Jump to content
Sign in to follow this  
mitaka_t

Honda Civic Aerodeck - главно реле

Recommended Posts

Здравейте, 

колата е Civic Aerodeck (англичнака), 98-ма год, 1.4, 90 к.с. (D14A8). 

Има проблеми с паленето. Съдейки по симптомите, най-вероятната причина (от това, което съм чел във форума) е "всеизвестното" главно реле. В момента колата е при майстор за други неща, но съм го предупредил за релето, да го провери и презапои. От това което съм чел във форума, мислех че би трябвало да се намира някъде под волана, от ляво на (или около) блок с предпазители. Да обаче, той каза че там нямало предпазители и не виждал такова реле (дали той не гледа където трябва или не е махнал някоя-друга пластмаса/капак - не знам, тъй като в момента съм малко далече от там). В аутодата-та на component locations няма "схема" на колата, за да го видя от там. Предполагам, е възможно на някои модели да не се намира там където си мисля (може би има разлика м/у японка-англичанка-американка, седан-хеч, преди-след фейслифт). 

Затова искам да питам дали някои знае къде точно се намира главното реле на точно този модел (някой който го е сменял/"ремонтирал" вече или го е търсил/виждал поради друга причина на такъв aerodeck)? 

Благодаря предварително! 

PS: Ако някой може да даде/качи и снимки (тъй като във важната тема вече ги няма, ама.. така или иначе там май става въпрос за японка), ще бъде просто перфектно... 

Edited by mitaka_t

@ mitaka_t

Виж стр. 23-А-3 (Раздел: Electrical, Подраздел: Locations) на това ръководство

Моето съм го презапоявал и мога да потвърдя, че е на посочената в Ръководството локация :)

Самото Ръководство също ще ти е от голяма полза.

Edited by emod

Доколкото виждам от картинката това е за японките, не за англичанки, съответно и aerodeck. Благодаря все пак ;)

@ mitaka_t

Виж стр. 23-А-3 (Раздел: Electrical, Подраздел: Locations) на това ръководство

Моето съм го презапоявал и мога да потвърдя, че е на посочената в Ръководството локация :)

Самото Ръководство също ще ти е от голяма полза.

Благодаря много, колега! 

Значи все пак правилно съм насочил майстора, остава той да не е гледал като хората или да не е свалил някой капак/кора. А как се достъпва релето? Вижда ли се / има ли достъп като се навреш и погледнеш отдолу или трябва да се свалят някакви кори? ... или пък при отворена врата се маха страничната пластмаса на таблото и от там... ? 

5-а генерация...

5zebo5.jpg

Колега да ти имам майстора сега остаеа да идеш да си го презапоиш и да му платиш.

• Haha 1
  • Upvote 1

Майстора...колко е майстор - толкова. Що се отнася до "механика" смея да кажа, че си разбира от работата и я върши идеално. Що се отнася до електрическата част и/или нещо свързано с електроника - грам не разбира и сам си го казва. Познат ми е, доверен човек и поне знам, че закарам ли му кола няма да ме излъже, няма да ми одере кожата и ще свърши работа като хората, без никакви кусури или ще ме предупреди че не знае / не разбира от дадено нещо и да си търся друго място. В случая, колата е закарана при него за механичен "проблем", просто му казах да погледне и това понеже ми се струва "лесна задача". А въпроса къде точно се намира, питах за мен...за да си го оправя сам, след като си взема колата, да не се лутам тепърва да го търся къде е... ;)

Снимки от колата ми:

Кората в краката на шофьора - махаш я.

037137423.jpg?r=0

Лягаш на пода. Поглеждаш в края на бушоните - релето в сиво.

037137424.jpg?r=0

Не мога да снимам в по-добър общ план, защото не съм махнал кората под кормилото.

Снимката на колегата s.s.d.d. е по-обща и по-ясна. На нея е махната кората под кормилото (тази над краката на шофьора).

Edited by emod

Супер :)

Разбрах каквото ми трябваше. Сега остава като имам време да го презапоя.

Благодаря много на всички включили се ;)

Съвет ако имаш под ръка вакум помпичка издърпай стария тинол и на всякаде си презапои на ново всичко.

• Upvote 1

Мда, точно това мисля да направя  :thumbs1: . Само дето... ще стане чак след около седмица, понеже до тогава ще съм "далече" от колата...

Posted (edited)

D13B2 няма такова реле?

Стартера понякога върти и не пали,понякога изобщо не иска да завърти.

Съпротивлението на бендикса на стартера е 3.5 ома

Идеи?

IMG_20190813_182540.jpg

Edited by BOKLUK_CHOVEK

При мен е около жабката под таблото. Хеч.