Jump to content
Icakaaa

Идеи за семеен автомобил

Recommended Posts

Здравейте приятели!
Нов съм. В момента карам Audi A4 газ/бензин, 1998,101 к.с. Вече ще се увеличава и броят на членовете в семейството. Та си търся високо проходим автомобил. Критериите са ми: комфорт, надежност, поносима поддръжка, поносим разход и най-вече обем. За количка, багаж.. Мисълта ми е възможно ли е да попадна на автомобил отговарящ на тези критерии до 6000лв. По-принцип ми е мерак за джип, но поне да знам дали е възможно да сполуча на нещо или не. Автомобила ще се използва за населено, извън населено място, за почивки, дестинации.. 
Наистина ще съм благодарен, ако някой "удари" по едно рамо. 🙂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа или втора генерация на CRV!

Но 6000лв. са доста нисък бюджет!

В мобиле CRV- та поне има много!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласен съм, че са доста малко. Иначе ще трябва да се примирявам с комби. А ми се иска с по-високо проходим автомобил. Да. В мобиле са доста, но кои са сполучливи и кои не е загадка. 😁 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа или втора генерация на CRV че и трета са с много сполучливи двигатели.

Вече ти на какъв ще попаднеш е въпрос на късмет.

Взимаш някой запознат с двигателите и избирате нещо,дано да попаднете на читав вариант.

Моя съвет вземи внос от Швейцария,има  доста читави екземпляри без ръжда,

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://carbid.bg/HONDA/PILOT EXL/2HKYF18593H585076.html това за мен е перфектния автомобил по зададените критерии но докарването е леко приключение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, krasimir_01 написа:

https://carbid.bg/HONDA/PILOT EXL/2HKYF18593H585076.html това за мен е перфектния автомобил по зададените критерии но докарването е леко приключение

Да, доста добър е, но с докарване минимум ще излезе 10 000лв. 😁 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай и обявите за хонда стрийм, от 3 месеца карам такава и за семейна кола е повече от перфектна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.auto.bg/obiava/99828110/honda-cr-v-2-0-lyav-vitec-150ps?page=2&searchres=b1bzcik1 това е в ценовия клас но ако не те притеснява външния вид че е малко на канче

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, krasimir_01 написа:

https://www.auto.bg/obiava/99828110/honda-cr-v-2-0-lyav-vitec-150ps?page=2&searchres=b1bzcik1 това е в ценовия клас но ако не те притеснява външния вид че е малко на канче

Да, добра е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не погледнеш Subaru? Ще вземеш по-стар модел с повече екстри и добре поддръжан за тези пари + 4x4 и комби което искаш. Аз бих огледал Legacy преди и след фейслифт 2006/7 и надолу. Иначе Хонда, първа генерация CR-V са на 20 години, CR-V 2-ра генерация не ти влизат в бюджета, погледи и Vitara на Suzuki, хич не е лош избор.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е,бюджетът е нисък за SUV или комби на Хонда след 2001 година. Джамбазите им слагат високи цени, а това не разбирам защо е така. Може би са здрави колички ,a може би се търсят много и това да определя високата им цена. За 6к или ляв волан, или някой Сивик 01-06г или нещо строшено, дето кара на масло, а не на бензин. Тъжно , но факт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, didich написа:

Разгледай и обявите за хонда стрийм, от 3 месеца карам такава и за семейна кола е повече от перфектна

Понеже бюджета ти е нисък за СУВ а не си написал за какво ти е 4.4 за това смятам, че стрийма е най подходящата кола но с двигател 2.0

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че, ако 4×4 не е изискване, и Акорд 7 комби бензин от 2003та може да намери за ~6 хиляди. Но трябва добре да се огледа и аз не бих го направил, ако нямам предвидени едни пари за извънредни неща (освен обслужването). Като цяло препоръката, която следвам, е ако имаш Хлв бюджет, не взимай кола за Хлв, а остави едни 25–30% от бюджета за обслужване, такси и каквото излезне.

 

Моя го взех преди година и половина за към 6500 и имаше хидравличен маркуч за смяна (600лв оригинален). Друг по-скъп ремонт не е имал (освен когато сам си наводних компютъра). Един апп/тпс сензор за 150лв от морга е второто най-скъпо нещо. Да, понахарчва масло, но доста хора това го броят за нормално. А и да бях дал 1000–2000 лв отгоре – гранция никаква. По-добре да ги дам за сегменти.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комбито е добра семейна кола, с достоен багажник, а цената му спрямо седана обикновено е по-ниска (което е странно), понеже е по-добра кола - с по-дълга база, отделна ръчна спирачка отзад и съвсем различен заден мост. Не че ходя по чукаците с него, но по черен път не съм опирал или спирал.

В мобилето гледам префейса е малко под 6 бона за дизел и малко над 6 за бензин, а има и автомат, та дори 2,4, а има и 1 зелен красавец на 6300!

Авторът на темата е добре да си набележи няколко модела и да намери бройки около себе си, за да ги огледа на живо и да придобие реални впечатления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mazda premacy 2.0 ditd 101кс. (малкия данък) след фейслифта (2003-2004 г.). С такава си изгледах децата. Двигателят е безпроблемен (няма филтри за твърди частици), по принцип са податливи на ръжда по веждите, но за 3 000 лв, по колкото вървят сега, трудно ще намериш по-надежден и евтин за подръжка стар семеен автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...