRV IV автомат.

Една година по-късно съм доволен от избора си, успех!!!:rolleyes:

Всяка от SUV си има и предимства и недостатъци зависи какво очакваш от колата и коя ти е по насърце.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен Хонда-та има един единствен недостатък - набира бавно, особено при нагорнище. Но атмосферен двигател с такова купе и кубатура си е очаквано.За Около 30 000 км съм сменил предни накладки и масла.

Аз също сравявах между CX5,CR-V и RAV4. Маздата бе последна в личната ми класация след като рових и изчетох нета. Не знам дали за теб има значение , но Хонда-та има най-много пространство в багажника от 3те модела.

Умишлено ли изключваш 2.0 двигателя на Хонда? 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко различни са им концепциите, но размерите аналогични.

Маздата изглежда като експанднат хечбек и е с по-спортно усещане, а Хондата е по-тиха и комфортна, както и вътре е по-просторна, включително огромният спрямо Маздата багажник.

Но, най-добре ги разгледай / тествай на живо.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ясно, а относно слагане на газова уредба до коя година 2.4 двигателя на хонда позволява да се монтира. И също така ако хондата е закупена с екстрата дистроник, самия датчик пак ли се намира зад емблемата или е на друго място? 

 

П. С.  Избягвам 2.0 двигател понеже му идва тежко купето и едвам набира камоли по нажорнище. Напоследък взех да обмислям и дизеловия 2.2 ама с тази скъпа нафта... Мисля че газ ако може да се монтира ще по изгодно. 

Редактирано от Nuclear

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, и аз имах твоята дилема преди година. След 2015 г. започват монтирането на двигатели с доректно впръскване - EarthDreams

Screenshot_73.thumb.png.680ecc0284c364f11ec16901cc7a895f.png

Гледах ЦРВ-тата зад океана защото там са 2,4 двигател и автоматик. Исках да не е със CVT , а със стария доказан автомат. Веднъж гледайки ревюта попднах на сравнение на Honda CR-V и Acura RDX

 

Една бърза справка в интернет за двигателя на РДХ-а ми показа J35Z2 става на газ. А и 274 кончета под капака са си много по-добре от 150-те на сегашната ми хонда.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка се спря на РДХ-а? Много яка изглежда, а въобще не коментирам как върви, ясно ми е.

 

Като цяло, каква ти е равносметката? И дали си на газ? :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм я регистрирал. Купих я с лека щета и сега я оправят. Моята е преди фейслифта (2013 - 2015) от клипа и не е с лед фарове. За газифициране - то е ясно щом съм търсил кола с подхонящ двигател. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите Мазди са с чудесен дизайн, но вътре са супер тясни.Обърни внимание на това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...