Jump to content
Cyreon

25 стотинки отстъпка за горивата

Recommended Posts

Имам предвид, че около половината ми магистрален пробег е на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, note написа:

Имам предвид, че около половината ми магистрален пробег е на бензин.

Да де, но при условие, че имаш газ, защо го правиш на бензин? Преминаването то бензин на газ ти е предполагам на 40 градуса на антифриза или 30 дори, този хондов мотор сигурно при нула градуса външна температура обръща за макс 5км.градско на газ??????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се отклонихме от темата, но:

Първо, удължавам си живота на клапаните (евентуално) и поддържам доброто състояние на бензиновите инжектори (със сигурност).

Второ, на дълъг път не обичам да спирам да зареждам, а с моята газова бутилка от 42 л. с моя маниер на шофиране мога да мина между 280 и 340 км. магистрално.

Редактирано от note
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е от време на време да се кара на бензин.

Хем не старее в резервоара, хем поддържа оригиналната горивна система.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух онзи ден от финансовия "баш калпак", че горивата поевтинели и трябвало отстъпката да отпадне.

Нямам против, стига газта да е 80 стинки на литър, както беше 2020-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра новина за шофьорите: Удължават отстъпката от 25 ст. за горивата, вижте докога.

 

https://www.flagman.bg/article/280697

 

Ура! Построихме комунизма! :worthy:

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След края на всяка добра новина идва лошата и страна.

Но докато може, ще е "Днеска яма, утре няма".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес заредих без отстъпката 13.94 литра бензин за 40.01 лв. и 37.96 литра газ за 43.65 лв. Къде е далаверата, а?! Карайте си на бензин,  а за нафтовите печки без коментар. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.vesti.bg/bulgaria/koga-otpada-otstypkata-ot-25-st.-za-gorivata-6156589

 

Край. Беше каквото беше! Лъжат като столипиновски римляни, преди 10 дни уж я удължиха безсрочно.  Дано поне тия милиони дето ще ги спестят и няма да ги дадат за отстъпката да ги похарчат аз нещо смислено, инфраструктура например.

Редактирано от Cyreon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиии, едва ли.

Ще отидат за избори в които ще се надскачат да демагогстват, а ние требе да им верваме, избирайки активно "по-малкото зло". :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Cyreon написа:

https://www.vesti.bg/bulgaria/koga-otpada-otstypkata-ot-25-st.-za-gorivata-6156589

 

Край. Беше каквото беше! Лъжат като столипиновски римляни, преди 10 дни уж я удължиха безсрочно.  Дано поне тия милиони дето ще ги спестят и няма да ги дадат за отстъпката да ги похарчат аз нещо смислено, инфраструктура например.

Преди края на Ноември казаха, че настоящата се удължава с месец, а междувременно мислят за нов начин, който да включва и фирмите. Не съм чувал някой, някога да е споменавал "безсрочна". Поне не по радио и/или ТВ.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си беше, та предполагам пак ще има предновогодишни опашки по бензиностанциите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Франко написа:

Преди края на Ноември казаха, че настоящата се удължава с месец, а междувременно мислят за нов начин, който да включва и фирмите. Не съм чувал някой, някога да е споменавал "безсрочна". Поне не по радио и/или ТВ.

 

Казаха, че ще продължи да действа и през 2023 г. и за да "омекотят" удара казаха "под някаква форма" (в горната статия на флагман го пише). Днес си извъртяха задниците и казаха, че е до Нова Година. Няма лошо да отпадне отстъпката, защото пак от нашия джоб е, ама поне както писах горе, да ги дават тия пари за поддръжка, знаци, мантинели и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще продължи да действа „под някаква форма“, но очевидно не както досега. Не съм чувал или чел обещание за –25ст и след декември.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не са го измислили.

Първо трябва да дефинират и приемат "социално и енергийно слаби" и тогава чак да умуват кому и как. Вероятно ще направят някаква сложна бюрократщина, ама сега не им е до това, иии "ойде коня у рЯката".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа, сега па, отстъпката оставала и за догодина, а обсъждат и закон за други транспортни намаления, за хората с месечни доходи под 1000 лв.

Пак се търкаля и левчето намаление за бензин и дизел, ама още му дирят законова форма.

Да не би нещо "парламата" да се е стреснала от "народната либофф"?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ще се видим по бензиностанциите в края на годината.

Удължаването на отстъпката не бе одобрено от дупедатите!

Вчера едно, днес друго! Тея май не са чели приказката за лъжливото овчарче?

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, що не си подготвяте Коледните празници, ами се занимавате с глупости?

Не разбрахте ли, че няма "безплатен обяд"? И не разбрахте ли, че докато Нефтохим е руски, ще ни доят като дойни крави?

Отстъпки, нам к'во си... Не осъзнавате ли, че пак е на "нашия гръб"!!! Ама по- късно!

Това са заеми за това финансиране, които ще ги плащат децата ни и внуците!!!! А може и правнуците!!!! Ама сега гледаме на нас да ни е добре и не осъзнаваме защо!! А и ревем!!!

За какво?

Замислете се!!!

Нефтохим може да работи и на друг сорт петрол. Трябва само пренастройка на системите за рафиниране.

Защо трябва да купуваме петрол сорт "Урал", който е (в момента USD 29/barrel), а да ни дерат и ни го продават като за сорт "Brent", който е (в момента USD 84/barrel)? A ? A? A?

Къде отива разликата? Някой замислял ли се е над това?

А накрая ние я плащаме със заем от светона банка, или каквито и и там държавни заеми, които поколенията ще ги изплащат... Ако ги има... Поколенията, де... Защото както е тъгнало...

Редактирано от dandilov
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само се зарадвах, но се оказа че съм се "смял и то не последен".

И защото, ако никой не пита, няма петимни да отговарят! Обществото също има отговорности!

А че ще оцелеем е ясно, в това сме спецове.

Притеснителното е че се пее за финансова инфлация, а подпочвено се лее морална девалвация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моралната девалвация се лее още от зората на чалгата. Или на "демокрацията"...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ншщо де.

1 резервоар ще е 16-тина лева отгоре - не е драма.

Идва Рождество и дрги празници - време за равносметки и оптимизъм.

Да вярваме в доброто и да го градим и подкрепяме!

Малцина редят световният пъзел, но всеки подрежда своят и зоничка по зоничка, общата картина може да е по-красива.

Весели дни и удоволствия в пътуването и компаниите!

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емии, ще закриваме тая тема - отстъпката важи до 20:00 днес.

Като за последно, сложих по половин резервоар на 2-те Хонди, че бяха пред "светване" (и без това старее) и "газ до дупка" във всяка.

Да посрещнем новата година и дано е по-добра за всеки! Тогава всички ще сме добре (и добри), и няма да тъним бюджета с разни УЖ подаръци.

На здраве да ви е!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...