Jump to content
clarion

За какво е тази ключалка?

Recommended Posts

Извинявам се за глупавия въпрос, но някой може ли да ми каже за какво служи ключалката под шофьорската седалка на акорд 7ма серия? Като купувах колата, собственика ми каза, че служи за някакво заключване за предпазване на децата?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли качил снимка да я видим тази ключалка. За пръв път разбирам, че има такова нещо, а съм дърпал седалката толкова пъти и нито един път не съм я забелязал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за ключалката до лоста за отваряне на багажника - служи за заключване на механизма за отваряне на багажника :) Аз съм с Турер и не съм обръщал внимание и май турера няма, най-вероятно е само за седана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Долу в дясно са бутоните за отваряне на капачката на резервоара, бутона за багажника и ключалката вероятно е за заключване на багажника, никога не съм пробвал и съм забравил какво пише в книжката...

На колите с ляв волан би трябвало да са на същото място до прага на водача...

BTW в БГ колите с книжки само на германски/италиански ли идват, че е трудно да се ползват или някои въобще нямат книжки. В Нета би трябвало да може да се свали ръководство на английски.

post-30849-0-40542300-1462396917_thumb.jpg

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, обърках се с лоста за резервоара, просто на моя Акорд няма ключалка, а съм виждал такава на Логото. 

От представителството Хондите идват и на Мануали на български ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключалката заключва тези функции, които изпълнява лоста.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6-та генерация заключва механизма за отваряне на багажника, за капака на резервоара не съм проверявал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Tino е прав - сега пробвах и се оказа, че заключва багажника, така че да не може да се отвори отвън с ръка (дори като е отключена колата) , но може да се отвори с копчето от дистанционното? Много странно приложение на тази ключалка  :shock:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е като идете на гъзарски ресторант, където има паркировач на коли (valet), да му дадете специалния ключ (valet key). С него не може да се отваря багажника, но може да се пали колата и така паркировача не може да ви бърка в багажника :)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Точно така. С "VALET" ключа (обикновено е сив) не може да се отваря жабката, да се отключва тази ключалка, багажника (без значение дали багажника отзад, пред външната ключалка или през вътрешната, която е на кората под задното стъкло).

 

С този ключ може само да се отключват/заключват вратите и да се пали колата, нищо друго.

 

И както го е написал JHM - с тази ключалка се заключват функциите които изпълняват (в случая и на багажник и на капачка за резервоара). 

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, изпробвал ли си, тъй като на 6-та ген тази ключалка не играе с капачката на резервоара.

Редактирано от Knoxville

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на 7-ма не заключва капачката на резервоара, поне при мен само багажника не може да се отвори ако е заключена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, изпробвал ли си, тъй като на 6-та ген тази ключалка не играе с капачката на резервоара.

 

Прав си, не заключва капачката на резервоара. Извинявам се, моя грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на 7-ма не заключва капачката на резервоара, поне при мен само багажника не може да се отвори ако е заключена.

Днес пробвах- ключалката блокира механично издърпването на лостчето за багажника. С дистанционното може да се отвори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добре тогава, аз в момента мога да отварям багажника от лостчето до шоф. седалка и от дистанционното, но не мога да отворя багажника ръчно с повдигане при отключен автомобил?! А като купих колата, преди 2 месеца не беше така...някой има ли идея какво може да е станало? Пробвах с ключалката до седалката (отключвам/заключвам) и не може ръчно да се отваря багажника.  :|

Редактирано от clarion

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ти е заключена ключалката на самия багажник. Като отвориш капака и погледнеш  вътре в багажника на панела (леко в дясно мисля беше) има копче за заключване на ключалката, за да не може да се отваря ръчно. Моя съм го заключил и само от лоста и ключа го отварям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е ли превенцията да не ти отворят багажника, докато си спрял някъде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, аз за това го ползвам, но колегата clarion така е задал въпроса, че май си няма и идея, че има такова копче в багажника...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На седаните и кабриолетите я има само ключалката. Отиваш на ресторант и си заключваш вещите в багажника. На лакея даваш онзи прословут ключ, (дето повечето го нямаме) отговарящ само за запалване и заключване на колата и той ти я кара на паркинг. На акорд 6-та пробвах -заключва само багажника, който така и няма бутон за отваряне от външна страна. Това е като цяло, колегите с другите поколения акорди сивици и тн. да допълнят и да имаме информация за всеки модел на едно място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ти е заключена ключалката на самия багажник. Като отвориш капака и погледнеш  вътре в багажника на панела (леко в дясно мисля беше) има копче за заключване на ключалката, за да не може да се отваря ръчно. Моя съм го заключил и само от лоста и ключа го отварям.

Колега, ако имаш възможност може ли да снимаш тази ключалка на багажника, защото не я намирам.. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре сутрин ще ти я снимам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха :yes:   чупка в кръста, мушкаш се в багажника и поглеждаш нагоре през дясното рамо /  :oops:  поглеждаш да няма някой Зад Теб    :guns: и .................

 

post-6983-0-08277200-1473885408_thumb.jpg

post-6983-0-04703200-1473885426_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ме изпревари... То вярно, че е обяд вече...

post-34402-0-57017100-1473929608_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...