Jump to content
Sign in to follow this  
nedyalkov

Свети ми VSA на Акорд 7, 2.4

Recommended Posts

Здравейте колеги,

След като миналата седмица на таблото ми светнаха грешки за VSA, ABS и /!\ и след 2 дни изгаснаха без да светнат повече, вчера след второто ходене до най-близкия сервиз за диагностика ми изтриха записаните грешки, но за съжаление ми светнаха /!\ + VSA. Дали има начин да се направи обучение на VSA системата без да се включва колата пак към диагностика, защото тези от сервиза, така и не можаха да ми направят обучение, поради липса на такава функция в програмата им?

П.с. Иначе в сервиза се имат за много разбиращи и като ги питаш преди това всичко могат да оправят.

Здравей,има начин за обучение ръчно.
И аз имах същият проблем и го направих ръчно. Много е лесно. Ще потърся линка и ще ти го пратя.

Enviado desde mi VTR-L09 mediante Tapatalk

Всъщност преди малко след час ровене открих темата, но не ми става ясно, сега при мен след като е светнала индикацията за VSA трябва ли да направя все пак процедурата по изтриване на грешката

или мога да мина директно към процедурата по калибриране на VSA?  

Да продължа по темата. След като изпробвах описания по-горе метод при мен нещата не се получават да си калибрирам сам VSA системата. Може би аз  не правя нещо като трябва, не знам. Няма да откажа още малко разяснение ако някой може да ми помогне.

Калибрацията може да стане не само с диагностика на Honda (HDS), но става и с Launch. Изпробвано е от мен преди няколко месеца. Повечето сервизи я ползват и едва ли ще е проблем да намериш.

• Upvote 1

Калибрацията си става и с копчето VSA OFF и кламер в пинове 4 и 9.

https://acurazine.com/forums/3g-tl-problems-fixes-114/how-clear-abs-read-abs-codes-clear-vsa-light-912479/

Ако си с грешка 84-01 ще стане. 

Ако имаш друг проблем, с модул евентуално тея лампи няма да ги загасиш. 

Пробвал съм процедурката преди много време и си важеше. 

Edited by dindin
  • Upvote 1

Грешката беше точно 84-01 нещо за позицията на волана, но при мен не можах да направя калибриране с връзка между пин 9 и маса. Просто при натискане на копчето VSA off нищо не се случи. Не съм опитвал комбинацията с кламер в пинове 4 и 9 и натискане на копчето. В крайна сметка вчера отидох при един добър диагностик и веднага проблема беше отстранен.

Edited by nedyalkov