Към съдържанието

- - - - -

Въпрос Ключ ЦРВ

• Не можете да пишете в тази тема
10 отговора на тази тема

#1 jordan_72

jordan_72

Новак

• Новак
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Място:Пазарджик

Публикувано 17 февруари 2017 - 13:07

Здравейте, нов съм във форума с дизелово ЦРВ на седмица. Като кола и возия съм възхитен, До сега винаги съм карал немски коли и една италианска, но никога японска.
Но се оказа един доста комфортен и добър автомобил, поне за скромния пробег досега.
Тъй като е с един ключ с трите бутона, та въпроса ми е, мога ли да си взема от друга Хонда такъв ключ + празна кутийка и да си прехвърля електрониката? За обучението на дистанционното не е проблем, но чипа за имобилайзера дали ще стане? Че в Пазарджик ми казаха 250 - 300лв. за ключ при ключар.

Този пост е редактиран от vesivanova: 17 февруари 2017 - 19:28

• 0

#2 cucy

cucy

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 276 Мнения:
  • Кара:HONDA CR-V II, дизел
  • Място:Божурище

Публикувано 17 февруари 2017 - 14:55

Честито колега, няма да се разочароваш. Аз карам също Црв дизел и съм много доволен! За ключа, ако идеята ти е да имаш втори резервен ключ, няма да минеш без да ти направят нов чип. А за обучаването на дистанционното имаше някъде тема как става, но пак не става на всяка хонда.
  • 0

#3 docev

docev

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 308 Мнения:
  • Място:РУСЕ

Публикувано 19 февруари 2017 - 23:54

И чипът може да стане, стига да не е заключен . Иначе дистанционното 100 %, но трябва да не от Акорд. Сменя се черупката с нова китайска или турска, че е направена малко по заячена, да не се чупи отпред и се нарязва по твоят ключ. 250-300, доста са ти казали . При мен са вече на под 200, че даже могат да станат сгъваеми с различни форми на кутийките . Примерно Бенли , най-новото Пежо , Ауди , Ваг , най-новият Форд стайл , могат да работят на фабричното централно на Хондата.
  • 0

CR-V K20A4 2005

#4 jordan_72

jordan_72

Новак

• Новак
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Място:Пазарджик

Публикувано 21 февруари 2017 - 09:47

Ако ми беше по-близо, щях да отскоча, но до Русе ми е далечко.
  • 0

#5 kalaga

kalaga

Новак

• Член
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • Кара:Honda CRV II
  • Място:Варна

Публикувано 29 април 2017 - 23:43

Във Варна ми искат 130лв за това.
  • 0

#6 dindin

dindin

СнегоХондка

• Администратор
  • 1697 Мнения:
  • Кара:конджул
  • Място:Свиленград, Харманли, София

Публикувано 12 август 2017 - 13:44

Пристигна неска едно китайче за 8 долара. ID48 на 433,9 Mhz.

Дойде с батерийка, ура. Не, че не съм си заредил един блистер батерии, но приятна изненада.

Тоя бутон за задното стъкло не съм видял някъде да работи. Изобщо не светва лампичката така или иначе.

Има и някъв бутон ПАНИК, не знам какво прави, но ме кефи визуално, затова си поръчах този вариант. :D

Нелоша изработка, малко копчето за отключване е леко на калъч, ама за толкова пари - бива!

Току що обучих дистанционното. Само трябва да ми го нарежат някъде и да си го добавя в имобилайзера. За качеството на метала майсторът, който ще го реже да каже.

Прикачени миниатюри

• IMG_20170812_111104986.jpg
  • IMG_20170812_111127157.jpg
  • IMG_20170812_111143633.jpg
  • IMG_20170812_144224220.jpg

• 0

Нямам идея защо всеки хондаджия, след като почне да му гори масло колата, сваля качеството на маслото,което ползва, а не го вдига . И по тоя начин си донасира мотора.

#7 docev

docev

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 308 Мнения:

Публикувано 12 август 2017 - 15:21

Метала си е добър. Добре че не е месинг или бронз който е никелиран че потъмнява и става тъмно жълто. Бутона за задното стъкло работи , когато натиснеш и го задържиш. Направено е така в случай на неволно натискане в джоба довежда до отваряне на стъклото а така , трябва да натиснеш и задържиш. Някой от китайските заготовки са кодирани по друг начин и не сработва. Като и няма да сработи червеният , защото го няма заложено в колата. 

• 1

CR-V K20A4 2005

#8 dindin

dindin

СнегоХондка

• Администратор
  • 1697 Мнения:

Публикувано 12 август 2017 - 21:51

Хаха, вярно е така за задния джам. Благодаря! Научих нещо ново. :)

Един минус на евтинджоското - поиграх си малко, че иначе някое от копчетата на дистанционното се натискаше постоянно като стиснеш кутийката по краищата.

Не знам аз ли съм го предизвикал като го отворих или си е било така.

Сега като че ли е ок.

• 0

Нямам идея защо всеки хондаджия, след като почне да му гори масло колата, сваля качеството на маслото,което ползва, а не го вдига . И по тоя начин си донасира мотора.

#9 docev

docev

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 308 Мнения:

Публикувано 12 август 2017 - 22:23

От калпавата мека пластмаса на ключа и на вътрешната кутия е това за натискането като стиснеш малко по силно. Иначе е хубаво да се нареже ключът на електронна машина а не да се копира от твоите, за да се възстанови нарязването както си е било заводски. Ако имаш кода на нарязването в документите тя сама си го нарязва и става бетон. Ще удължиш живота на контактният патрон да ти блокира на много по късен етап по този начин. 

• 1

CR-V K20A4 2005

#10 dindin

dindin

СнегоХондка

• Администратор
  • 1697 Мнения:

Публикувано 12 август 2017 - 22:58

Този ми е резерва на резервата, след като жената изгуби единия ключ веднъж, добре че го намерихме после. :D

Иначе не бързам с нарязването - ако имам път към/покрай Русе някой път. :) Код нямам в документите за съжаление. То едни документи ...

Поздрави!

• 0

#11 afe

afe

Новак

• Член
  • Pip
  • 42 Мнения:
  • Кара:Civic B16A2/Accord K24A3
  • Място:Sofia

Публикувано 13 август 2017 - 22:27

Бил твърд метала според ключара внимавай къде ще го даваш да го режат.

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com