Jump to content
mincc

Поддръжка на Apple CarPlay за България

Recommended Posts

Здравейте,

Мисля да сменя моята тойота за Honda Civic седан 2016-2018 година (9та или 10та генерация), но не можаш да намеря информация във форума дали поддържа  Apple CarPlay тук в България и вообще има ли някакви ограничения.

Според сайта на Apple от 2016 година трябва да се поддържа ама нали в България нещата се случват по-късно (или просто изрязват такива екстри за региони като источна европа...), така че ще съм много благодарен ако някой който ползва CarPlay каже дали се случват нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амии то на колата си го има, въпроса е дали ще можеш да свалиш приложението на телефона си. Примерно Android Car Play приложението го няма в българския Google store.Като свалиш приложението вече си се вързва без проблем към колата.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Apple Carplay (скоро и Android Auto, на Android 11 вече е така) си върви директно с iOS. Няма нужда да се сваля каквто и да е. Мога да потвърдя, че работи без проблем във VW Golf, така че стига колата да го поддържа, ще може да се използва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според това тук: https://www.apple.com/ios/carplay/available-models/

 

2016 - 2021 Accord

2016 - 2021 Civic

2017 - 2021 Ridgeline

2017 - 2021 CR-V

2017 - 2021 Pilot

2018 - 2021 Odyssey

2019 - 2021 Clarity

2018 - 2020 Fit

2019 - 2022 HR-V

2019 - 2021 Insight

2019 - 2021 Passport

 

Сивикът го има, както и бях чел в ръководството му.

 

Иначе, аз ползвам Андроид Ауто на тази кола.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да се тества с някой познат, който има iPhone.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.05.2021 г. at 16:54, dzrasd написа:

Apple Carplay (скоро и Android Auto, на Android 11 вече е така) си върви директно с iOS. Няма нужда да се сваля каквто и да е. Мога да потвърдя, че работи без проблем във VW Golf, така че стига колата да го поддържа, ще може да се използва.

Да, но когато в google play ти казва: the app is not compatible with your device. Трябва да го свалиш от друг сайт ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Apple Carplay - работи без проблем от 2018 при мен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , нов съм тук . Наскоро се сдобих с Хонда Сивик 10. Въпроса ми е защо не успявам да си настоя apple car play? Има ли нещо специфично за инсталация или ъпдейт? 
 

Благодаря 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим, че не работи безжично, а само с кабел, друго специфично няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не стана с кабела. Не се сещам какво ми изписа в момента , ще снимам другия път 😊, иначе за разговори и музика с блутут няма проблем,но има и още нещо което ме дразни - как се изтрива празен wallpaper (т.е. Няма иконки върху него , но ми стои активен и няма как да го премахна) 

 

благодаря 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Android Auto и такъв прозорец не се появява. Но доколкото разбирам, иска съгласие за данни и след като му се цъкне "Enable" и се закачи отново телефона, всичко ще тръгне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се случва . Може би ще направя някакъв ъпдейт . Или ще пробвам с Андроид . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми излиза това когато включа телефона в USB,  което е само за зареждане или когато включа друго освен телефон в АА порта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли да е от кабела май не е с оригинален ? 
във всички възможни USB пробвах 😁🤷‍♂️ не става и не става 
 

11326724-E07B-407E-9FE2-8BF777ACE2C8.jpeg

4285DB39-2AD8-4344-B21E-6E834764AFAA.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да е в USB порта под радиото, не този под поставката за чаши в подлакътника.

 

За Андроид Ауто ми е проявявало капризи относно кабелите и е имало някои, с които не се е свързвало. Струва си да се пробва с друг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с двата USB пробвах. Едно и също съобщение излиза.
Ще сменя кабела и ако пак не стане ще е доста странно.

 

току що пробвах с оригинален кабел-стана. Другия беше купуван от теленор мисля. Само за инфо да знаете :) 

 

image.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега като почне да ти прекъсва по дупките ще почнеш да си търсиш и безжичен модул за CarPlay. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези на Carlinkit стават ли ?

 

Редактирано от bultra

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз ползвам Carlinkit 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко не точно по темата, но да си кажа - пробвах съответния безжичен модул за CarPlay на две различни марки - QuadLock и Xcarlink..  Бих посъветвал всеки да НЕ си купува на QuadLock, понеже имаше голямо закъснение при смяна на песните например от youtube и каквато и да е друга команда. При Xcarlink пак има леко забавяне, но е много по приемливо. Засега съм доволен :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с AAWireless, няма забавяне, от време на време прекъсва за малко и пак си се закача. Като недостатък мога да определя само първоначалната конфигурация, щях да го засилвам в земята, но съпортът беше бърз и на ниво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...