Jump to content
Радо82

Колата тръгва назад при склон

Recommended Posts

Както разбрахте колеги джипката я имам по малко от седмица, днес се наложи да спра на една стръмна улица да ама не.

Прояви се първият скрит проблем на колата.

Значи дърпам ръчната включвам на първа и гася и хоп колата с тласъци се предвижва назад по склон 30-40 градуса. Това да си купиш кола от автокъща винаги си излъган няма друго положение. Обърнах колата на обратно с предницата по склона - първа и ръчна - проблеми няма колата стои на място.

Предполагам проблема е в скоростната кутия но все пак приемам съвети от учило и патило, благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се стряскай, а си оправи ръчната.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старата ми кола и без ръчна стои на въпросния склон, друг коментар ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия мой (последен коментар) е : - щом те влече, сваляй и ремонтирай скоростна кутия :) - нали така си мислиш.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами можеше да пробваш да включиш на задна, без да обръщаш колата, но Емича ти е писал да оправиш ръчната, което разбира се е решението на проблема. А съединитела как е къде отделя, тръгнал ли е да си ходи. А предната кола колко беше тежка?Така че оправи си ръчната и си я използвай по предназначение.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителят малко отгоре отделя, може и той да е проблема, благодаря за коментарите, старата кола е Ситроен ц5 със 150 кг е по лека от хондата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ръчната държи и на свободна да е колата няма да тръгне,как вазбра че проблема е в кутията не разбрах.Направи си ръчната да кове и не се занимаваи повече.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай сам  да я натегнеш. Между седалките в купето минават жилата.

big_73345_57611_add_1.jpeg

big_73345_57611_add_2.jpeg

big_73345_57611_add_3.jpeg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би жилата на ръчната са ти блокирали, сменяш и регулираш  е ще погледнеш и феродото .  2часа работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем-решението!?Колата на канал или крик от вътрешната страна на барабаните има гумени тапи като се свалят отвътре са  ексцентрици за реглаж.При мен стана!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана обаче до време ,тръгва назад /само назад не ддържи/.Нужна е подмяна на каквото трябва да се смени,някой може ли да даде кординати на точния човек да направи необходимото?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, itcebel написа:

Стана обаче до време ,тръгва назад /само назад не ддържи/.Нужна е подмяна на каквото трябва да се смени,някой може ли да даде кординати на точния човек да направи необходимото?!?

 

И аз говорих с майстора за настройка от там, но според него това е за донастройка, когато сложиш нови накладки на ръчната. Ако се пипа на стари има опасност от задържане.

Гледах и в средната конзола, но там ми е натегнато до края. 

Нещата така или иначе отиват на нови дискове и накладки, ще сменя и на ръчната и би трябвало да се оправи.

Иначе моята държи ама на последния зъб, яко опъване пада.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настройват се от зъбчетата зад гумените тапи на дисковете.Работата е лесна и проста.По правило се натягат докато блокира и се връщат 8 зъба,но аз връщам 3-4 и държат идеално.От купето се настройва само хода на лоста,не и самите челюсти на ръчната.Има и клипчета нагледно как става.За да се износят тези накладки,колата или трябва доста да е карана на ръчна или да е около милион километри.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в сървизната книжка така пише. Май ще търся второ мнение.

Или пък при мен да се е распънало жилото ли?

Щото тя хваща ама накрая на хода. Като хване държи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правихме го ,но ефекта е равен на О.Трябва разглобяване и търся майстор,ако може...насоки!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...