Jump to content
vladimir_ranchinski

Хонда цр-в 2000г 147к автомат изведнъж ми вдигна разхода на газ

Recommended Posts

Преди минавах 210км извънградско с едно зареждане на бутилката която събира газ 27л. Изведнъж започнах да минавам 170км сменях бензиностанции все тая. Смених свещи , кабели , реглаж на клапани , и разхода ми остава пак голям 170км а трябва да мина мин.200 с едно зареждане от 27л. Всичко по газовата инсталация е наред. И преди съм карал с климатик разхода си и минавах около 200км без климатик 210км. Но сега ме пробива с разход. Случвало ли се е на някой? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Каква е газовата ,на колко хил км е. 

При жегите не се зарежда ефективно  бутилката. 

Търси колонка  на бензиностанция  която зарежда минимум  на 12 бара ,зареди рано сутринта по хладно и тествай.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На около 30 000км италианска. До сега съм зареждал ОМВ, Шел ,Лукойл на две различни . Даже онзи ден газта ми свърши на 163км. От Лукойл заредих последно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въздушният филтър сменял ли си го скоро? Интересно, имам същата Хонда, но ръчка, със същата бутилка. Почти винаги минавам 270 км.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, dimkaraganchev написа:

Въздушният филтър сменял ли си го скоро? Интересно, имам същата Хонда, но ръчка, със същата бутилка. Почти винаги минавам 270 км.

Да и комшията има ръчка и минава толкоз 260-270км , а аз едва 170км ужас е. Вече почвам да си мисля че е от автомата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Лукойл го забрави ,гледаш ли на колко те зарежда,ва колонката. 

На всяка колонка  има манометър  писах ти какво да търсиш.

Пробрай Ромпетрол,зареди сутрин по хладн ,  аз корам автомат.

Гледал ли е газаджия за настройки. 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, CARPERA написа:

Лукойл го забрави ,гледаш ли на колко те зарежда,ва колонката. 

На всяка колонка  има манометър  писах ти какво да търсиш.

Пробрай Ромпетрол,зареди сутрин по хладн ,  аз корам автомат.

Гледал ли е газаджия за настройки. 

Да гледал я е , ти колко минаваш щом си автомат? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мен ми харчи 11л на 100км,но някой път не излизат километрите.Последно на Еко спрях ,Лукойл отдавна не зареждам.

Както каза колега съотношението пропан бутан прави газта,и промени ли се то и километрите не излизат.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Зареждам на различни бензиностанции. Включително и на Лукойл. Разходът си е все същия.

Редактирано от dimkaraganchev
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е хонда црв 1998 автомат 128 к.с. Газовото е Романо - слагано и настройвано при Маркони. Бутилката ми събира точно колкото твоята (27-28 литра) - повече от 220 км, както и да я карам не съм минавал, обикновено минавам 210 км. Единствените пъти в които съм минавал повече километри са на Газпром. Обикновено зареждам на една частна бензиностанция тук в Бургас (Дега) или на Лукойл. Струва ми се че яко ни мамят в газта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте газта не е като бензина тоест течност изсипваш и знаеш колко е.Газта както знаем има две състояния течно и газообразно.

Колко ви са бутилките на написахте сигурно 30 или 32 при настройка 80% да събира от обема си да събира 24-25л газ.

За да се вкара това количество е нужно налягане по БДС колонката трябва да работи на минимум 12 бара.

Повечето работят на 10 бара и точно през лятото когато е горещо навън 30 градуса газта е най-разширена,наредиш се на колонка с два маркуча зареждат ти включат и другия да зареждат и налагането пада под 10 бара,зареждат ви само въздух.

Моята бутилка е 39 литрова бутилка  никога не се стремя да я заредя до горе ,то и не става зареждам я 30 л и разхода ми излиза.

Махнал съм ограничението да спира да зарежда на 80 %,че ме изнервя на различните бензиностанции различно спира,да това е така защото пак го повтарям помпите им работят на различно налягане.

Когато променят и съотношението пропан бутан става още по зле,не зареждам от там.

Та отново го повтарям заредете рано сутринта по хладно на колонка над 10 бара и тествайте,защо по хладно влиза повече течна фаза на газта,а не в жегите където тя е достатъчно разширена и допълнително се разширява в бутилката нагрята в багажника ви.

Колега @vladimir_ranchinski за тези 30 хил клапаните регулира ли ги.

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засечи първо колко ти е разхода на бензин и след това прави изводи къде е проблема!

Възможно е и да изпуска газ от някъде а не да я гори мотора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, CARPERA написа:

...зареждат ви само въздух...

Интересно мнение...

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
13 hours ago, ivan_pop said:

Засечи първо колко ти е разхода на бензин и след това прави изводи къде е проблема!

Възможно е и да изпуска газ от някъде а не да я гори мотора!

Колегато е прав  макар че би мирисало на газ.

Взимаш едно шише продупкваш капачка ,вода и веро  и мокриш съединенията по които върви газта.

Хубаво е да  се притегнат всички скоби,това може да го провери и газаджията монтирал уредбата.

При мен  при смяна на термостата  майстора  беше разбутал едно съединение и губеше антифриз.

Сменени ли са двата филтъра на газовата.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колеги само не ми е ясно как пък на някой колите им харчат 10литра на 100км газ като заводските данни са за 10 на 100 бензин , а всички знаем как се правят данните за разхода с какви условносто и шмекерлъци от страна на производителите .Та чудно ми е особенно на газ как ги докарвате тези параметри ,при положение ,че дори и с хубава инжекционна уредба се вдига с около 1 литър разхода .Клоите ли са ви спънати или просто лъжете .Моята е 147кс автомат и рядко падам под 13 градско  е верно тежък ми е крака на газта и все  пак .Газаджията ми е приятел и уредбата ми е доста гледана имам даже и аванс процесор и това 10 на 100 ми се струва откровена лъжа .Няколко пъти извънградско съм се доближавал до разход от 10 на 100 . И колата се подържа с редовен реглаж на клапани и смяна на филтри и пак казвам да твърдиш ,че докарваш разхода на 20г. кола като на сега излязла от завода не го вярвам .

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш колега 13 градско, а всеки тук готори за извънградско. 

Точно какъв ти е въпроса ,с този тежък крак няма как да го докараш разхода. 

А 13л градско е перфектен разход.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, tonii47 написа:

 ...и това 10 на 100 ми се струва откровена лъжа .Няколко пъти извънградско съм се доближавал до разход от 10 на 100 . И колата се подържа с редовен реглаж на клапани и смяна на филтри и пак казвам да твърдиш ,че докарваш разхода на 20г. кола като на сега излязла от завода не го вярвам...

Хм, залагам 1000 лв, ако и ти ги заложиш. Навит ли си? Не ми харесва някой си да ме нарича лъжец, шъ знайш... Да добавя. На всичкото отгоре, не съм с горивоспестяващо масло. Налял съм RAVENOL VSI 5W-40 .

Редактирано от dimkaraganchev
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, tonii47 написа:

 Колеги само не ми е ясно как пък на някой колите им харчат 10литра на 100км газ като заводските данни са за 10 на 100 бензин , а всички знаем как се правят данните за разхода с какви условносто и шмекерлъци от страна на производителите .Та чудно ми е особенно на газ как ги докарвате тези параметри ,при положение ,че дори и с хубава инжекционна уредба се вдига с около 1 литър разхода .Клоите ли са ви спънати или просто лъжете .Моята е 147кс автомат и рядко падам под 13 градско  е верно тежък ми е крака на газта и все  пак .Газаджията ми е приятел и уредбата ми е доста гледана имам даже и аванс процесор и това 10 на 100 ми се струва откровена лъжа .Няколко пъти извънградско съм се доближавал до разход от 10 на 100 . И колата се подържа с редовен реглаж на клапани и смяна на филтри и пак казвам да твърдиш ,че докарваш разхода на 20г. кола като на сега излязла от завода не го вярвам .

Според мен Хонда са доста честни в това отношение, което им прави чест и дори си мисля, че са завишили заводските данни за разхода, за да може всеки да ги постига, тоест са ги правили в много близка до реалната среда, за разлика от други производители.  

Аз лично ако искам мога да сваля реалните с близо литър от заводските, а при нормално шофиране ми дава точно заводския разход. 

Дори в момента средния ми е 5.8, комбиниран(градско/извънградско и магистрала), без да целя икономия, който напълно се препокрива с данните от Хонда.  

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, CARPERA написа:

Казваш колега 13 градско, а всеки тук готори за извънградско. 

Точно какъв ти е въпроса ,с този тежък крак няма как да го докараш разхода. 

А 13л градско е перфектен разход.

 Тук съм съгласен с теб ,че 13 градско е перфектен разход ,това е при нормално каране ако я пришпорвам си удря 15 .Зимно време съм стигал и до 17. 

Явно си е до стил на каране щото извънградско съм я докарвал до15 , обаче има момента ,че когато допълваш на различни газстанции неможе човек да хване разхода ,веднъж ми даде около 8 ама това не е реално .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана с твърдението за лъжците...

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некой ще ме светне ли, за какво точно иде реч?

 

Дотук разбрах, че си говорите за разход на газ, ама какъв?

Градско, извънградско, магистрала, или среден от трите заедно?

 

Питам, за да си изясня, за какво ще даваме 1000лв, т.е., какво ще се доказва? И най-вече, как ще се доказва, каква ще е точно процедурата по протичане на теста - маршрут, час от денонощието, скорост, натоварване на колата (пълна, празна)?

 

Тестът еднократен ли ще е, разбирай пенсионерско-икономично отиване и връщане до някъде извънградско + още толкова км градско, или ще е резултат от някакво продължително ( да кажем един месец) ежедневно каране по различни маршрути и режими на натоварване на двг?

 

Като си изясня тези неща, ще реша, дали и от коя страна на "чертата" да заложа моите 1000лв. ;)

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, tonii47 написа:

 Колеги само не ми е ясно как пък на някой колите им харчат 10литра на 100км газ като заводските данни са за 10 на 100 бензин , а всички знаем как се правят данните за разхода с какви условносто и шмекерлъци от страна на производителите .Та чудно ми е особенно на газ как ги докарвате тези параметри ,при положение ,че дори и с хубава инжекционна уредба се вдига с около 1 литър разхода .Клоите ли са ви спънати или просто лъжете .Моята е 147кс автомат и рядко падам под 13 градско  е верно тежък ми е крака на газта и все  пак .Газаджията ми е приятел и уредбата ми е доста гледана имам даже и аванс процесор и това 10 на 100 ми се струва откровена лъжа .Няколко пъти извънградско съм се доближавал до разход от 10 на 100 . И колата се подържа с редовен реглаж на клапани и смяна на филтри и пак казвам да твърдиш ,че докарваш разхода на 20г. кола като на сега излязла от завода не го вярвам .

До преди един месец с пълна бутилка от 27л минавах 190км градско извън градско 200-210. В момента няма значение дали карам бавно или бързо сега минавам165км. Сменях газостанция все тая. Всеки път я товаря като си ходя на село а сега това е разход без товарене. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко вероятно, да не си почнал да караш на климатик вече :)

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, Krasi-mir написа:

Дотук разбрах, че си говорите за разход на газ, ама какъв?

Градско, извънградско, магистрала, или среден от трите заедно?

Хондата я карам основно между Сопот и Карлово и най-вече по черно, на вилата. Качвам я по 2-3 пъти на ден - правя ремонт, та затова. Един път я пробвах до Плевен, през Беклемето и 1-2 пъти до Пловдив, като въобще не съм карал пенсионерската. Нямам нерви за такива глупости. Разходът си е все около 10л/100км газ. Когато я купих, нямаше газ. Два месеца я търкалях на бензин, пак до вилата. Разходът на бензин беше около 9л/100км.

П.П. Току-що я заредих с газ, че свърши бутилката. При заредено 27,5л газ, минах 268 км. Разход 10,26л/100км.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, lelemale13 написа:

Малко вероятно, да не си почнал да караш на климатик вече :)

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk
 

Преди и с климатик и без разлика е почти едно и също като километри разлика +-10км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли я дали не изтича газ отнякъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,може да опиташ да покараш колата от зареждане до зареждане с изваден въздушен филтър и да засечеш разхода. По принцип в летните месеци колата сменява по-бързо от бензин на газ, съответно пробега от/до зареждане на газ се скъсява. Като цяло, ако няма промяна в разхода с и без филтър, аз ще заложа на проблем с адванс процесора и искрата. Това при условие, че газовата система е напълно обслужена-филтри, рейка, изпарител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 31.07.2020 г. at 10:57, vladimir_ranchinski написа:

Преди минавах 210км извънградско с едно зареждане на бутилката която събира газ 27л. Изведнъж започнах да минавам 170км сменях бензиностанции все тая. Смених свещи , кабели , реглаж на клапани , и разхода ми остава пак голям 170км а трябва да мина мин.200 с едно зареждане от 27л. Всичко по газовата инсталация е наред. И преди съм карал с климатик разхода си и минавах около 200км без климатик 210км. Но сега ме пробива с разход. Случвало ли се е на някой? 

Много е. Аз минавам с 19 л 200км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен разхода е 10/11 л. на 100 бензин и 12/13 л. на 100 газ - газовата е нова БГ...

При автомата е нормално да гори малко повече - особенно като го юркаш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...