Jump to content
Наско69

Скърцане отпред в ляво

Recommended Posts

Здравейте,КОЛЕГИ! Нов във форума ,затова искам да се извиня предварително ако има вече отворена такава тема.

проблема ми е следния:При навиване на волана/ляво или дясно/при плавно потегляне ,от лявото предно колело се чува,стържене,а след това при скорост от 30-до 130км и повече има шум.Нещо м/у виене и стържене.Ходих при всякакви "майстори",но...всичко било "ток"....От какво може да се получава този шум и това скърцане?Ще съм много благодарен ако ме упътите какво и кое да проверя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шарнир!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шарнира или кормилен накрайник може да причиняват шумовете при въртене на място, но не и стърженето по време на движение. Второто може да е от лагер.

@Наско69 шарнирите могат да започнат да скърцат, ако се замърсят и без да са разбити, което обяснява защо майсторите не намират причината (т.е. няма луфт при проверка). Преди време на старата ми кола ми споделяха каква практика може да се приложи в подобна ситуация - инжектира се малко масло в болта - със спринцовка с игла през маншона на болта. Така поне може да се елиминира досадното скърцане, докато болта не се разбие.

Все пак, ако наистина това скърцане е от шарнир, аз бих го сменил.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На място при въртене на волана няма скърцане!По време на движение-особенно на ниска скорост се чува това скъцане/все едно накладка опира в диска/,но няма задържане на колело или нагряване.При по висока скорост вече чувам и един досаден шум.Все пак благодаря за предположенията ви.Аз си мисля ,че е или лагер или спирачния апарат.....знам ли вече.....

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери наистина този спирачен апарат,дали водачите и техните маншони са наред,ако има скъсан   и в него има мръсотия то той  задържа.Продават се ремонтни комплекти водачи маншони.

Ако не си сменял спир,течност сега е момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК.Ще ги проверя,но ми е чудно -този шум в движение възможно ли е да се появява точно заради това....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се появява и от боклуци между диска и предпазната ламарина, камъче, кал. Или крива предпазна ламарина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Krasi-mir написа:

Може да се появява и от боклуци между диска и предпазната ламарина, камъче, кал. Или крива предпазна ламарина.

Да възможно е.Но се чудя този шум при движение.....Шума е все едно карам със зимни гуми.А гумите ми ми са чисто нови/континентал-дот 21г/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Наско69 това ми звучи на лагер-главина.

Преди много години на 6цата ми беше така и си мислех че е от кофти гуми. Но след някой и друг месец като се влоши, вече стана ясно...

Така че, покарай, въпреки че е дразнещо и то ще си покаже :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се дали проблема неможе да е от вътрешни карета?при скорост над 90км се усещат много леки вибраций,без значение дали е на скорост или по инерция-вибрацийте си остават!Не се се усещат на волана ....а по цялото купе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е изключено, и като чета предположенията на колегите по-горе си за смяна на цялата предница 😁

Бих препоръчал да се консултираш с някой от във форума препоръчаните майстори/сервизи, ако още не си го правил.

Споменатите от теб майстори чуха/усетиха ли твоите оплаквания?

Ако не може да се установи нищо и не е толкова дразнещ шума, карай така известно време, докато симптомите се засилят.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен същите симптоми бяха от ламарината -  (щит,  въздухозаборник) на дисковете. Стържеше само при завой, понеже опираше в диска. Огъни я малко, за да не опира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля ,че е лагер главина ,шарнира при завиване скърца или прескача като счупена пружина като направи ръб вече ,обаче може и каре да е .Иди на истински сервиз .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Акорд 7 отпред с лагер-главина ли е или само лагер? Или имате предвид лагера на главината?

Редактирано от mirott

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагера и главината са отделни отпред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пътувах до провинцията...прави ми впечатление,че при скорост 120-130км/ч.колата става леко нестабилна и има вибраций!без значение дали е на скорост или по инерция.Възможно ли е да  е от лагера на главината ....?Шума си го има непрекъснато.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми задържаше един преден апарат. От там крив диск и страшни вибрации само при скорост 110-120км/ч.

 

п.п. Със писане по форумите няма да стане.

Или намери читав сервиз в София, или се обади на @fenabg , и направи още едно пътуване в провинцията.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...