-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Ха! И аз го имам същия проблем от скоро. И аз се чудя от какво е?! Проявява се само при потегляне и понякога след превключване от 1-ва на 2-ра в момента на подаване на газ. Каретата са ми нови (и вътрешни и външни). При завой на равномерен ход го няма.
-
Както съм писал в началото, прилича на пяната за дограма само на пръв поглед. Иначе е твърдо вещество, но се пробива с нокът при силен натиск. Определено не е гума! Някакво лепило ще да е... При референтния номер на MAHLE обаче, го няма това лепило. Там нещата са изпипани по друг начин.
-
По примера на oil-club.ru, и понеже ме "сърбят" ръцете, реших да направя една дисекция на въпросния филтър. Ето какво представлява в същност. 1. Първото нещо, което ми направи впечатление е, че няма гумено уплътнение в горната част на филтъра, както е при всички други филтри. "Противо-дренажен" клапан го наричат братушките... 2. Няма "бай-пас" клапан! Всико е залепено с първоначално споменатото лепило. При това положение, ако хартията се задръсти, няма да има достатъчно пропускателна способност, налягането на маслото в двигателя ще е ниско и няма да има достатъчно мазане. 3. Филтърната хартия не е поставена съвсем точно. Наблюдава се огъване на елементите в долния край. 4. Металната решетка не е разпробита равномерно. 5. Филтърната хартия е тънка, но плътна. Здрава е и се къса трудно. Не знам обаче, как ще й повлияе горещото масло. Филтърната хартия е с размери: дължина 203 см и ширина 4,2 см. Това прави полезна площ: 852.6 см2, което е единственото хубаво нещо в този филтър. В заключение: Бих сложил този филтър само на двигател, за който няма да ме е грижа до кога и как ще работи... П.П. Markony беше споменал, че има намерение да направи и тема за филтрите. Ще е много полезна да се види какво се продава на пазара и от какво да се пазим!
-
И при мен се оказаха водачите! Иначе какво ли не правих... Престъргване на дискове, смяна на дискове и накладки, смазване на водачи, раздвижване на бутала на спирачните апарати и т.н. Тресеше си и това е... Всичко се оправи, след като смених водачите на спирачните апарати с нови. Старите се оказаха износени. В някои случаи е възможно да се окаже, че и леглата на водачите са разбити, и тогава се предприемат други действия. Някои слагат втулки, други престъргват отвора на по-голям размер и слагат водачи с по-голям диаметър и такива ми ти работи...
-
Този филтър го взех за корсата на баща ми, но няма да го слагам. 4 и нещо струва. Дадоха ми го в оригинална кутийка и всичко изглеждаше О.К.! Обаче като се прибрах и отворих кутийката... Оп, "катеричка"! Преди да взема него, избрах Mahle за 7 и нещо си. Продавачът ми носи и ми подава в ръцете филтър без кутия. Стъписах се, взех го, огледах го, пише "made in Austria". Между другото изглеждаше прилична изработка... Питам: "Какво е това? Що е без кутия?" Отговор: "Ами на тая цена са без кутия. Такива вече ми ги пращат от склада. Ако искаш с кутия, цената е 11 и нещо си, ама трябва да поръчам и утре е тук". Викам: "Айде нема нужда, ше зема MANN". "Ман, Ман", ама като се прибрах и отворих кутията, се оказах прееМан... Онзи ден гледах в техкото един Бош (made in South Africa). Вътре решетката на филтърната хартия беше къса и не покриваше горния край хартията! Направо съм ужасен какви вторични суровини се продават в нашите магазини за нови авточасти! Ужасът ми е пълен! А става въпрос само за някакъв маслен филтър. Не искам и да си помисля каква скрап се продава за други "афтърмаркет" части... Маани, маани... Само исках да обърна внимание на всички да си отварят очите какво купуват от нашите "мили" магазини...!
-
О.К. Марката е MANN. Явно вече всичко дадено да се прави някъде на "ишлеме" е пълен боклук... Не ми се мисли какво ще стане, ако тая мизерия се разкисне, накъса и тръгне из двигателя на парцали...
-
Вчера купих маслен филтър на известен производител (един от препоръчваните). На него пише "Made in BA", каквото и да означава това "ВА". Според някои източници това е Босна и Херцеговина. Направи ми впечатление едно странно вещество, наподобяващо бързо съхнещата пяна за уплътнение на дограма, но е доста твърдо. Поне така мога да го опиша на първо време. Това някакво лепило ли е? И има ли вероятност да се размекне от маслото, да се разтвори в маслото или да се откъснат частици от него и да тръгнат към маслените магистрали? Ето и снимки:
-
^ Здравей! Не си написал какви са конкретните ти изисквания за превозно средство. От моя скромен опит, мога да кажа на кратко: HRV = среден клас лека кола, повдигната обаче така, че да прилича на "джипче". 4х4 е предимство до някъде, но и може да ти изиграе лоша шега, понеже задният мост се включва само когато задните колела загубят сцепление. Това при висока скорост (над 120 км/ч.) и неравности на пътя ще накара задницата да "затанцува". Особено при снадките на мостовете по пътищата. А това се случва много често по нашите магистрали... Основни недостатъци: 1. Много малък багажник. 2. Колата е 3+1. Тоест 3-ма пътника + един шофьор. На задните седалки може да се возят само двама (по талон)! Иначе изглежда лачена, но трябва да се огледа внимателно на място от човек, който разбира. CRV = "джипче". Високо проходима машинка, но не може да се мери с асовете в това начинание. Все пак върши чудесна работа за лов и риболов! Вози по-комфортно от HRV. Има по-голям разход и по-скъпа поддръжка. Накрая и за двете: "Шо е HONDA се е Юнак!" ... казал македонецът Провери на тест драйв за шумове от диференциалите! Има ли шум при завой и натоварване - бягай. Или приготви пачка за ремонт. Това е моето скромно мнение. Ако нещо не е вярно, моля по-запознатите да ме коригират!
-
Какво ще рече: "Вискозитетен индекс" (Viscosity index ) и кое масло е по-добро, с по-голям вискозитетен индекс като цифра, или с по-малък?
-
Таблицата с маслата и филтрите е супер! Благодаря на всички, които се трудят по нея! Искам да попитам обаче, кога ще се попълни и шиита на Civic?
-
А някой пазарувал ли е от http://www.coxmotorparts.co.uk/ ? Гледам продават оригинални части, масла, филтри и др. При това на доста тънки цени! Има възможност за плащане чрез PayPal.
-
Колега Markony, тази разфасовка май е за американския пазар (1 U.S. Quart 946 ml.) и не съм я срещал у нас. В БГ се продава в туби и етикети като на fenabg. Има разфасовки от 1л., 4 л. и 5 л.
-
Съвсем съм объркан... За маслата Wolf, от официалният им сайт, получавам това: Както се вижда, и марката е друга, и имената на маслата са други, в сравнение с официалния сайт на Champion от първия ми пост. Wolf 10W40 съм ползвал един единствен път преди 10 години на Ровъра. Не ми хареса изобщо. Хем е по-гъсто от 10W40 на Champion, хем почерня съвсем за 10 000 км. Съвсем различни масла са според мен, а тук става въпрос за http://www.championoil.se/
-
От спецификацията излиза, че това NEW ENERGY 5W30, което ми предлагаш, е още "по-тънко" от С3. Сигурно ще трябва да доливам с него, а до сега не ми се е налагало да доливам масло. Седи си на мах. от смяна до смяна. Сменям на 8000 км. C3 е подходящо и за автомобили с DPF, а не е специално за тях. Използва се и в бензинови, и дизелови двигатели, и има много ниско пепелно съдържание, което е О.К. Въпросът е дали реалното му качество като масло е О.К. и въобще на маслата Champion. Направи ми визуално впечатление обаче, че 10W40 Bardahl е по-тънко от 10W40 Champion, а 5W30 ще е с още по-нисък вискозитет.
-
"Осезаем луфт" е доста общо понятие. Все пак ми направи впечатление на единия (преден) спирачен апарат, че луфтът е една идея по-голям от на другите спирачни апарати, където беше нищожен, но си го имаше. Това с новите водачи. Не съм мерил нищо. За сравнение: старите водачи потракваха в леглата си.
-
И при мен беше така с циментацията. За типа на моите водачи съм писал в тази тема: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=101191 Иначе може да си поръчаш и от някой онлайн магазин според твоя модел Хонда.
-
Странно ми е толкова малка хлабина... Все пак не става въпрос за космически кораб... Пък нали и място за смазката трябва да има. Аз моите водачи като ги смених с нови, на ръка проверих за луфтове и си имаше леки, но въпреки това тресенето изчезна.
-
Нещо не е съвсем така, колега! Още от 2003г. на предишните ми коли, Ford Fiesta и после Rover 400, слагах Champion 10W40 А3/B4, бутилирано. В началото и на Хондата слагах такова, после минах на Bardahl-XTC 10W40. Та се чудя това Champion OEM 5W30 C3 дали е по-добрия вариант... Колко е качествено като масло и т.н.... Пък и да получа някакви обективни отзиви, ако е възможно.
-
Какво ви е мнението за маслата Champion? Карал ли е някой с такива масла? Какви са му наблюденията? Препоръките на сайта ( http://www.championoil.se/recomendation_search_no.asp ) за моята Хонда са: Ето и техническите им спецификации: https://www.championlubes.com/TDS/tds_65607_ch_en_uk_20160704104659_lr.pdf https://www.championlubes.com/TDS/tds_65609_ch_en_uk_20160704104719_lr.pdf https://www.championlubes.com/TDS/tds_23127_ch_en_uk_20160704101948_lr.pdf Всяка информация ще е от полза.
-
О.К. Много благодаря!
-
До тук звучи добре! А може ли да използвам ремонтен комплект лагери и семеринги за S40?
-
Колеги, Може ли някой да ми каже какъв тип (модел) е скоростната кутия на двигател D14Z4 ? Англичанка МВ2 1999г. Благодаря предварително!
-
От най-обикновен магазин за авточасти в София. Ако това ще помогне... Предните са: QUICK BRAKE 113-1363x Задните са: QUICK BRAKE 113-1319x Полски са и са евтини. Задните ми излязоха по 11 лв. на апарат, а предните по 18 лв. на апарат. Колко са качествени - не знам. Като се разбият, пак ще ги сменя.
-
И аз имах същия проблем с тресене при спиране. Две години какво ли не правих, а тресенето си оставаше. Миналата седмица смених водачите на спирачните апарати (и предни и задни) с нови. Смазах ги с медна грес. И о, чудо! Тресенето изчезна! При теб как се развиха нещата, колега?
-
Благодаря! А лесно ли се разглобява барчето?
