Jump to content
pet71

Към колеги от Бургас

Recommended Posts

   Здравейте, колеги!

Препоръчайте сервиз или добре работещ майстор в Бургас  и региона. Реших да сменя сервиза,в който си поддържам и ремонтирам автомобила. Доволен съм  от работата на майстора (механика), но от известно време цените на ремонтите ми се струват доста солени. Днес  ми сменя масло двигател ,масло ръчна скоростна кутия и спирачна течност- за скромните  140  лв.

  Всички масла и консумативи съм си набавил аз. Може би не съм в крак с тарифите в инфлацията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно, ще да е клон на Бултрако.Бягай...:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off-topic: Аз не бих сменил майстора, ако съм доволен от него.

Всички майстори вдигнаха цените напоследък, а в София - и не само - повечето работят на по-скъпа тарифа ако си носиш частите/консумативите или направо те връщат.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е целта - ако е с консумативи на сервиза сигурно горе-посочените ремонти щяха да излязат 200 лв.

И въпреки това, 140 лв. за тези дейности ми се струват доста, дори и за стандартите на София

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, има още накъде! Оня ден се втрещих, на един познат в сервиза на една премиум марка му взели нещо от рода на 500 лв. за смяна на 4 л. масло и филтри, вярно - с консумативите! 😂

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за официалните сервизи е нормално, особено за премиум марките. Аз като бивш собственик на такава, като я купих, се появи един проблем и диагностицираха проблем в единия от вакумните клапани за управление на притока на въздух. В сервиза на марката ми обявиха 600 пари за този клапан, а в магазина им за части (намирайки се в същата сграда) - 200.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Няма нищо общо с официален сервиз.Момчето си работи сам и е собственик на тип квартален сервиз. Мога да кажа ,че е добър познат и просто виждам осезаема разлика в  тарифите от преди време и сега. Ок съм и с цените на услугите ,но ми прави впечатление, че са различни спрямо платежоспособността на клиента,а не според вида на услугата. Това го установих преди известно време,днес го затвърдих. Така или иначе мен ме изгуби като клиент 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно всеки си цени труда, по различен начин, но в твой плюс е,ти пък да си цениш парите!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, pet71 написа:

но ми прави впечатление, че са различни спрямо платежоспособността на клиента,а не според вида на услугата

Добре де, ако си бил с HR-V-то от подписа ти, как ще да те е преценил като особено платежоспособен?

 

И другото - да направим разбивка на цените и услугите за тези 140лв. Аз лично предполагам, че е нещо подобно:

Масло двигател: 20лв

Масло скоростна кутия: 40лв

Смяна на спирачна течност: 80лв

 

Кое от всичкото е много като цена? И като изключим двигателя, всичко останало се сменя на доста повече от период от година.

 

Така де, всеки си определя сам приоритетите и ти си в правото си, но понякога в търсене на съвършенството, прецакваме това, което си е било достатъчно добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ставките труд по официалните сервизи за почти всички операции са фиксирани и обикновено са по-високи от страничните гаражи. В тях е малко плаваща разценката и се преценява според времето за операцията. Реглаж клапани примерно може да е под 80, или над 120 - зависи дали са 8, 16 или 24, особено ако има и АГУ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Не зная,но ми се струва малко висока сумата за тази манипулация.  Не ме преценя,тъй като съм му клиент отдавна и доста ремонти съм правил при него. Както писах в първия пост, решението ми и това да повдигна тема не се базира основно заради тези 140 лв.. Просто от известно време имам чувството, че ме приема като "касичка " . Дано да греша.  Сещам се и за друг случай, ще го споделя за да кажете и вашето мнение.  С Харвито имах сага с задни тампони на предните носачи. Смени ми тампоните, не си спомням сумата за ремонта,но тампоните изплюха и реших направо да взема нови носачи. Монтира ми ги, там си спомням че труда беше по 50 на носач.  Ок съм с това.  Тъй като носачите не бяха оригинални единия шарнир имаше лек луфт в гнездото на носача (усетихме го след няколко дни-пукаше при завой) ,намерих оригинални носачи втора употреба  и сложих ме тях. Там се сещам,че труда беше отново по 50.. Е тук ми се стори леко пресилено. Смени ги за няма и половин час двата. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де факто е направил едно и също нещо - 2 пъти, за еднаква цена, което е логично.

Може да е лесно, но си е негова преценка дали да е 50лв за подмяна на 1 носач.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно разбирам за какво говориш и съм съгласен с повечето неща. Просто има и друга гледна точка - на човека отсреща, който си вади хляба с това. Много дълго ще стане, ако започнем да го бистрим, или поне не и тук да му е мястото.

 

В Бургас съм чувал единствено за Апостолов. И то не с хубаво.

 

Има няколко човека от града във форума, може и те да споделят чии услуги ползват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам френд от казармата с гаражно сервизче, но предимно работи изпускателни системи, и смяна на масла + лесни чаркове.

Ако трябва, мога да го поразпитам, па да му пожелая весели празници. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е особено скъпо 140лв за тези услуги ... само смяната на спирачна течност си е е*ати пипкавата работа. Дори и с машина да се прави, то тая машина е купена с някакви пари, тока (ако е на промишлен) е майка си и баща си. Цялата процедура е отнела 2-3 часа ... нормално е човека да си цени труда, особено ако е кадърен. Сигурно и някакъв наем има за помещението. Колко според Вас трябва да взема един специалист на час - 5-10-20-... повече лв? Съвсем отделен е въпроса, че Бургас е най-скъпия град в България от поне 15 години.

За сведение на колеги, които не са от града - тук няма фирмен (официален) сервиз на Хонда

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух се с моя бургазлия.

Каза че 50лв за труд по долен носач е нормална цена - в долната граница.

Той обаче няма подемник, но пък заварява всякакви железа и алуминки. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Благодаря, момчета за мненията!

Помогнаха ми до някаква степен с взимане на решение, какво да предприема.  Реално от края на лятото чак сега ми се наложи да ползвам услугите на майстора,а през този период имаше и сериозна инфлация на всичко, може би такива са и реалните цени. Ще поосмисля отново. 

   А според мен и Бургас да е с едни от най-високите цени за тези услуги е липсата на добри механици, особено за Японски автомобили. 

 Водил съм Хондата в Дупница преди две години и ми се сториха доста сносни цените на Гуруто ни там.  

    Весели  празници  на всички!

   И много да сте здрави!

       

20211220_124642.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти така, а и колата!

Все пак Хондите не са перманентни досаднички.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от момчето при което ходя. Ако искаш можеш да ми пишеш на лични за обмен на инфо. Да не занимаваме Форума

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той форумът е за това. :)

Занимавайте го. 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...