Jump to content
Sign in to follow this  
Markony

Електронна винетка и прехвърляне на автомобил

Recommended Posts

Купуваш автомобил с електронна винетка.Имаш 3 дена да уведомиш АПИ за промяна на регистрация иначе губиш винетката.След като ги уведомиш в срок ,ти се издава нова безплатна по новата регистрация.

• Like 2
  • Thanks 3
  • Upvote 3

Е,нали по закон имаш 14 дневен срок да си регистрираш колата след покупката.Ако съм от друг град как точно да уведомя АПИ кой е новия регистрационен номер на колата?

• Upvote 3

Вчера бях в апи и има заявление за смяна на номера на винетката,но казаха че става в рамките на 3 дни.ще пусна заявлението

20190207_201246.jpg

• Upvote 2

Преди 4 часа, aleksandur написа:

Е,нали по закон имаш 14 дневен срок да си регистрираш колата след покупката.Ако съм от друг град как точно да уведомя АПИ кой е новия регистрационен номер на колата?

Може би 3-дневния срок започва да тече от момента на смяна на номера? Защото преди това винетката си важи към стария номер така или иначе. Той и авторът така е написал - "... да уведомиш АПИ за смяна на регистрация..." (а не за смяна на собственост)

Edited by ogi28b

Абе всичко е а пари мамицата им.Ако не знаеш гориш....

• Haha 1
  • Confused 1

Да бях в апи за сбъркан номер .имаме молба за поправка за номера но дали ще стане един  господ знае.на господата от апи трябва да се зададе въпроса заща на една кола човек може да си купи   десет винетки  ида му вземат парите като не му трябват,реално и системата просто да каже ,че вече има винетка.продавам винетки от 12 години ,но като тази година  не имало.просто си мисля колко сгрешени номера има ,но хората не го знаят и при проверка ,нямаш винетка.те ти булка спасов ден.гласувайте за тези управляващи.

• Upvote 2

В кода на системата това е елементарна условна проверка (if.. then.. else)..

Ама защо да не ти вземат парите 2 пъти, а да правят тази проверка.. Нещо което може да се добави от програмистите за минутки.. а уж е тествано с месеци.. Тия на мяткат у нивата...

Драго е прав! От няколко години законите ги правят кравари,мутри,ченгета и бизнесмени.Няма акъл в тая работа...

• Like 4

Аз имам тема за сгрешена винетка. Преди няколко дни изтече едномесечният срок за отговор от АПИ София, по молбата ми за корекция - нямам отговор! Намерил съм си адвокат и следващата седмица ще се свържа да придвижа нещата.

• Like 2
  • Upvote 1

Натроши им главите...

Не, ще плямпаме по форумите само. Не е важно възмездието, а това да отстояваш правото си....

• Upvote 4

Възмездието е много важно, когато отстояваш правото си - особено ако си прав.

И аз постоянно си отстоявам правото, но последния път това ми струваше близо 3 х.лв. - и не 100 , а 1000% бях прав, но съда каза на бялото черно.

Естествено не съм се отказал и в бъдеще от това ми право, обаче : 

Не забравяй , че "мафията" си има "държава", "държавата"  си има  "система" , а системата ни е......майката.

Успех.

Edited by Emicha
Допълване
  • Confused 1