Jump to content
Srednia

Кандидат за Хонда(Помощ от Видин)

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте на всички.От съвсем скоро реших да се доверя на марката Хонда и съм се спрял на модела FR-V.Карал съм Фолксваген,Пежо,Опел и Ситроен всичките дизел.Сега съм се насочил към FR -V модела на Хонда и нещо ме дърпа да е бензин като задължително ще се слага Газ.Някакси ми омръзна от капризите на дизела(нз дизелите на хонда как са,но като сложа нещата на кантара дизел /бензин и някакси ми се струва ,че с какъвто и ремонт да ме изненада колата при бензина ще е по евтино и по лесно откриваемо)Доста добри неща изчетох за бензинките на Хонда и се спрях на 2.0 мотора 150к.с

Ограничен ми е бюджета за това и гледам нещичко по поносимо до към 5500 макс..Има една червена във Видин която е на удовлетворителна цена,дори има и навигация и е Германка,но пустия му път ми е много и се чудих дали няма някой от форума във Видин който може да я види и да каже дали си заслужава да предприемам пътуване.Склонен съм да гледам и дизели,но задължително трябва да нямат ДПФ,че доста кошмари имах с тия филтри,всъшност незнам има ли от въпросния модел без ДПФ и по какво се познават кои имат и кои нямат.

Ще съм благодатен на всеки отговорил по темата с каквото и да е било ;)

Редактирано от Srednia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с дизел и се огледай и за стрийм  пак с к20 мотор . Дизела е хубав мотор но моо гризнеш дървото с него, К20а1 е добър двигател.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не съм наясно с кодовете на моторите и ше съм благодарен ако мога да прочета някъде из форума за тях...Каква е разликата между К20 и К20а1.Но като цяло да,насочил съм се към бензина на хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К20 е серията. К20А1 на Stream, K20A9 на FR-V.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре благодаря за отговорите,ще следя обявите и ще чакам мойта да се появи..май се отказах от видинската,доста път е пък и като знам ,че реално никога не е това като на снимките и усещам ,че ще съжалявам.Май ще трябва да добавям в бюджета пък ми се искаше за газ и обслужване по мой си тертип дет се казва да останат,ама ще почакам имам какво да карам за сега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че не винаги получаваш това , за което плащаш. Примерно автомобил с по-висока цена не е задължително да е по-запазен, обаче кола с цена под средната е почти сигурно ,че ще има повече знайни и незнайни проблеми. Съветът ми е да търсиш кола, която е карана в България вече. Може да попаднеш на честен човек, който ще ти каже проблемите. Stream като по непопулярен модел сигурно ще има по добра цена, пък колата си е супер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, ivailopp написа:

Лошото е, че не винаги получаваш това , за което плащаш. Примерно автомобил с по-висока цена не е задължително да е по-запазен, обаче кола с цена под средната е почти сигурно ,че ще има повече знайни и незнайни проблеми. Съветът ми е да търсиш кола, която е карана в България вече. Може да попаднеш на честен човек, който ще ти каже проблемите. Stream като по непопулярен модел сигурно ще има по добра цена, пък колата си е супер.

Утре ще ходя да гледам една на леко занижена цена спрямо другите.Казват че е дошла на самоход от Германия което ще бъде доста показателно за знайните и незнайни проблеми

..въпроса е обаче как да разбера дали наистина е на самоход дошла какво трябва да гледам,че да позная как е влезнала в БГ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Srednia написа:

Утре ще ходя да гледам една на леко занижена цена спрямо другите.Казват че е дошла на самоход от Германия което ще бъде доста показателно за знайните и незнайни проблеми

..въпроса е обаче как да разбера дали наистина е на самоход дошла какво трябва да гледам,че да позная как е влезнала в БГ?

Ти май кола ще си избереш трудно . Стриймове има ,наскоро гледах един за 4к от Италия .  Кола от германия не ти трябва тея митове и легенди че там са супер колите не са верни , от Италия всеки ги плюе но ако трябва да ги съпоставя Германски само прогнили кенефи . Запомни едно от мен най важното в една кола е купето и окачването . Като я земеш от Германия ще е все едно е излязла от дъното на океана , Двигател се прави  купе НЕ.  Тоя туч фрв лично на мен не ми харесва  , ниска широка , тромава като затлъстяла американка оцеляваща на бургери от макдоналдс. Не случайно ти посочих стрийма , обави за такива има , а и го имам много практична кола но в никакъв случай с тоя умрел кон 1.7 . К20 си има проблеми но к20а1 е един от 1вите и там нещата са по добре . 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

к20а1 
К - серия двигател
20 - кубатура 
а1 - тип на двигателя , почти винаги по последни две се разбира и в какво купе е монтиран 
 Д17 
д - серия мотор 
17 - клозет
 

Редактирано от fenabg
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък много ми харесва FR-V. Не знам какво точно не му се кефите на външността? С едни готини дЖанти и по-ниско окачване си я бива :) Srednia, fenabg ти го е казал. Колкото и да гледаш, изборът не е огромен а ти търсиш хем евтино,  хем супер запазено. Такива коли на пазара няма

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, поне е по-красиво от Мултиплата, но формулата 3 + 3 седалки е само малко по-практична, за сметка на многото компромиси.

Между FR-V и Stream никога не бих избрал първото. Между ван и ван има разлика - справка - Иван.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не помагаме на питащия.

Моля някой да изтрие предишните ми два пoста.

 

Това, какво харесваме ние не е важно в тази тема. Дори и да не знае, какво е К20А1, той вече се е ориентирал - правилният двигател за тази кола е 2.0 бензин (и според мен).

 

Съжалявам, но не мога да помогна с оглед и съвети относно покупката на този модел Хонда.

Единственият съвет, който бих си позволил да дам - колата да е автоматик. Дори и това е въпрос на (моя) личен избор. Мен си ме влече автоматика. Не само FR-V, всички модели.

 

Сега, ако въпросът беше "Трябва ми 7-местна Хонда, кой модел да избера?", бих споделил моето предпочитание. Само за протокола - няма да е FR-V и Stream.

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, ceco_accord написа:

...

Между FR-V и Stream никога не бих избрал първото. ...

 http://kolalok.com/razlika/honda-fr-v-honda-stream.html
... колега Srednia,  качи се и в двете коли и виж коя е за тебе!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Mironch0, моите уважения, ама това сравнение е, меко казано, подигравка с аудиторията.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите...

Стрийма ми е доста голяма,наскоро се разделих със Зафира Б като една от причините беше,че ми е мн голяма..

Легнало ми е на сърце ФР-Вто и това е.

Ще разгледам днеска едно две пък дано някое е моето ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.

Вземи това което искаш,че ще те яд после.Преди години ходих да купувам една кола която и бях мераклия от доста време,човека нещо ми се правеше на тежък и аз в яда си взех друга марка и модел.Години на ред се ядосвах,че направих компромис със себе си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без съмнение ще взема каквото съм решил само да ми хареса някоя и я взвмам,вчера за 2 часа изпуснах една,но нямах възможнист да тръгна по рано за София.Шанс,чакам да се появи пак някоя и така....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам в Пловдив има 5 FR-V-та с 2.0 мотор - никоя ли не покрива критериите ти?

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.06.2020 г. at 15:55, ceco_accord написа:

Гледам в Пловдив има 5 FR-V-та с 2.0 мотор - никоя ли не покрива критериите ти?

3 са с газова уредба,а държа аз да си я поставя и като цяло са ми множко парите за които са ги обявили и 5те.Иначе са добре като цяло.Ще трябва да се посъбере още някой лев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Това тук при нас,с тези цени за тези стари "кошари"е направо безочие...!

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...