Jump to content
nunezz

Виене от.. някъде си ?

Recommended Posts

Здравейте! Искам да попитам, дали някой се е сблъсквал с подобно нещо.. имам странно виене от страната на ролките, но не знам от къде. Иначе колата си работи без проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ми нормално

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, prissnr написа:

Звучи ми нормално

 

Е, как ще е нормално ? :D Има едно виене, като тролей.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувам виенето, но според мен е нормално. Аз също го имам, чувал съм го и на други автомобили. Има шанс да е нормален шум от веригата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектен е! Аз виене не чувам! Само смукателните клапани на 2-ри цилиндър за с малко по- голям допуск!

 

Сега сериозно - според мен няма паразитни шумове по двигателя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че дрънчи лагер. Но на алтернатора ли е, на хидравличната помпа ли...? Или на някоя ролка? Не мога да преценя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм.. май не чувате шума на клипа. Като ускорявам се чува, все едно самолет излита. Точно като тролей.  Прикачвам друг клип, от друга кола е, но звука е абсолютно същия, само, че при мен е доста по-тихо.

 

Редактирано от nunezz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие си точно все едно тройлей ускорява. Не знам обаче дали това е нормално или не е т.е ако са сменяни някакви ролки, водна помпа и/или ремъци. От кога я караш колата и преди имало ли го е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От около 5 месеца и да, имаше го. Не са сменяни ролки и ремъци (поне от мен де), само масла и филтри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На твоя запис този шум го няма. Ще направя един на моя акорд, за да ги сравниш. Според мен е нормален шум от верига, алтернатор, нещо. Пак казвам, чувал съм го на други автомобили, не само Хонда. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, prissnr написа:

На твоя запис този шум го няма. Ще направя един на моя акорд, за да ги сравниш. Според мен е нормален шум от верига, алтернатор, нещо. Пак казвам, чувал съм го на други автомобили, не само Хонда. 

 

Има го, но е доста по-тих. Ще се радвам да чуя и твоята Хонда. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това е от моята. 

 

Ето и същия звук: https://youtu.be/WEF-5QtVWqM
В случая е от скоростна кутия с прави (90-градусови) зъбни колела в трансмисията. Вероятно при нашите Хонди има такива зъбни колела я в алтернатор, я в хидравликата, а напълно е възможно да идва от зъбните колела на балансиращите валове в двигателя. Каквото и да е, е просто характерност и е нормална.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно, имаш го същото... Но продължавам да си мисля, че не е нормално. Имаше тема тук из форума, че хората, които сменят веригите, получават същия звук след смяна. Ти сменял ли си вериги ? Не споменах първоначално вериги, защото силно се съмнявам да е от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях верига наскоро - преди 3 - 4 к. км. Утре ако ми остане време ще се пробвам да запиша и пусна клип от моята. Ако не успея утре - ще е в други ден :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се забавих, за кето се извинявам но ето го и обещаното клипче. Не знам какво точно нередно чувате по другите клипчета и дали се чува при мен. Преди около 4 - 5 к. км. съм сменил масло, ремъци и ролки и обтяжна ролка, без водна помпа. Сменени са вериги - къса и дълга, зъбчатките на веригите, банани/водачи и обтегачи. Правен е реглаж на клапани. По време на видеото колата е на газ, не на бензин. Дано съм помогнал и да можете да си направите някакви изводи :)

Редактирано от Г.Писаров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти го имаш, но е тихо, като при мен. С автомат ли си ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Автомат е.

Има едно леко жужене или ромолене ако за него говорите - аз го чувам от самите ролки на ремъка. Може и да греша. Но майсторите, които ми правиха колата казаха, че всичко звучи нормално от двигателя. Преди 600 км. бях при Маркони, който ми слага газовото. И той не каза да чува нещо обезпокоително. А бяхме заедно, като ми обясняваше кое как е по газовото, отворен капак, запален двигател и т.н. Сигурен съм, че ако е чувал нещо нередно щеше да ми каже. Не е човек, който би спестил подобна информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм.. може да е нещо по автомата.. всяка кола, която съм чул с този шум, е била автоматик. Ще покарам още малко така и ще видя, какво ще правя. Има една тема специално за този шум и хората викат, че им се появил СЛЕД смяна на вериги.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е от автомата. Но ако е от него, според мен, като сложиш на свободна би трябвало да изчезне шума. Може и грешно да разсъждавам. При записа бях на Р.

Не мога да кажа дали има разлика от преди смяната на веригата. Много скоро след като я купих направих смените и нямам наблюдения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на всяка предавка го има. Не знам вече... ще го мисля. Благодаря за клипчето. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, nunezz написа:

всяка кола, която съм чул с този шум, е била автоматик.

Моята е с ръчни скорости

 

На 16.08.2021 г. at 21:37, nunezz написа:

Ти сменял ли си вериги ?

Не, не съм сменял. Не са и за смяна, защото скоро ми правиха реглаж и веригата е наред.

 

Пак ще кажа: звукът е нормален и няма нищо притеснително. Нямам предвид “карай бе, почти не се чува”, а наистина е специфичен звук на нашите двигатели. Не търси проблеми където ги няма. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли без ремък? Сменявано ли е маслото в хидравликата и с какво? Като "разклатиш" волана, променя ли се звука?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, Niakoi написа:

Пробва ли без ремък? Сменявано ли е маслото в хидравликата и с какво? Като "разклатиш" волана, променя ли се звука?

 

Не съм пробвал без ремък. Сменяно е, с наливно, ама му забравих името, червено е. Не, не се променя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, Niakoi написа:

Като "разклатиш" волана, променя ли се звука?

Аз като като съм на място и завия волана на ляво или на дясно ми сменя звука. Казаха ми, че е нормално. А дали е така? Нямам идея. Някой може ли да каже, кое е нормално или не? Не съм сменял още масло на хидравликата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ще използвам и аз темата тъй като отскоро съм със същия проблем. За мен това не е нормално, тъй като вече имам навъртяни около 80к километра и никога не ми е виела така. Най скоро ми рециклираха алтернатора, но за мен проблема е в хидравликата 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Harvee

Сменял ли си масло хидравлика,започни от там.

Редактирано от CARPERA
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...