Jump to content
Sign in to follow this  
Миро 01

Автокаско

Recommended Posts

Здравейте. Искам да ви попитам, трябва да си направя Автокаско на колата става дума за Хонда цр-в 2007г.

Молбата ми е препоръчайте ми къде да го направя в коя Застрахователна Компания. И дали трябва да използвам брокер или директно да отида в ЗК. Аз съм от Пловдив. И ще съм ви много благодарен ако ми препоръчате добър брокер за Пловдив. И последно какво ви е мнението за ЗК Дженерали. Благодаря ви предварително.Лек ден.

Бях пред същата дилема преди няколко месеца и се отказах.ЦР-В то много се крадяло,Трябвало GPS и не знам си още какво за пълно автокаско.Взеха ме за овца от вратата.1300 кинта за година няма да им дам.Не съм проверявал във всички фирми,но ако намериш нещо за около 500-600 лв на година,кажи коя компания..

Виж втора генерация не я бръснат много :D

Първи опит с Лев Инс - смесени чувства след тоталка. Горе-долу изплатиха колкото трябваше, но докато стигнем до там ... :)

Сега правим втори опит през познати с Булстрад - пак пълно каско, но е много отскоро, за да споделя впечатления.

За 11 000 застрахователна сума на 4 вноски трудно се пада под 800 лв. В Булстрад с официалните отстъпки и тези под маса на един път щях да дам към 670, но пара накуп йок затова 4х182 лв.

Със застрахователите си е хазарт :D

848лв. към ЗК ДЗИ. Плащам ги разсрочено- 4 х 212лв. Застраховката ми също е в ДЗИ, за което имам някаква отстъпка, но не знам колко точно. Заради застраховката прегледа в СБА ми е някъде около 10- 20лв, но не мога да кажа с точност тъй като тази година за първи път ще минавам преглед в СБА. Когато направих първото каско на тази кола ме задължиха да ми сложат някакъв чип, който се слага към ключа, което ми струваше 190лв.еднократно и разходка до Благоевград тъй като трябваше да се слоши спешно в събота, тъй като ми предстоеше пътуване и само там бяха свободни. Ако не бях сложил въпросното устройство щеше каското да ми е с над 400лв. на година по- скъпо. Този чип се изисква от ДЗИ конкретно за нашите ЦРВ-та и до колкото си спомням някой модели на Тойота, БМВ, Мерцедес и Ауди /може и да пропускам някоя марка/. До колкото знам за ЗК Уника този чип се изисква задължително за автомобили над 20 000лв., но не мога да кажа с точност, тъй като предишния собственик на автомобила го беше застраховал там и така са ми казвали. Това, което съм чувал не от едно място е, че нашите ЦРВ-та са на челно място в списъка по кражби, особенно дизелите/дано бензиновите да не са им интересни :D /.

Проверих в

Алианс 1420 лв. за 18000лв с доверен сервиз без поставяне на допълнителна защита.

Лев Инс 1100 лв. за 20000лв с доверен сервиз с поставяне на допълнителна защита.

Дженерали 1100лв. за 18000лв с доверен сервиз без поставяне на допълнителна защита.

За 500 - 600лв не знам може би ако го направиш на вноски и това да ти е първата вноска.

И аз така съм чувал че дизелите много се кръдът . Но за съжаление нямам никои познат брокер в Пловдив които може да ми покаже за какво да внимавам като правя каско. А според мен е по добре със брокер. Мисля че така се пести време и ядове със ЗК.

Edited by Миро 01

Във Уника за ЦР-В 30000лв искат само от Бултрако повишаване на сигурноста на автомобила.Струва 50лв.

Каското е 1200лв.

Edited by sredez403

Уника като ЗК добри ли са? Коректни ли са? Такава малка сума от 1200 не може да бъде.

Ок де айде на български.Челен удар със поносима скорост 50-70км/ч излиза 4500лв/ЦРВ3/

Шанса да се челосам тая година е 3%,а два пъти за 3 години не превишава 1%.Гражданската ми покрива 25% от щетите.та с 2 думи искам да съм застраховател.....

Абе шансът расте и от обстоятелствата. Петък вечер по Асеновградско процентът се вдига в прогресия :D

Дадоха ми 70% и от остатъците да съм взел още 7%. Останалото от мене, за да си купя друга за същите пари (ама по-добра, благодарение на Markony) :)

Та в случая по-добре с каско, отколкото без.

Няколко детайла за смяна избиват вноската предполагам...

Разбира се винаги предпочитам да мина без щети и ми е пределно ясно, че който и да пипне по колата няма да я направи фабрично. А каското ми е за успокоение на портфейла, че по ГО не се знае знае ли се. 

Друг е въпросът, че са изедници...

На мен от няколко места ми казаха ДЗИ за по-нови коли и Булстрад за по-стари :)

Ще отида да проверя офертите и ще ти потвърдя.Засега съм доволен само от Булстрад,но първоначалната им оценка малко куца...

Някой познава ли добър застрахователен брокер за коли в Пловдив. И някои сблъсквал ли се е с ЗК Дженерали.

Амии аз си правих ГО-то при една позната на бул.6ти септември. Ако искаш мога да ти кажа точния Адрес и да й кажеш кой те праща. Работят с повечето големи застрахователни фирми. 

Да не е към SDI. Те не оказват никакво съдействие при щета.

Здравейте. Искам да ви попитам, трябва да си направя Автокаско на колата става дума за Хонда цр-в 2007г.

Молбата ми е препоръчайте ми къде да го направя в коя Застрахователна Компания. И дали трябва да използвам брокер или директно да отида в ЗК. Аз съм от Пловдив. И ще съм ви много благодарен ако ми препоръчате добър брокер за Пловдив. И последно какво ви е мнението за ЗК Дженерали. Благодаря ви предварително.Лек ден.

За Дженерали не мога да изкажа мнение, понеже не съм ги ползвал. Аз моето каско го правя от няколко години в Армеец и съм доволен засега, плащат бързо и добре когато се наложи. Брокери също не ползвам, а ходя директно в офис на застрахователя.  

Моето го застраховах на 15 000 в Бул инс защото имам силен брокер там. Премията е 850лв, което се плаща на 70% тоест 500 и няколко. Останалите ако имам щета. Е... Вече имах щета, платих си всичко и в доверения им сервиз я направиха идеално. Една нова врата и това е. Ремонта излезе колкото цялата премия, та на мен мо се рентира за сега. Застраховах я на 15 защото на 19 каквата беше другата оферта ще ми се върже само при кражба или тотал. При положение че я държа се в гаражи с видеонаблюдения шансовете намаляват поне откъм пишман апаши ( не че ако решат няма да я гепят). А тотал... Не че е невъзможно ама ще ми е последната грижа при положение, че в повечето случаи съм с жената и децата.

• Upvote 1

Във Уника за ЦР-В 30000лв искат само от Бултрако повишаване на сигурноста на автомобила.Струва 50лв.

Каското е 1200лв.

Здравейте,

Каква е тази защита от Бултрако?

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Защита не знам какво точно представлява, бараникат 40-50мин. по таблото и километража.Не можах да видя или да разбера за какво става дума.Иначе моята е в ЛевИнс за 1000лв.,отценена на 20хил.

Скоро има ли случай на открадната CRV-та по Пловдив или някъде другаде?В този форум не знам дали има тема за откраднати коли.

Edited by Deodriver

Защитата е пипане по ОБД2 буксата, дават и преходник. Писано е в други теми.

Защитата е пипане по ОБД2 буксата, дават и преходник. Писано е в други теми.

Нищо не ми дадоха.ОБД си работи нормално.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.