Jump to content
HondaTypeS07

Колко литра масло събира Хонда Сивик 8-ма 2.2 дизел

Recommended Posts

Колко литра масло събира двигателя на Сивик 8-ма 2.2 дизел при смяната му и препоръки за масло и филтри.

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според Аутодата 5,9л. задължително синтетика 0W30. Вече каква марка е твое решение. Отделно има някаква нота, че при моделите с DPF филтри трябвало да се използва "low ash engine oil" за да се запази по-дълъг живота на филтъра за твърди частици.

Редактирано от SilverCivic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз мислех да сложа 5W30, заЩото колата е на 11200км. На какВо мнение сте?

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашето мнение едва ли е меродавно. Виж какво пише в книжката на колата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОW30 и нищо друго.Аз ти препоръчвам МОБИЛ

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По цитат от " технически спецификации" от манюала:

заедно с филтър - 5.9 л

без смяна филтър - 5.5 л

Общо - 6.8 л.

Купувам 7л , но Motul 0W30.

Мога ли да попитам за разлики от към Мobil?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мобил има по-добри отмиващи свойства,което за дизела според мен е важно

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а препоръки за място цени? Аз сякаш съм се насочил към 5w30 texaco какво мислите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,Не мога да разбера упорството ти за това масло 5W30.В сервизната ти книжка пише 0W30. Всички ти казват 0W30. Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а препоръки за място цени?

Мога да ти предложа едно много добро сервизче в с.Лесура (бай. Любен тракториста). Сега сериозно, колега напиши си в профила от къде си, иначе как да ти дадем място и цени, като незнаем от къде си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а препоръки за място цени? Аз сякаш съм се насочил към 5w30 texaco какво мислите ?

Аз на твое място бих послушал колегите, които ти препоръчват 0W30 .Щом колата е на 11хил км. само няма какво да му мислиш.Тя е НОВА и => трябва да сипеш каквото пише в книжката.Поне аз така бих направил.Масло на Мобил съм ползвал на предишния ми автомобил и не съм доволен.Вярно за бензинов мотор беше, но не съм доволен изобщо, а и скоро дочух, че Мобил вече се бутилира изцяло в Турция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

а препоръки за място цени? Аз сякаш съм се насочил към 5w30 texaco какво мислите ?

Ами прав си, да, да - Тексако 5W30 е перфектно за тази кола -сипвай и се не бой. Каквото и да стане, няма страшно-с пари се оправя. Редактирано от SilverCivic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ТЕКСАКОТО удари джакпота......п.п:Маслата на Мобил произвеждани в Турция са само минерални и не всички полусинтетични

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,незнам как точно да формулирам въпроса си, но ме интересува този модел и двигател, нормално ли е 5000 км след смяна на маслото, при проверка на маслото да е наполовината точно между минимум и максимум на щеката. Там ли трябва да е нивото му и необходимо ли е да се долива? Това нормално ли е или трябва нещо да се притеснявам. Колата е на 170000км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да доливаш,но гледай за 10000 да не е повече от литър,иначе е нормално да е в средата.С какво масло караш???п.п:Изтрил съм ти темата защото мисля,че тази е същата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,от днес мога да се похваля като собственик на Хонда Сивик 2006 2.2 дизел .Интересно ми е с каква резервна гума е колата, защото моята няма и не е имала преди това. Също така някой може ли да ми каже таблото ми е кожено, както и волана. Това някаква разновидност на оборудването ли е ?Скоро ще Ви кача и снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, собственик съм на Honda Civic 2.2 diesel, 2006. Имам два въпроса към вас. Първият е: има ли DPF филтър, като първата регистрация на колата е 20.07.2006? Втотият ми въпрос е: изборът на масло в зависимост дали е с DPF филтър или без?  До колкото съм информиран от форумите ,DPF  филтри имат Сивици след 2007г. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесния и сигурен начин да разбереш дали имаш DPF филтър е като си вдигнеш капака и видиш дали имаш наличен датчик за диференциална разлика в налягането преди и след  DPF филтъра:

Dpf5.gif

Ако ти е трудно да се ориентираш, то може да погледнеш точно зад двигателя, като филтъра изглежда така:

Dpf3.gifDpf2.gif

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията колега! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, l.b.team написа:

препоръчайте марка вискозитета е ясен

Yacco. В момента сме в промоция. При интерес на лс. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купувам от Англия - това, което препоръчва производителя и нямам ядове. Излиза и доста по евтино от покупка тук в Бултрако, освен ако не ти го сменят те - тогава цената е по нормална.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...