Jump to content
rabbeat

Вибрации при 120км/ч

Recommended Posts

Здравейте,

Има ли някакъв начин да се хване крива част от окачването, която може да предизвиква вибрации при 120км/ч и нагоре?

Вибрациите се усещат и виждат на волана.

Гумите са нови, иедално балансирани, така че не би трябвало да е от тях, джантите нови, прави.

Колата е имала лек удар отпред вдясно, около фара за мъгла, при предишния ѝ собственик.

Благодаря предварително!

Редактирано от rabbeat

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше подобно нещо, като се оказа криви спирачни дискове.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това също не е изключено.

При спиране имам бучене, а при спиране от по-висока скорост над 60 - отново вибрации.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди смяна на дисковете и накладките, почни с нещо елементарно - смени спирачната течност и обезвъздуши, като преди това е хубаво да ревизираш и спирачните апарати.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам на предни дискове.

Имах абсолютно същите симптоми. Оказа се блокиращ сп.апарат и оттам крив диск. След смяна всичко заспа.

Но, както каза Емича, първо се убеди, че е това.

Редактирано от Krasi-mir
  • Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди смяна на дисковете и накладките, почни с нещо елементарно - смени спирачната течност и обезвъздуши, като преди това е хубаво да ревизираш и спирачните апарати.

Благодаря колега, но вибрации при 120 не ми звучи логично да имат общо със състоянието на спирачната течност. Ревизирането на спирачните апарати и подмяната на водачи и/или маншони ще бъде задължително направено заедно със смяна на дискове/накладки, че не ми се иска да сменя дисковете и след време и новите да се изкривят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се блокиращ сп.апарат и оттам крив диск.

Колега,

Как разреши проблема със спирачния апарат? Смени/смаза ли водачите, маншона?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, но вибрации при 120 не ми звучи логично да имат общо със състоянието на спирачната течност. Ревизирането на спирачните апарати и подмяната на водачи и/или маншони ще бъде задължително направено заедно със смяна на дискове/накладки, че не ми се иска да сменя дисковете и след време и новите да се изкривят.

Както прецениш - щом не ти се вижда логично,не го прави.

Просто се опитах евентуално да ти икономисам излишни пари за дискове,естествено ако твоите в момента са все още читави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.