Jump to content
bu12tras

Покупка на CR-V

Recommended Posts

Здравейте бъдещи колеги, след дълго лутане и тестване на какви ли не автомобили се спрях на HONDA CR-V , хареса ми стращно много ,нещо като лИбоф от пръв поглед. Ще се кара 80% само градско, насочил съм се към бензинов мотор , досега съм карал само дизели но ми писна ( оставих печката на жена ми :tongue1:  ), предпочитам да е автоматик , но не намирам много мнения за тази скоростна кутия на хонда ,няма да се разсърдя и на ръчни скорости. Поне на този етап не мисля да слагам газов инжекцион ще се кара на бензин. Мислех да е 2005-2006г но първо виждам ,че няма почти такава бензин и второ май няма да ми се събере в бюджета ( 10хил лв ) ,затова ще е първа фаза 2003-2004. Ще загубя ли много без VSA системата ,има ли разлика зимно време на сняг ?
Засега успях да се спра на няколко обяви , бих желал мнението ви , ако някой ги е гледал все пак ?!

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21448290021917419&slink=bjfqwo

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21448731647084562&slink=bjdi6i

 

Тези двете най-много ми харесаха.
А и тези са другите 2 които набелязах:

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21448807928875652&slink=bjdi6i

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21444835326930266&slink=bjdi6i

 

Предварително ви благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по картинка не се избира и трудно се преценява.

Но на пръв поглед, всичките 4 коли са голи като пушки,демек - най-ниското оборудване.

Нямат круиз контрол,нямат мулти волан,а и VSA нямат - то за тези години при бензиновите не се и слагаха, но по обявите джамбазите масово лъжат че има. Така и на посочените от теб обяви лъжат.

Иначе с VSA система си е за предпочитане и ще изгубиш. От автоматика всички са доволни и несъздава проблеми, поне не се чуват никакви оплаквания.

Но макар и да не съм карал тази конфигурация - 2000 к.мотор/бензин/автомат, мисля че ще е много спряла.

Не мислиш за газ,но при условие 80% градско, да не ти се види скъпичко -естествено и пробега е важен.

Описал си "пречките",но ги погледни и пробвай и тях - пък после ще говорим.

Накрая, гледай хубаво,пробвай няколко,прочети тук има доста теми и тогава скачай.

Успех.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е спряла, не е, върви си доволно, ама и си гори доволно ;)

Автоматика е последното, от което може да очакваш проблеми.

VSA/TCS не е хубаво, че няма, и моята няма. Нямам представа, как се държи колата на сняг, обаче в аквапланинг VSA-то се справя чудесно, пробвано с 9-ката на съпругата ми.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Emicha , съгласен съм с теб но 2005-2006 с екстрите които изброи има само една и тя е доста над бюджета ми http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21447359476573113&slink=bjlq5v

За разхода на бензин не ме притеснява ,минавам средно окло 10-15км дневно и два пъти в месеца излизам извън града по излети, отделно съм спокоен шофьор мина времето на тежкия крак.
Ще продължавам да търся не бързам с покупката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-3 и 4 изглеждат добре, автоматика въпреки че има кофти снимки вдъхва доста надежда, трябва да се види задължително. На Емича му е лесно да изброява екстри, ама ако ставаше дума за дизел тогава лесно, всеки дръзнал да помисли за феислифтова бензинка с изброените екстри, или трябва да е роден под щастлива звезда или след дълго търсене да се откаже от намеренията си за пакета екстри, цените им са доста стряскащи за 10 годишни коли а и както казах лошото е че ги няма като предлагане. Ти щом ще караш в града за кво ти VSA и круиз :)  Тази феислифтовата която си показал не заслужава дори внимание толкова нагласена кола ще да е.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш ,има и такива . Имам един колега с такава точно, фейс, 2006, бензин с всичките екстри на 90хил истински км и от няколко месеца ме лъже ще я продавам няма да я продавам и онзи ден му изкрах парите на масата и се дръпна. Не знам за какво му е, той я държи в гараж прави и по 3-4хил км на година , през повечето време е в чужбина,но не иска да я дава :no::/:(
Иначе тези дни мисля да отскоча до Труд да я видя тази с автомата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че има има, преди година когато дин дин си купи неговата излезе тука една в пловдив на 50 000 км купена от бултрако чистак нова човек, за 17-18 х.лв по спомен беше, а другите по салоните бяха макс 14, и тая се продаде на същия ден :) Някои е платил много ама поне знае какво е купил :) Та има ги не че ги няма ама иска много време и наи вече късмет да попаднеш на свясна такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е но нещо започва да не ми се чака :D  Нямам търпение да се кача на хондичка . Като стана въпрос тази американка ли е http://www.cars.bg/c1407387  ,поне на пръв поглед ми се вижда много юркана според салона вътре.
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше 2.4 американка и аз щях да си зема такава. Ако не се бъркам К24 двигателят е 160 коня, не 147. Иначе едно момче rangchev успя да си земе фейслифт бензин за немного пари, ама голям филм :D А пък Restless е с фейслифт автомат. Абе изскачат, ама ако не си на зор почакай, аз бях на зор :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........На Емича му е лесно да изброява екстри, ама ако ставаше дума за дизел тогава лесно.......

.........Ти щом ще караш в града за кво ти VSA и круиз .......

 

Не бе Слави, не ми е лесно  :rolleyes: , ама подмятам само за да няма после теми от рода : "Как да си монтирам допълнително автопилот", "Мога ли да си монтирам VSA система ,свалена от друга кола" и така нататък  :) .

Има го и момента, че при първоначалната еуфория, тези неща се подминават с лека ръка и всеки си вика "абе аз мога и без тях", но после като види какво оборудване имат 5/6 години по-стари и по-евтини трошки от това което си е купил човека ,го хваща яд и почва да побългарява.

Вярно че за другарите от Хонда, думата "Екстра" е доста чужда, защото тук всяко диодче, крушцица, бутонче се смята за някаква "супер екстра" :angry:, но за елементарните неща поне трябва да се обръща повече внимание. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не издържах днес и ходих да гледам тази с автоматика, но на живо изглежда доста по зле , за съжаление...
Иначе обикаляйки в следващите няколко салона се натъкнах на нещо което много ми хареса макар и дизел http://www.cars.bg/c1181910 добър външен вид , салона също е доста запазен , тези дни пак ще ида с мой човек автомонтьор да си каже и той мнението и да видим дали ще има сделка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, знам какво ти е, защото преди 2 години и аз минах по тоя път. Свестен екземпляр тук не намерих, затова поръчах и ми я докараха от Германия, но цената с докарването излезе около 17000 лв, когато тук бяха по 14-15 хил. Не съжалявам за високата цена, естествено, защото колата се оказа много запазена и безпроблемна. Така че ако толкова много си се навил на бензинов фейслифт 2-ро поколение, по-добре ще е да отидеш да си докараш или да възложиш на някого да го свърши вместо теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддържам всичко казано от Емича и Краси.

Екстрите са си екстри зимата е невероятно с VSA и таблото e по красиво .....

А разходът най добър 14, най тежък 16,5 градско и  тнт.

Миналата година взех такава ръчка бензин. 

10 месеца на бензин и после на газ. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Гледам от два дни една обявка, някой има ли поглед, ходил ли е на място да види? На снимки изглежда доста добре, но съм от Русе и в предвид прогнозите за следващите дни, не мисля че ще се вдигна дотам.

http://www.cars.bg/c1468140

А някой случайно да знае нещо за автокъщата- от къде ги внасят колите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Макс,

 

Аз също търся CR-V. Обявата много ми хареса и вчера ходих да видя CR-V-то. Отидох с нагласата да я огледам, тествам и да я взимам. Но на место нещата изглеждаха по-различно - колата е минимум на 200 000 км. (да не казвам 300 000 км.). Много е захабен интериора, което не се вижда на снимките, а волана прилича на "маркуч". Тази кола е от Италия.

Все пак това е мое лично мнение и ако все още си навит - разходи се и я виж.

Поздрави,

Деян

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...