Jump to content
Rado_sr

свещи с иридий за газ

Recommended Posts

И така питането ми е: Някой сменял ли е свещи с такива с иридий и колко  е похарчил за 4 свещи.Защото аз намерих това в нета: http://www.ebay.com/itm/4x-new-NGK-Iridium-DPR7EIX-9-Spark-Plugs-7803-Honda-Suzuki-Kawasaki-Motorcycles-/180926578168?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item2a20107df8&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/4x-NGK-Iridium-LPG-Spark-Plugs-HONDA-PRELUDE-2-2-93-01-/230631585154?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item35b2b6b582

И дали да си взема само с иридий да не са за газ.Ако сте си купили от бг някъде кажете.Аз съм от Варна хондата е HR-V 1,6 ,105кс, 4x4.Защото карам предимно на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на първия линк където си дал свещите са за мотори,на втория са за хонда прелюд.За твоята кола иридиеви свещи за газ са с номер 1565 по NJK.Струват 44.62лв/бр. в Евро 07 и се сменят на 60 000км.В Ebay са това : http://www.ebay.com/itm/4-x-NGK-LPG-No-6-Zundkerzen-1565-LPG6-LPG-Laser-Line-6-VW-Seat-Opel-Honda-/121153234983?pt=DE_Autoteile&hash=item1c354ba827

Аз лично не съм карал с такива свещи,нека тези които са карали да си кажат мнението за тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора:

http://www.ebay.com/itm/4-x-NGK-Iridium-Spark-Plugs-Honda-HR-V-1-6-16V-4WD-SUV-GH-1999-2006-SUV-/271037810621?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f1b1cc7bd

Тези пише че са за мойта кола.Но къде проверяваш свещите дали отговарят за колата дай линк. И ми кажете тези дали стават за мойта кола.Зада ги поръчам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с иридиики на Дензо от Косера с не малка отстъпка към 64 лева съм дал за 4 те, фаида си има, преди да ги купя няколко пъти сменях обикновени с иридиеви (втора употреба) обикновени иридиики са, не са за газ и нищо им няма за 20 000 км вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

64 цирея да им злязат дано.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е да са нови и по предписание на производителя, реално разлика в работата на иридиеви и нормални нови почти няма.Скоро ги смених и сложих тези и аз съм с газово разтройство :))).NJK - made in Japan5584ZFR5J-11

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Щом няма разлика не виждам смисъл да се дават толкова пари като обикновеното дензо е към 9лв,но не съм 100% сигурен че е това цената :P

 

edit:Маркони кажи от къде взимаш комплекта кабели за 48лв ;) 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има има, наи малкото пробега които осигуряват покрива цена на нормалните 3 комплекти, а и малко от това което пишат да е вярно си избиват цената. Е нека колегата Nile  които скоро ги сложи да каже как е с тях :)  На мен си ми харесва как се държи мотора с тях и сега да трябва пак щях да си купя, е при определени условия, по 25 на брои не давам, виж 15-17 макс може, което автоматично изхвърля НГК от класацията с неговата ненормална цена от 32 лева на Бг пазара :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Купих си такива свещи NGK Iridium IX ZFR6FIX-11 - 17.50лв за бройка,разлика в изтеглянето на колата няма.Двигателя си работи както си работеше и с нормалните свещи.Тази цена е най ниската която намерих в нета.Като покарам малко ще кажа и за разхода който ще ми даде с новите свещи.При 170 км   на газ по магистралата се държи добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойте още не съм ги свалял да видя какви са... :no:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CRV-то ми е с денсо ИК20 и след смяната на свещите разхода ми падна с 0.5 - 1 литър за 100 км.От работата на мотора нищо не се усеща като промяна,принципно със старите свещи нямах проблеми,просто ги махнах за да пробвам и така си остана вече 6000 км :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Купих си такива свещи NGK Iridium IX ZFR6FIX-11 - 17.50лв за бройка,разлика в изтеглянето на колата няма.Двигателя си работи както си работеше и с нормалните свещи.Тази цена е най ниската която намерих в нета.Като покарам малко ще кажа и за разхода който ще ми даде с новите свещи.При 170 км   на газ по магистралата се държи добре.

 Покараи с тях и после си сложи обикновените и пак пиши има ли разлика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1+ и от мен за иридий, даже май и разхода (бензин) ми намаля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

 

можете ли да ми кажете тези иридиеви свещи "CHAMPION  RC10PYB4"  дали са подходящи за CR-V , 2000 куб, 128 к.с. , двигател B20B3

 

Тези свещи са почти нови , открих ги в мазето (но имам само свешите без кутииките )останали са ми от предния джип - Хюндай Санта Фе  - 2700 куб, , 6 цилиндъра , 2001 г, двигател  G6BA

 

Може ли някой по-компетентен от мен да провери в някой каталог и да ми каже дали мога да ги ползвам за Хондата ?

 

На въпросните свещи това  CHAMPION  RC10PYB4 са надписите по свеща по бялата керамична част , отдолу по металната част има набити два надписа "K8 AC "  и "351" - за съжаление не пазя кутийките и само тази информация имам за тях . Също помня и цената им и затова не искам да ги изхвърлям ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се разминават според саита на шампион http://www.championsparkplugs.com/Champion-Automotive-c1343.aspx ако не бъркам как бяха понятията и числата то твоите с амалко по топли свещи, което ако караш за града дори е по добре щото успяват да се изчистват хубаво въпреки кратките разстояние често студения мотор и натрупвания нагар по тях, но ако караш извън града и даваш повече спар ще им видиш сметката, ще прегреят. Туи то :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Малко лаичен въпрос-ама на колко х. км. трябва да се сменят свещите-аз съм с обикновени NJK!Благодаря Ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иридиевите на 70 нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако издържи порцелана може и да не се сменят,само да се пререгулират внимателно.Електрода е много чуплив и не става с чукане.На Сивика си ги бутнах чак на 90к километра,като само 2-те издържаха дотогава,другите 2 изпукаха още на 30к.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених наскоро свещите с иридиеви NGK (от чужбина, японски)- трябва ли сега да ходя на газов анализатор, тъй като карам и на газ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не,стига да са точните свещи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :bow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите ми Денсо иридиум ги смених на 70000 км. и нямах никакъв проблем на Газ!

Сега съм ги монтирал на друга кола(различна),която кара вече 25000 с тях и няма никакъв проблем,а колата не е хонда!

До колкото знам гаранцията им е 100000 а карат по 15000-20000,не съм стигал до толкова,но може би да :rolleyes: ще изкарат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа..,забравих да покажа свещите 20 лв ОЕМ

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Iridium Tough  са за 100 000, другите обикновени иридики са за 50 000 ама и аз имам едни дет вече са на 80 и продълажават да се търкалят на ланчата :) така че има хляб много в тях :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Я кажете откъде могат да се купят "истински" свещи?

ОТ търсачки ми излизат Денсо

  SKJ20DR-M11 или VK20 или NGK IZFR6H-11 IZFR6K-11        

Ама изобщо не схващам каква е разликата :/ примерно между NGK с H или K ...

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NGK IZFR6K-11 (6994) Тези са за нашите CRV-та.

http://www.ngkpartfinder.co.uk/car_commercial_extra.php?id=1444

 

Много са скъпи да ги ... а искам да си взема и аз. Има един пич дето носеше евтинки, Краси ли се казваше как, имам му скайпа, би трябвало да са по-тънки при него, ако ги има изобщо. По принцип държат на склад в БГ, мисля че от Шумен ми ги пратиха едно време. На малката хондичка съм с иридиеви и газ, определено има подобрение на искрата и работата на мотора.

Притеснявам се само, че имаше някви филми с не баш оригинални NGK правени във Франция.

В английското eBay около 13 лири горе-долу (къдет имат количества). В Mister Auto ги намерих за по 32 лева и 4 доставка уж по на оферта :)

 

http://www.ngksparkplugs.com/techinfo/spark_plugs/partnumberkey.pdf тука са обяснени кодовете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за моето HR- V си взех такива иридиеви NGK Iridium IX ZFR5FIX-11 по 16.50лв. Като усещане не намерих разлика, но и бях карал малко с предишните, които бяха обикновени. Иначе и аз съм на газ. Дават че за газ има специални свещи, но са още по-скъпи и не знам дали си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.com/itm/4-PCS-NGK-LASER-IRIDIUM-Spark-Plug-IZFR6K-11-Part-6994-Made-in-Japan-/320946203495?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item4ab9e26b67&vxp=mtr

На седмия ден бяха при мен като пощенска пратка,излизат два пъти по евтино от бг кожодерите..

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...