Jump to content
JapCar

Автоматично вдигане на стъклата

Recommended Posts

Забравил съм, само шофьорското стъкло ли се вдига/спуска без да държиш копчето, т.е. автоматично? Само на контакт ли става това, защото при мен на изключен контакт не става автоматично...?

Обърках се, защото в БГ на дъртата Тойота е по- читаво- става и на двете врати, а и след изключване на контакта, също известно време става, до отваряне на някоя врата... Дребни удобства, ама са ги помислили. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само шофьорската, да. При Хонда е също така. След като изключиш контакт, пак можеш да управляваш стъклата, до отварянето на някоя от вратите. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Pascualle написа:

Само шофьорската, да. При Хонда е също така. След като изключиш контакт, пак можеш да управляваш стъклата, до отварянето на някоя от вратите. 

Така е и при мен, точно преди два дни останах за малко в колата след изгасянето й и се чудех защо продължава да ми работи шофьорския прозорец, а даже пък и свети auto на копчето. Като отвориш вратата и затвориш и край.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Pascualle написа:

Само шофьорската, да. При Хонда е също така. След като изключиш контакт, пак можеш да управляваш стъклата, до отварянето на някоя от вратите. 

При мен не е така... Като изгася колата и вече не е автоматично, върви докато държа бутона... Излиза, че няма/прекъснат постоянен + към бутона или където и да е и работи само на контакт...

Мисля, че програмирането (задържане бутона в крайните положения) след откачване на акумулатора е само за да стане автоматично вдигане/спускане, няма отношение към контакт/без контакт??

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мен това Авто много ме дразни. Особено като карам и искам да си отворя съвсем леко прозореца. Не мога да разбера как се изключва. Веднъж го има веднъж го няма.... Ако мога да го изключа за постоянно ще ми е супер :) Всеки харесва различни удобства 😂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Г.Писаров написа:

 Ако мога да го изключа за постоянно ще ми е супер :) Всеки харесва различни удобства 😂

За да го спреш като тръгне, чукаш бързо в обратна посока... Май може чукане и в същата посока, на някои коли може...

Може би за да се махне автоматичното, откачваш акумулатора и после не програмираш аутото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На Акорд 7 копчето е много чувствително. Няма съпротива към позиция auto. Не знам, може и да се е износил фиксатора с годините.

На CR-V-то ми (а и на другите ми Хонди) си трябва усилие за да щракнеш на auto.

Иначе да, auto-то на CR-V се спира с натискане в обратна посока. На Акорда не знам, още се уча на тая кола.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И там е така, а и на другите, вкл. на Легена.

То "наще" инджинери като измислят нещо, после го ползват с десетилетия. Но при мен и 4-те стъкла + шибедаха имат "ауто", тоест двоен ход на тези бутони. Самите те обаче са други и ходът им е по-голям на първа и втора степен, и не може да се обърка.

Вероятно заради "фулл ауто" е възможен и "комфорт модула".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 19.07.2022 г. at 19:50, JapCar написа:

Като изгася колата и вече не е автоматично

Не си прецакан.

Пробвах, и при мен е така - auto работи само на контакт.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Krasi-mir написа:

Не си прецакан.

Пробвах, и при мен е така - auto работи само на контакт.

Не виждам логика да е така, неудобство е... Друг каза, че при Хонда било след изкл. на контакта си работи до отваряне на врата, но може би е за друг модел...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако визираш пост #2, аз го разбирам така:

Той ти отговаря че само шофьорското е auto и, че можеш да движиш стъклата без контакт, до отваряне на врата, както при Тойота.

Не е уточнил, дали auto работи без контакт.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, Krasi-mir написа:

Не е уточнил, дали auto работи без контакт.

Да, разбрах, че е само шофьорската auto, то и само на нейния бутон го пише. След изключване на контакт, да, стъклата се движат до отваряне на врата, но auto отпада, трябва да държиш бутона...

При тойота е по- добре- гасиш двигателя, махаш ключа, натискаш бутона за прибиране, не чакаш, излизаш и през това време стъклото се вдига...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е по-юзър френдли, ама при нас не е. Вероятно е с някаква цел безопасност или ел. сигурност.

А много коли си затварят всичко сами при заключване отвън, и не се налага да проверяваш дали някой не е забравил нещо отворено. :(

И при мен ауто и мануал на 5-те стъкла си работят (дори на изваден ключ), но отвориш ли вратата - "играта приключва". Трябва да дозатворя държейки "лок" бутона на дистанционното до края на процедурата. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.07.2022 г. at 8:47, ceco_accord написа:

Трябва да дозатворя държейки "лок" бутона на дистанционното до края на процедурата. :(

Това нещо нагласено от теб ли е или просто захранва бутоните за кратък период?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е. Има го описано и в мануала, по същия начин.

Предполагам има захранване докато има сигнал от дистанционното, но не съм ръчкал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на моя акорд ме дразни ,аутото даже по едно време ми правеше, примерно когато искам да го вдигна цъкам го тръгва нагоре затваря се и тръгва пак надолу.Скоро не ми го е правило де и по-добре,на сивика ми 92ра година трябва леко по силно да се натисне и да цъкне леко се едно има втора степен,че да тръгне аутото,тук изглежда не са го доизмислили или както каза един колега по-горе,може нещо да се е износило със времето.

@ceco_accord доколкото разбрах имаш затваряне на стъклата от дистанционното ли,защото аз много се чудех и пробвах,но не става гледам имаше клипчета по ютюб,но май е само за американките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна  сметка има ли начин да се деактивира ауто функцията и да си е нормално вдигане и сваляне?

 

Докато го спра го свлая и кача по три пъти .. дразнещо и разсейващо е.

Редактирано от Capolavoro
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутона има две нива на натискане, прилагайки правилната сила ще получиш желания ефект. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...