Jump to content
nikinta

Внимание ! 2020 г. Менте CASTROL ! Преминава през всички проверки на кодовете ! Как се различава ментето от оригинала !

Recommended Posts

Внимание ! 2020 г. Менте CASTROL ! Преминава през всички проверки, дори и на кодовете ! Как се различава ментето от оригинала ?

Привет Колеги ! Предстои ми смяна на маслото 5W30 и поразучих как стоят нещата в момента ? За съжаление положението е отчайващо ! Споделям тук един видеоклип ! Изгледайте го внимателно и НЕ си мислете , че при нас положението е по различно ! 

Споделете от къде да си купя истинско масло ?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как точно ще направиш всички тия тестове с етикети, лабораторни проби и замерване на вискозитети и други параметри?

Аз например ползвам Мobil 1 ESP 5w30. В едно от тия руски видея, огряват О-то на Mobil с ултра виолетова лампа и тя променя цвета си. Тествах етикета на моята туба и познай дали променя цвета моята? Отделно по разни там сплоявания на пластмасата, отдолу гледат релеф и 1000 други сравнения, включително резолюция на надписите. Накрая се уморих и просто си го купувам и слагам. То ако така човек "внимава" за всичко да не е ментак, няма никога да може спокойно да си сложи масло. Може би онлайн от Германия и общите поръчки е донякъде решение на проблема, но никога не може да си 100% сигурен какво и откъде купуваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаааааайййййй ми то на кастрол отдавна един приятел ми е казвал че печатат етикетите , нема се плашите .

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то да нямаш 100% сигурност не е добър аргумент за това да не те е грижа откъде купуваш. Още повече Кастрол масово се фалшифицира, а не е единствено и неповторимо масло. Просто внимаваме с магазина и/или сменяме марката с друга поне толкова добра, но не толкова популярна, с цел намаляне шанса за менте.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слагам бардал 5х40, видеото за кастрол съм го гледал вече, има и други клипове с тестове на различни марки масла и добавки за масла, от всички които съм гледал бардал има над средните показатели за триене и сгъстяване при ниски температури. На който му е интересно да пише в ютюб "тестове на масло", резултати има много

Тестове на масло

Тест на триене

 

Редактирано от Eks
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bardhal е маслото

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един добър начин да не се притесняваш за неоригинално масло е да купуваш по-малко известни марки, които никой не фалшифицира. Да не говорим, че често са и по-евтини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, toniam написа:

Bardhal е маслото

От общите Щатски поръчки да не е колега? Колко излиза литъра? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз не съм в България.Тука си го купувам директно от дистрибутор 46 евро 5 литра.

IMG-20200204-WA0001.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тук е толкова..за около 100лв

Редактирано от mittaka7
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е извън, но в България даже и любимия ми мобил е яко менте. Предстои ми смяна а не знам от кого да си взема 0W30 май никой не внася а се меша у некое мазе, и после се налива у туби и му се лепят етикети на сътветната марка. За Бардал имам лош опит от добавка за дизел и не бих си налял двигателно масло от тази марка.

Редактирано от krasimir_01
добавка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така съм замислил да направя като излезне нова поръчка ще пробвам и тоя вариянт. Даже за това влязох да видя има ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...