Slavko
Фен-
Content Count
109 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
-
Няма смисъл колега z_chakarov .....ето това е причината във форума да не влизат хората които разбират и от които можеш да научиш нещо полезно...за съжаление ...
-
Около 100 лв. ..20 долара +20 долара доставка от Япония + мито ...
-
На първо време смени сервиза..че така ремонта ще излезе по вече от колкото струва автомобила в момента...има достатъчно фирми които предлагат сравнително качествени части на нормални цени...а и труда...
- 50 replies
-
- рейка
- кормилна рейка
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Автоматична кутия или вътрешни карета
Slavko replied to Slavko's topic in CR-V 3та ген. (2007 - 2011)
Незнам ,чистили са ги в гр.Мартен когато правиха хидрото... -
Шум от двигателя 2.0 бенз/газ АТ
Slavko replied to Krasimir_r_s's topic in CR-V 3та ген. (2007 - 2011)
😃😃😃 Ами успех ... -
Шум от двигателя 2.0 бенз/газ АТ
Slavko replied to Krasimir_r_s's topic in CR-V 3та ген. (2007 - 2011)
Не се обиждай колега , но виждал ли си какво има в кутията когато не е поддържана като хората..ако видиш ще разбереш защо със промивки /опресняване/ нестава , трябва да се отвори и да се изчисти механично..има нещо като КАЛ от феродо и то си е на дъното , за съжаление има и в тръбите за охлаждане на кутията ,тази кал спомага за корозия и пробив в охладителя и тогава кутията става на юфка..затова моя съвет е да отиде на диагностика и да не си прави експерименти...ако не е от кутията ще почерпи.😄😄😄 -
Шум от двигателя 2.0 бенз/газ АТ
Slavko replied to Krasimir_r_s's topic in CR-V 3та ген. (2007 - 2011)
Извинявам се че се намесвам, Колега моя съвет е да отидеш на диагностика, но не в Бултрако , има фирми в София ,Варна -МИД, Русе - гр. Мартен - ЛИВ АВТО , вероятно и други това със смяната на маслото няма да помогне просто ще наливаш едни пари безмислено ,ако прочетеш книжката на колата ще видиш че там смените са ,първо на 120 000 и после след 80 000 , тия промивки са просто несериозни при положение че в кутията има проблем. Така както звучи прилича на лагер в кутията /поне аз така го чувам - може и да греша/ със смяна масло няма как да се оправи. Тия гадания на салфетки няма да ги помогнат. Дори и лагер да е в кутията или каквото и да е се оправя не се притеснявай ,части има и хора който разбират от тази материя също има.За съжаление хората които разбират и могат да ти дадат някаква насока отдавна не влизат във форума. -
Кога тропа..по каква настилка ... Провери спирачните апарати ,износват се леглата на водачите и самите водачи...и тропа гадно, особенно по малки неравности...
-
Отново за водачите на спирачните апарати на CR-V 3та ген.
Slavko replied to inspektora's topic in CR-V 3та ген. (2007 - 2011)
Дано имаш успех с гресирането ...до сега не съм чул някои да е постигнал успех със смазването на водачи - ...виж за подлагане на латун с дебелина от около 0.1 мм съм чувал и става ... спират да почукват ,но трябва да се прецени износването и дали няма да блокират ако стане много стегната сглобката..и всичко това е временно...лошото е че само супорт не се продава ,продава се целия спирачен апарат...втора употреба няма смисъл защото ще е като твоя.. -
Отново за водачите на спирачните апарати на CR-V 3та ген.
Slavko replied to inspektora's topic in CR-V 3та ген. (2007 - 2011)
Като мине известно време пак ще се разтракат ,сега просто греста е още във водачите и не е преминала в маншона. Проблема е че не се износват водачите а леглата и то елипсовидно . Така че или нов супорт или ремонт .Райбероват се леглата и се правят нови водачи със съответния размер .И моите потракват но още не съм намерил от къде да си купя нови супорти.... -
Vtec системата в R20A променя два цикъла на работа на двигатела ,единия е цикъла на Аткинсън ,а другия е цикъла на Ото , когато е включена работи в цикъла на Аткинсън ,когато изключи преминава в цикъла на Ото ,променя се газорапределението...колегата е прав тя не увеличава мощноста..тя прави икономия и намалява натоварването но мотора...това е най просто казано...
-
Провери настройките на газ ...вижте какво показват двете корекции ,късата и дългата...не само на място ,но и в движение ..при различно натоварване..
-
CR-V 3, обороти на двигателя при работа на климатика
Slavko replied to tanas4o_'s topic in CR-V 3та ген. (2007 - 2011)
Няма да е лошо ,тези които не разбират да спрат да пишат ...и да дават съвети за неща за които си нямат представа..."като смениш веригите ,ще пипа софта..???"...jijane e абсолютно прав...- 57 replies
-
- климатик
- климатроник
-
(and 3 more)
Tagged with:
