Jump to content
dubleDiam

Въпрос за обслужване на Type R FN2

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Радвам се, че най-накрая успях да открия форум, в който ще мога да получа адекватен отговор от опитни "Ондаджий"😂. Скоро си закупих съответния автомобил Civic Type R Fn2 от Англия, докато се намирам все още тук съм решил да си закупя всичко необходимо за едно пълно обслужване на автомобила. Масло на двигател и кутия, филтри, свещи, охладителна течност, спирачна течност, ролки и ремъци и водна помпа. 

Обаче, филтри и консумативи лесно поръчах ОЕМ Хонда, ремъка добре, няма какво да се обърка, но ролките си нямам напредстава колко и кои трябва да се сменят, моля ви помогнете! Ще добавя снимки по-късно, благодаря ви! 

Редактирано от dubleDiam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я, първата ми истинска бегачка😅😁

received_544978413126782.jpeg

received_2702618773386658.jpeg

received_229736378655549.jpeg

received_239524831024554.jpeg

received_2759462877654545.jpeg

received_2821579174797088.jpeg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честита,със здраве да си я караш !

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мотор е с верига, ако няма някакви шумове, най вече при студен старт, чува се едно претракване за секунди, може и от втц да се чува същото, няма за какво да я сменяш. Така или иначе не е болка около 300 лв е с оптегача.

Ако нямаш някакви шумове, като цяло по мотора няма смисъл да сменяш водни помпи, ролки и т.н. Някои ролки са с лагер, който се сменя за няколко лева, няма нужда да се сменя цялата ролка. Аз лично съм имал допир до над 10 такива, признаците за веригата съм ги написал по горе, освен някое лагерче на ролка и пистов ремък нищо друго не съм сменял по тези мотори. Масло Амсоил 5w30 за мотора, за кутията Хонда МТФ. Ако имаш други въпроси питай :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ! снимки от закупените до тук продукти, както и чакащите в транзит, не съм сигурен дали MANN са по-добро от BOSCH, но пък бяха само с няколко паунда по-скъпи, дано има разлика и в качеството, маслото исках да е ОЕМ Хонда, тъй като мисля, че ще бъде от полза, спрях се на 5W30. Другото интересно нещо е, че чистачките струват повече от всички филтри заедно😭😂

IMG_20210120_185110.jpg

Редактирано от dubleDiam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какъв ремък ми бе изпратен за нов, не очаквах такова обслужване в Англия.. Разбира се, се свързах и утре ще бъде подменен с нов. 

За свещи се спрях на NGK, да видим какво изгаряне ще правят и ето я и първо спомената ролка, която съм закупил, добавям спирачната течност MOTUL RBF 600 SYNTHETIC RACING BRAKE Fluid, тъй като смятам да поръчам вентилирани дискове и нови накладки, с тях смятам да подменя и маркучите към тях ще добавям снимки в последствие и антрифриз MOTUL Inugel Expert

 

IMG_20210120_124136.jpg

IMG_20210120_124151.jpg

 

Screenshot_20210119_063654.jpg

Screenshot_20210120_201041.jpg

RBF600.jpg

inugel_expert.jpg.jpg

Редактирано от dubleDiam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен тази ролка бихте ли ме посъветвал да подменя още някоя тъй като така или иначе работа ще се върши ако ме разбирате затова питам, да не се налага 2 пъти свалянето на предницата 😭😂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Quote

MANN са по-добро от BOSCH,

По- добри са,ползвам същия маслен филтър,по точно ползвам само него и смятам за напред .

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я и ролката, която пристигна днес, чакам течностите и помпата, а това, което каза колегата за веригата, че струва 300тина лева смятам при обслужването на колата така и така се свалят нещата да я заменя, благодарности 🙂

IMG_20210121_172856.jpg

IMG_20210121_172910.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 300 лв е верига и оптегач само, твоята на колко мили е ? Ако няма този шум на студен мотор по-добре не я сменяй. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен сменяш неща които ще изкарат доста време,но имаш мерак ок.

Това е антифриза  за твоята Хонда

post-3845-0-47147400-1477264386_thumb.jpg.c46c00a48878790b159644b16940ff92.thumb.jpg.137c52d00642253dc5614bb3c520e4a5.jpgpost-3845-0-94791000-1477264370_thumb.jpg.6b18ccedb48366ee609f41c6dd7dfd3d.thumb.jpg.d70acb6904baf8f450e621ef2327822a.jpg

 

Когато сменяш верига, на която и е дошло времето се сменя комплект който се състои от много части.

Ето ти примерен комплект

KomplektVeriga.PNG.ea3ff313e35b63adf744f6e7194.png.a08c7a5603b3a2dfa5b2acb9d78d11e6.thumb.png.6ef2c66e7faaef08c72c222469eda5e0.png

 

 

Редактирано от CARPERA
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, CARPERA написа:

Като сменяш верига, на която и е дошло времето 

 

 

Преди малко запали автомобила на компютъра показва - 1, чуваше се суркане като цяло, но тъй като не зная дали е заради ролките или верига смятам да сменя нещата, иначе двигателя си работи безупречно, този юпълен комплект какво ще ми коства? А да допълня колата е на 120хил мили, затова съм мераклия да и подменя частите да не изсипя накрая всичко в кофата заради 20сек втек удоволствието 😂 водната помпа съм почърал, защото ми се вижда, че центъра и е изкривен тоест върти се накриво според моето виждане 😅

Редактирано от dubleDiam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сменяш неща по мотора ,внимавай със сервиза в който я оставяш-малките пропуски носят големи проблеми после -личен опит !

Стане ли беля -никога те не са виновни ,искарват ти колата че е кочина и затова е станало така ,нищо че са забравили да затегнат паразитната обтегачна ролка струваща 220 лв на ангренажа .Ама на -не можах да счупя мотора -карах 120км със отпуснат като гащи ангренажен ремък и то във витек режима ,не прескочи ,в другия сервиз хората имаха динамометрични ключове и всичко по книга се затяга -от тогава няма грижи ,след 2 хил км пак трябва да се сменя ангренажа и косата ми настръхва къде да ходя и какво ще направят пак .

п.п докато карах с отпуснат ремък пружината на ролката паднала и половината път едно бзззззззъът се чуваше -хубаво че паднала долу между капака и ремъка и го остъргала ,ами не паднала между зъбите и зъбчатите колела ,че тогава пътната помощ щеше да се вика .

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключителни благодарности, колега аз съм от област Ямбол и все още не съм запътил към конкретен монтьор, тъй като не искам както казваш да си измият ръцете с мен, а относно тази паразитна оптегачна ролка тя цялата ли трябва да се замени или само тя самата

Screenshot_20210121_205706.jpg

Редактирано от dubleDiam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дупница далеч ли ти е ?ако не искаш никакви проблеми с колата -свържи се с Фена бг ,това е твоя човек ,има му ги координатите из форума .Фена -Ванко се казва е царя на хондите в България .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отварям да сменя филтрите, защото почивам и какво да видя МАЙКА БЪЛГАРИЯIMG_20210122_103948.thumb.jpg.88bbb5dcb23281468ae37c76395e500a.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на дизела е така - Ман въздушните филтри ги правят в България, мисля в Русе. Два пъти съм ги ползвал не съм имал проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за въздушния филтър на моя дизел не бях доволен от Манн и още една друга марка бях пробвал.. накрая си взех оригинален филтър и вече ги нямаше тези шумове, които се чуваха преди. А ако си още в Англия - мога да си поръчам малко мАсло по теб :P хаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес да обнови темата с малко части, закупих всичко, каквото ми бе останало да поднемя напълно, за да бъда сигурен в надеждността на двигателя, поръчах ролката на оптегачна, PCV valve, който си свисти, подмени антифриза с този, който колегата ми предложи Хонда Тайп2 и Honda MTF3 масло за скоростната кутия да свежне👌😂😏, а ако някой има нужда от нещо само да каже 👍😉

Screenshot_20210121_205706.jpg

Screenshot_20210123_160915.jpg

Screenshot_20210123_160937.jpg

Screenshot_20210123_161007.jpg

Редактирано от dubleDiam
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, честито за колата и със здраве да си я въртиш. Сега, както и Pepo ти е написал, недей да сменяш нещо което работи по колата. Няма да сложиш по-хубава част от тази която ти е на колата ако е стоково всичко. Аксесоарният ремък и ролката ако твоите са били добре, защо искаш да ги сменяш? Водната помпа, защо? Гледам на една от снимките, ремъкът ти е оригиналният, ако е в добро състояние той и ролката, не бих ги пипал. Не пипай излишно там където няма нужда. Смени си маслото в двигателя, смени филтрите, спирачна течност,  масло скорости и карай. PCV-то най-лесно да разбереш дали е за смяна е на работещ двигател да стиснеш маркучето и спира свистенето. Препоръчвам ти филтрите да си ги купуваш оригинални ( ОЕМ ) или поне на Amsoil, NITTO и др. японски/щатски аналози.  Антифриз на този модел ако е първият дават първа смяна на 10 години, само за твое инфо. Следи си нивото на маслото в началото докато опознаеш колата. Може да харчи много малко а може и повече като това не значи, че и има нещо.  За маслото, аз лично сменям на около 5000-6000км вече и/или 1 година. Бях и с Amsoil SS 5/30 но чисто финансово мисля, че е по-добре на по-къс пробег какъвто съм написал да се сменя нещо от сорта на Petro-Canada 5/30 SS. Темата за маслата прочети, интересна е ;) За веригата ако трябва да се сменя при теб, оригинален комплект, защото не искаш при 8000 оборота да стане салата а и не се сменя всяка година. Алтернативна верига на този двигател аз лично не бих ползвал.
73.thumb.jpg.69ff89648e971042dae659067408641a.jpg36.thumb.JPG.60af4dd56a91adeed93c5798779604ca.JPG77.thumb.jpg.8462079bd8cc470bfe661261b48328e8.jpg

За реглаж клапани може да се провери дали има нужда без да се сваля капака а само с диагностика. Минал съм към 30 000км до момента и не ми е бил нужен а преди това не знам кога е правен и дали е правен някога. Това е на бензин. От Англия колите идват ръждиви в повечето случаи. Обърни внимание по-скоро как ти е колата отдолу ако мислиш да я караш по-дълго време. Общо взето ако ти не си майстор а явно не си, трябва да намериш сигурен човек да пипа по двигателя на Type R-a. Не, че е извънземна технология, просто си има специфики и си иска неговото. 

Редактирано от Mkilla
  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. Прочетох поста ти внимателно, решил съм да ги подменя тъй като в  сервизната и история никъде не е споменато, някое от тези неща да са били сменяни кога да е. От проста гледна точка за кола на 12-13години със сигурност тези компоненти са се износили, колкото и да са оригинални... А аз ги подменя със същото качество, тоест няма разлика освен подобрение 🙂, днес ми пристигна помпата и ремъка, поръчах и накладките, ще изчакам до другия месец да поръчам и вентили раните дискове, че си стана малка инвестиция вече 😅

IMG_20210125_161930.jpg

IMG_20210125_161939.jpg

IMG_20210125_161946.jpg

IMG_20210125_164549.jpg

IMG_20210125_164558.jpg

IMG_20210125_164605.jpg

Редактирано от dubleDiam
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dubleDiam, каква е помпата като марка? Принципно водните помпи на Хонда са бая издръжливи. Не знам как ги правят обаче карат адски много километри. Алтернативните нямат това качество. На този Сивик Type R, водната помпа по книжка не я дават за смяна на определени километри. Сменя се при нужда. Всъщност едно време и на прелюда беше така. Пишеше, че помпата се сваля при смяна на ангренаж ( 150 000км ), проверява се за луфтове и ако няма се монтира на новият ангренаж. The power of dreams ;) 

Редактирано от Mkilla
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за информацията, тази новата водна помпа е на JPW колега, както каза, явно ще свалим да проверим тази наличната и дай боже тя да е наред, та да я запазим само ще сменя гарнитурата, тази ще я оставим за резервен случай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните(да забравим спирачната течност тъй като имаме) артикули са наяве, стискам палци всичко с изпращането на колата да бъде наред, да се качвам на самолета и да се заемат майсторите с нужните ремонти, за да се насляда на удоволствието от шофирането! IMG_20210127_194244.thumb.jpg.a26b091b64650da50eebc3c5154250e7.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dubleDiam, тЕз накладки биват ли? За сефте ги виждам?

P.S Гледам са от класа на Pagid та ако е така, трябва да са екстра. Явно ги купуват в Англия.

Редактирано от Mkilla
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво голям мераклия си.

Помисли и за окачването,че тука пътищата са... 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mkilla  колега, нЕмам си наидея😅 за парите си, категорично оправдават класа си хаха, тя в момента е с delphi ако не се лъжа така, че.... 

@Nikolay_dim Ники, закупих я с чисто нови предни амортисьори на около хиляда мили, тук им е често срещан проблем и си ги подменят амортисьорчетата, а като цяло колата не е като кофа отдолу ще се пробвам да добавя няколко клипа, които продавача ми предостави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам как е там, от скоро съм в БГ (тука нема пътища), още не мога да свикна, колата за няколко месеца се раздрънка като каручка, че за това рекох да ти подскажа и аз нещо.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, с течение на времето установих, че не разполагам с превоз(автовоз) за колата, моля ви ако някой има познати да удари едно рамо, благодаря ви! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако решиш да продаваш колата преди да си дойдеш, може да кажеш цена за водната помпа, гледам новичка изглежда :D :D Шегата я оставям но защо не се прибереш с нея на ход? Ако не си и сам ще си направите една не лоша разходка. Ферибот тук - там или пък Ла Манш? ;) 

Редактирано от Mkilla
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 11 часа, Mkilla написа:

.....Шегата я оставям но защо не се прибереш с нея на ход? Ако не си и сам ще си направите една не лоша разходка. Ферибот тук - там или пък Ла Манш? ;) 

Преди време аз също срешнах подобен проблем. Дадоха ми оферта за превоз, която ми се стори неприлично висока  ииии-  прибрах се на ход излезе ми горе долу £330 + £45 за ферито. Пътувах сам и за 3 дена си бях в къщи. Начиииии мн добре си изкарах ;) .

Редактирано от Nikolay_dim
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mkillaахаха, до 1 месец ще ти дам отговор за помпичката😅, та по темата искам разбира се, тук insurance на тази кола и моята възраст се базира на космическа сума приблизителна на 10к лева базирана на всички възможни фирми в бранша, като сумата е за година разбира се, за седмица мога да прикача снимка ми струва 400паунда + пътя такси т.н = автовоз според мен и излишно губене на време въпреки, че ми се отдава да направя най-дългото и приятно шофиране, като цяло преживяване с кола и загърбва тази възможност, но ще видим какво ще даде идния месец.. 

Редактирано от dubleDiam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай, Post code да видим дали ще мога да намеря някой да помогне. или звънни на +44 7532722087 за оферта ако си West Midlandds, ако не си нищо не пречи да попиташ. ама доколкото знам минимума е към £650.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ми взеха Юни миналатя година за къса Гранд Витара. Наложи се сам да я закарам в Лондон, защото при нас в Юго-Запада не можах да намеря транспорт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, прибрах се по живо, по здраво на ход! 😁 Тъй като ми трябваха резервни ключове закупих 5 и сега имам 2 излишни с чипове, ако някой си търси 🙂

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в БГ ;)

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...