Jump to content
tanas4o_

Спирачки EBC с щампа на Blueprint?

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

някой ползвал ли е спирачки EBC ???? Днес получих комплект предни спирачки - дискове и накладки и забелязах някой странни неща..... та ме обзеха някой съмнения. А именно:

 

1) На дисковете има машинен надпис Blueprint, които изглежда сякаш е опитвано да бъде заличаван. Опитвано е само надписа Blueprint да бъде манипулиран, но не и номерата след него. Или поне на мен така ми изглежда. Интересното е, че и парт номера на Blueprint съвпада. Прикачени са снимки.

 

2) на друго място е гравирано EBC, но по начин съвсем различен от другите надписи, и разни други цифрови обозначения. Прикачени са снимки.

 

 

Та въпроса ми е, така ли трябва да изглеждат спирачките EBC? Защото аз съм много, ама много по-склонен да приема, че това е всъщност Blueprint.

 

Отделно, поправете ме ако греша, но Blueprint бяха опаковъчна фирма, или поне аз знам така. Въпроса е в такъв случай дали само опаковката носи техния надпис, а  вътре в кутията чарковете си носят техните заводски имена???

 

Частите идват от Англия уж, през БГ търговец. Ситуацията се уточнява и след като се изясни, или поне има някаква яснота, ще бъде дадена информация и кой е търговеца, особено ако резултата е негативен.

 

Поздрави

 

Nadpis BLUEPRINT.jpg

nadpis EBC.jpg

zalichen nadpis BLUEPRINT.jpg

IMG_20220604_162823.jpg

IMG_20220604_163010.jpg

IMG_20220604_163441.jpg

IMG_20220604_163447.jpg

IMG_20220604_163455.jpg

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кой ги купи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Свържи се с EBC и ги питай. Питай все пак и търговеца, да чуеш неговата версия защо има Блупринт на дисковете. ЕБЦ имат представителство в бг и са отзивчиви.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ,аз също съм поръчвал от англия ЕБЦ дискове с нарези в комплект със жълти ЕБЦ накладки и проблем не съм имал.не е имало други щампи.Пробвай да ги върниш  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отговорили. Запитване е пратено до вносителя в БГ да обяснят защо е така.

Ще публикувам информацията по темата, щом стане налична.

 

 

Никой ли не е ползвал Blueprint части да каже дали марката е само на кутията или и на самите чаркове?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е щампована по чарковете, но понякога (или често?) имат и името на производителя. Поне така съм виждал от снимки в нета. Аз не помня да съм слагал нещо на Блупринт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Георги здравей,

 

 

благодаря за дългия пост и предоставената информация. За момента от Английския офис казват следното:

 

"Supply of castings has become very difficult in recent times with very long lead times. And to continue to supply we sometimes buy from reputable brand..... ".

 

Тоест с половин уста отговора е положителен, "ДА",  купуваме продукти на "доказани" марки и ре-брандираме. Честно казано, чувствам се прецакан. Дори и този "Blueprint" да излезе качествен, в което честно казано се съмнявам, редно е ми се струва продавача при продажбата да уточни какво се продава. А ми се струва, че той знае и трябва да знае какво продава. Защото в края на крайщата, ако исках Blueprint, щях да си купя Blueprint, а нямаше да търся вариант за EBC...... .

 

Върви някакъв разговор по темата в момента, може да се окаже, че не само този клас дискове са с такъв произход, но и високия, че дори и спортния такъв.

 

Ще пиша в темата разрешението на ситуацията и поведението на дисковете, ако реша да ги монтирам.

 

Поздрави

  • Харесвам 1
  • Благодаря 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Почти 10г работех в сервиз, тук, в Англия.

На клиента винаги се задава въпроса "Бюджетни, или маркови (т.е. скъпи) части да ти сложим?". Обикновено отговорът е бюджетни. Бюджетни автоматично означава Блупринт.

Тааа, половин Англия кара с Блупринт. Не само дискове.

Аз от години съм с Блупринт дискове и нямам оплаквания.

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off topic 

 

Имах на легасито, преди да го сменя Blueprint накладки, и не бях доволен много!!! От висок клас производители, очаквам и ОРИГИНАЛНИ  части, а не,, оригиналдъ"-нали и цената им е  добра...!?! 🙈😱😰

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@KRASI-MIR,

 

благодаря за отговора и споделените впечатления от дисковете Блупринт.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, tanas4o_ написа:

Честно казано, чувствам се прецакан

Много ясно,че сте прецакан!Аз бих ги върнал,макар че могат да излязат по добри.

На каква цена е EBC-то?

Ето един блупринт:

Screenshot_20220609-112040_Chrome.thumb.jpg.0516caccc536f4a653bc0b62a7e86532.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя завършека. След известна комуникация с EBC Англия, ми бяха изпратени за тяхна сметка комплект дискове, правени от тях, а не ребрандирани.

Имаше известни разправии с български митници, наложи се да го освободя аз, но това е наша родна нормативна уредба.

Като цяло ситуацията приключи с хепиенд.

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! :thumbs1:

Може ли снимки на новите?

Значи излиза, че като човек реши да поръча от тях, трябва да им напише изрична забележка, че иска тяхното производство, а не Блупринт.

Радвам се, че си отстояваш правата. Нагледен пример за всички!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно спирането - отиди на машинно обезвъздушаване, под налягане. Със сигурност има по някое мехурче за изкарване. Тъкмо ще смениш и спирачната течност, а и ще промиеш системата и спирачните апарати.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно видео от Auto Bild Bulgaria за дискове и накладки Blue Print:

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@inspektora, само аз ли не видях, че хората не сложиха грам грес по накладките и пластините, не смениха и нова грес на водачите. Хубаво нови дискове и накладки ама така блокират пак доста по-бързо. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...