Jump to content

Emicha

Фен
  • Мнения

    3507
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    59

Всичко публикувано от Emicha

  1. Здравейте колеги,радвам, се че темата започва да става интересна,а от горе на това ни връща и спомените назад във времето,където всеки е закупил първата си кола и съответно е преживял своето разочарование или радост! Естествено очаквам привържениците на бензина да са повече, но това мисля е логично,особено ако някой е попаднал на дизелово дърво-ама то трябва и да се гледа и събира информация, а тя сега е по-достъпна от всякога.Та далечната 1989г. си купих първия дизел / МБ-123ка 240Д произведен1982-9м./ на 112х.км. и се почна с ремонта след 11х.км.,350$ за комплект целия съединител.Е да ама аз съм си виновен,правех се на състезател,въртях гуми до трета надбягвах се с бензинките и колко и да ви е страно не им отстъпвах.А пък това ритмично тракане на редовата н. помпа най-много ме кефеше,другите се смееха ама докато почнеха да дишат прахуляка и пушека.До преди 2г. си якарах за удоволствие/а то е голямо/,сега е на 780х.км.,доста поизгнила /ама имам проект да я реставрирам-дано стане/ и да Ви кажа освен 4бр.горни носачи ,2бр.тампони на ст. щанга, 2бр. биалетки,2бр. предни дискове, 1 радиатор,по 1 ремонт на стартер и алтернатор,по1 ремонт на спирачна помпа и горна помпа на съединител, нищо друго не е пипано по двигателя за тези години и километри,ама зверско каране! Естествено масло, филтри, накладки,да, но съединителя е още от смяната му на 123х.км.! Другия дизел Форд-транзит,също се представи горе-долу задоволително,един скъсан ангр. ремък-последствия смяна повдигателни пръти,уши и основи на разпределителен вал,ремък.С изключение на нафтовата помпа/много често протичаше от един о пръстен,подгряващи свещи 2 пъти сменявани, по двигателя никакви проблеми и до сега вече около 400х.км.Имаше проблеми естествено по диференциала,окачването и т. н. но това все пак е Форд/москвич/.Фиат-Уно дизел,прищявка на жената/малка гр.кола икономична и до тук/,много бързо си замина-пълно дърво,замалко да намразя дизела! Камиона няма да го споменавам,там е друга работа.Равносметката-малки разходи за подръжка на дизеловия двигател, сипваш нафта,сменяваш си филтри и масло и караш.А за бензиновите,да не се спирам поотделно на всяка-писнало ми е да сменявам свещи, кабели,ремъци,центровки, ремонт на карбуратори и инжекциони,помпи и какво ли не,уж все евтини неща/конкумативи/ ама на често!Може и да не съм уцелил правилните коли /руски, немски,японска и кореиски/ ама при мен е така.Сега отново съм заложил на дизелова Хонда за семейна кола и дано не се разочаровам пък ще видиме.Това все пак е първия дизел на Хонда и мисля ,че са се напънали да нарпавят нещо наистина качествено ,дано не ни разочароват!
  2. Колеги,ако искате да си почешаме малко езиците по темата,ако ви е доскучало? Тя е като въпроса ,кое е първо:яйцето или кокошката, ама тук ще бъде: предимствата и недостатъците на дизеловия и бензиновия двигател,консумативите и другите агрегати в автомобиа свързани със съответния двигател,кой какъв предпочита да кара и така нататък? И понеже Хонда има само една и то сравнително нова разработка на дизелов мотор,предлагам да коментираме общо за всички марки,все пак сме карали и други, предполагам? Като за начало да споделя, че до сега съм имал лични- 3бр. дизелови и 6бр. бензинови коли,е карал съм много повече /служебни,семейни,на приятели и т.н./ ,но на първо четене се записвам в отбора на привържениците на коли с дизелов двигател! Просто те винаги досега са се представяли по-добре от бензиновите,почти във всяко отношение,като разход на гориво, евтина подръжка /почти никакви сериозни ремонти/, никога не са ме оставяли на пътя, и т.н. и като дръпна чертата за съответно еднакво изминати км. и с двата типа двигатели, статистиката е в пъти по-добра за дизела! Може и да съм уцелил,марката и модела кола, но при мен е така! Сега сте Вие на ход-хайде да поспориме.
  3. Е да де, ама не знам какво общо имат сп. дискове с дизеловия двигател? Може да си е слабост на самия модел, но поне за сега 170х.км. при мен, няма проблем,освен,че са оргиналните, са и като нови ! И Tino, ти май не си ме разбрал правилно- не виждаш ли ? А за "консумативите" е приказката за мечката, но това важи в пълна сила и за бензиновите, а и там много не си признават за ремонтите, а просто ги "тунинговат"! Да не забравяме,че това е и първия дизелов дв. на Хонда, и е още рано да даваме категорични оценки-времето ще покаже! Това последното ме кара да се замися за нова тема, за да не се получава в тази т.н.спам.
  4. Tino, ама тук и особено в Италия няма такива коли, с толкова много навъртяни километри, всички са на по 100х.км. и тотално обслужени! Виж в Германия е друга работа,там много карат,ама и много подържат. И най-вече си зависи кой душманин е карал и подържал колата! А иначе дизеловия дв. не се плаши от каране,настъпване на газта и хилядите да не кажа милион колометри. Другото се смята за консуматив и рано или късно винаги се налага изваждане! Ама които го е страх от мечки ,не ходи в гората-абе трябва да си отваря очите човек като избира нещо!
  5. Да бе 45лв.,ама това само за труд на 4 бр./сваляне,демонтаж,монтаж,баланс,тежести, качване+две лепенки от вътре на две гуми че бяха с тези тип пирони/. Ми нормално ми се вижда и то за 16-ки джипови в сравнение с други места,където почват от 15лв. на гума,ама аз само там си ходя от години! А днес я водих на баня да и свалят малко кирта.
  6. Колега преди малко разговарях с едно монтьорче по кл. на коли и той сподели ,че това диодче за което ти писах всъщност се явява някава термо защита.На някои компресори е изнесена за по удобно отвън под предпазна капачка/както може би беше при мен/, а на други е отпред при електромагнитния съединител и по точно на самата бубина.Само, че се сваляла шаибата отпред с електромагнитния съединител и там на самата бобинка/която била залята/ имало малко пласмасово капаче и под него била тази термо защита която се шунтирала и всичко тръгвало.Бил правил 5-6 коли поне така каза и съм склонен да му вярвам .Като ориентир каза ,че се намира там където влизат кабелите в компресора и че масово сменяли целите бобини защото смятали, че са окъсили а причината била тази т.защита.
  7. d1ma, стига бе не мога да го повярвам това! Ама сигурен ли си, че това е датчик за температурата на маслото? Просто се опитвам да си обясна, каква връзка може да има той? Да не би кабела на датчика да влиза в общ сноп с кабела на компресора и там да е направил някаква мизерия? Какво ти обясниха маисторите?
  8. Значи видях майсторите да отварят някакъв предпазен капак на самия компресор и там бяха тези съпротивления .Не са сваляли компресора от колата а го оправиха на канал,обаче наблюдавах отстрани защото много не ме интересуваше а и нали съм я закарал да я оправят те. Със сигурност видях че смениха едно съпротивление от там,за 5мин., завиха пр. капачка и климатика тръгна веднага. Но пак ти казвам че това не беше на Хондата ми а на другата ми кола, но доколкото подразбрах от тях при всички компресори е било така.Дано не те подвеждам,обаче това видях и разбрах и затова го споделям и дано ти помогне.
  9. Колега- Izanagi, нямам нищо против да редактираш както мойта, така твойта и на Слави публикации,само не ми трий обръщението към alex.blagoev, че няма да разбере че се отнася за него, а пък е и по-възпитано с обръщение! И да попитам : някой знае ли, докато колите са в гаранция /примерно 5г. или 150х.км./ като ходи в сервиза за обслужване ,дали са му сменявали цялата спирачна течност, или само са му я проверявали и евентуално доливали? Ама да пишат,само запознати колеги с нови гаранциони коли, а не такива дето чули-недучули..., че ми е много интересно.
  10. Колега Vex, ако си сменяваш спирачната течност и през два месеца дали гумичките ти,ще ти изкарат 20години? Запомнете, че те се скапват /разяждат/ от некачествена спирачна течност и от чисто механично износване!!! Eдно време преди демокрацията,имаше такива майстори /Настев,Киселинчев и др./ където правеха гумички за всички коли,защото нямаше откъде да се намерят резервни /просто имаше малко западни и японски коли/,но мисля ,че вече е отживелица техния бизнес. Вече има всичко и не се разправяй с простотии, а си купи един нов ремонтен размер гумички и буталца, смени ги и си карай колата!
  11. Компресора най-вероятно не ти включва. Почти всички компресори, имат диодна платка и там като изгори един диод /които изпълнява някаква защитна функция/ ,не може да сработи.На една от другите ми коли /не Хонда/ се беше получило същото, но момчетата от сервиза за климатици си разбираха от работата и бързо локализираха проблема ,а още по- бързо го отстраниха! Намери си читав майстор.
  12. Най-вероятно нещо /боклук, парафин или др./ не дава възможност на поплавъка в резервуара да се вдига до горно положение /задържа или се заклещва/ и от там, да не ти отчита коректно! Може да имаш и хлабава връзка или зацапана клема,при резервуара и от там да ти бъзика уреда на таблото.
  13. Аз само платих 45лв.,иначе гумаджията и преубу четирите крака и и направи две лепенки,за всеки случай.
  14. Сега до момента от написаното разбрах, че си пробвал почти всичко, а проблема остава .Разбрах също, че според измерванетона на температурата /ако е вярно/, климатика си дава достатъчно студ-значи работи! Дебита на струята /силата/ ти е слаб и за това има евентуално ,около 3-4 причини та: 1-Вентилатора като го превключваше от 1 до 5 степен имаше ли /чуваше ли/ разлика в шума и силата на струята,защото ти може и да превключваш а той да работи само на слабата степен? За жалост не съм запознат с управлението на вентилатора на този модел но предполагам е по електронен път и някакви съпротивления ,та там може да има някакъв проблем-но за това някой по запознат! 2- Провери ли самата перка на вентилатора,защото ако е хлабава или спукана там където влиза на оста, може да приплъзва и от там да се губи силата на струята/виждал съм такъв случай/ . 3-Убеден ли си ,че в купето влиза свеж въздух от вън и клапата за спиране на притока му, ти работи нормално,а не стои в постояно затворено положение-това намалява дебита, струята е доста по-слаба,а шума от вентилатора по-силен и създаващ илюзия,че работи по-силно. 4-Дали вентилатора /перката/ върти в правилната посока-някой да се е правил на маистор, пригаждал друго моторче или перка ? Айде за сега стига пък ако можеш драсни един отговор, след като провериш всичко което съм ти написал и успех!
  15. Tino, това че следиме случая-разсъждавайки,в никакъв случай, не трябва да си мислиш, че не сме мислено зад Вас с колегата fast.honda! Напротив, стискаме палци и се надяваме, да докажете правотата си в съда! Съмнява ме обаче, че видео материала ще има някаква стойност там, доколкото аз съм запознат /дано не съм прав/. Иначе само така-съд,съд и пак съд, до край!!! И аз съм във ващо положение, но съдя тези шибаняци от Уникредит Булбанк, защото ми писна да ни правят на малоумни балъци! Надявам се да спечелиме, но дори и да не стане, поне сме опитали да се бориме!!! Успех!!!
  16. Emicha

    F1

    Утре ще бъде много интересно състезание.На тази тежка писта,ще се види много за качествата на отделните болиди и тимове. Не съм голям фен на Шуми но признавам,неговите безпорни качества и мисля, че утре ще е неговия ден и ще стъпи пак на подиума. А пък за RTL какво да кажеме:-перфектно отразяване,преди старта,самото състезание и след края на надпреварата, невероятно качество на картината, пък дори и не във HD!
  17. Ама идва и по-лошо,за началото на лятото може горивата, и да ударят 3.00лв.! Голема-мизерия,мамка му!
  18. joker, прав си, писмена грешка просто исках да обърна внимание на предните колела,и сп. помпа.Но и така добре измислено от Японеца -ако едно от предните колела задържа по-рано или повече от другото,пак може да се получи същото. Не ми се вярва, като са били нови тези коли, да са спирали така.
  19. Колеги,почти на всички коли спирачното усилие е по-голямо на предните колела,точно за това да не изпреварва задницата предницата.Винаги предните накладки се износват по-бързо от задните! В този ред на мисли, предполагам ,че на колегата нещо му куца, в предния спирателен кръг на системата.Всичките догатки за проблема които сте изброили: гуми, накладки,дискове,разпределител са правилни, но искам да ви обърна внимание и на някои други. 1.Спирачна помпа- състоянието на гумичките и износването на работната част на самата помпа.Представете си калпави, па макар и нови гумички,в съчетание с износена сп.помпа в работната част,за предния кръг, които не могат да направят правилното налягане,/спирачната течтост минава около тях/,какво се получава? 2.Разбит някой елемент по окачването на колата, от едната страна, примерно: тампони втулки на носача,шарнир, ст.щанга,омекнала пружина амортесьор и т.н. при рязко натискане на спирачката-какво се получава? Има и още догадки ама другия път, обаче не може да ме убедите че всичките ви коли са така фабрично дефектни-все пак ЯПОНЕЦ го е мислил! П.П.-Винаги накрая за проблема излиза нещо дребно, но просто трябва да го открием!!!
  20. Значи-за бройка 7.760лв преден,17.128лв. заден, във Бултрако-София /оргинални/ . Сменявал съм ги преди нова година,имам и фактура,труд-24.00лв. който можеше да се ИКОНОМИСА /заради кризата/ понеже смяната е елементарна. Само да уточня, че става въпрос за втора генерация CR-V. А пък опита с подлагането на някакви гумички ми звучи така: Вие хващате някакъв вирус и решавате да пиете някакви прахчета, които времено ви облекчават но не ви лекуват,след което отивате на доктор и той установява, че имате грип /примерно/ и ви изписва скъпи антибиотици. Ще си ги купите и изпиете, за да оздравеете,или ще продължите да си подлагате някакви гумички ? Абе ние все се опитваме да е***ме дявола във въздуха, та затова сме на това положение! И запомнете: с окачването,управлението и спирачната система-никакви компромиси за да ви е мирна главата /въпреки кризата/!!!
  21. Аз не мога да ви се начудя,подлагате някакви гумички,парчета от пистови ремъци и тем подобни глупости,като че ли подготвяте колата да я продавате,а не да си я карате Вие? Ако нямате възможност, или не може да прежалите по 7лв. за предни и по 17лв. за задни, на бройка /оргинални-сменяте и забравяте за години/ ,има и по-евтини и не много лоши. Слави винаги съм се кефел максимално на твоите писания по различни теми, обаче това, че си пазиш старите оргинални тампони и си ги слагаш от време на време и им подлагаш някакви подложки-направо уби всичко детско в мен! Аиде ще се направя, че не съм го прочел правилно! С подлагането на тези парчета гума, Вие отстранявате само и то времено тропането! А стабилноста на колата е едно много важно нещо,с което не се правят компромиси! Ако започнете да правите компромис за тези дребни неща /тампончетата/, следва и компромиси за много по-важни неща!!! П.П. Абе що не вземете да ги махнете направо тези тампони,ст.щанги и биалетки-така хем няма да ги сменявате, хем няма никога да ви тропат, а и ще спестите някой и друг лев?
  22. Emicha

    F1

    Наглите смотаняци от Булсат да го хванат и разведат! А всички фенове на F-1 може да го гледат директно по RTL от 8.00ч. Почти всички кабеларки излъчват RTL.
  23. Само за информация: натегнати или пренатегнати клапани означава,че те в процеса на работа на двигателя остават полу-отворени, съответно колата няма мощност,компресията излиза през отворените клапани,горивния процес се нарушава исъответно клапаните прегарят! Натегнати, хлабави и т.н. нямат отношение за износването на основните шиики на разпределителния вал и неговото мазане! Хидравличния оптегач,в следствие на налягането на маслото създавано от маслената помпа, оказва натиск върху успокоителя на веригата и обира съответните хлабини, но той не натяга или обтяга вегигата!
  24. Най-изискано и не натрапчиво №8
  25. Днес разговарях с един много светнат автомонтьор по въпроса за диференциала,/за жалост той не е ремонтирал точно такъв тип/ но като цяло е запознат-има и той CR-V. Според него е възможно причината да е от блокирал термо клапан и от там,да не може да направи налягане системата,за да зацепи.Второто му предположение бе за, многодисковия съединител,от прегряването да се е изпекъл и от там да не зацепва, а да приплъзва.Та ако проблема не се оправи, с процедурите от линка който е дал Krasi-mir ,следва наистина разглобяване,за установяване и евентуален ремонт на проблема-но от квалифициран сервиз както той казва.
×
×
  • Създай нов...