Jump to content
ceco_accord

Радост и тъга

Recommended Posts

Пак си замина, търкаляйки неочаквания си подарък - 4 летни буренца 15".

За зимният сет е още рано, ама ще е нов повод да си дойде. :)

IMG_20231014_170855.jpg

IMG_20231014_170811.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно е да си баща.

Лесно е да простиш,

но какво да кажеш

и какво да спестиш?

 

Добрата новина е че има каско, а по-добрата е че още снощи каза, че е паркирал малко кофти. Значи му е "светнала лампичката" все пак, но не му е послужило за достатъчна мотивация по-късно да препаркира, ако изобщо е имало по-добра алтернатива.

Големият град не прощава.

Питал ме е защо си местя колата и съм му казвал че мнозина могат да шофират, но не и безопасно да се провират.

Житейски опит не се учи, а се придобива.

received_824290029397260.jpeg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.02.2023 г. at 22:17, Митко Йотов написа:

 Цецо остави колата на детето на мира защото ще се направи една фасада която ще му е бреме и ако се появи рискова ситуация той ще пренебрегне собствената си сигурност само да спаси фосона на колата. Все ще пази, все ще пази вместо да се учи и да трупа опит, той ще трябва да я жули  да се учи, нали и за това точно тази взе за да е пилотна кола тоест да обере всичките лоши маневри и паркирания за да се научи да пази следващата, важно технически да е ОК. Остави така нещата поне за година и чак тогава обикаляй майсторите за оферти.

Това беше ясно.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се. 

Но човек не бива да живее в страх и грозотия, защото свиква с това под предлог че е по-лесно и безметежно.

Щетата е поправима, манталитетът - трудно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, че хубава тема, направо трябва да се закачи на по-видно място! Отново адмирации към Цецо, че споделя и положителните и минорните преживявания на човека и връзките и зависимостите, които неусетно изгражда. От една страна възпитанието и вечния стремеж да имаш цели, да твориш, да подобряваш, да се стремиш към съвършенство и хармония около себе си и да насочваш енергията си в тази посока, което би те изградило като способна и независима личност. От друга страна противоречието изразено в това да се обграждаме с вещи, къде крайно необходими, къде единствено плод на отъждествяването ни със света и социалната среда и заявяването на нашия "АЗ". Неусетно понякога се превръщаме в слуги на тези вещи, неосъзнавайки какво ни вземат, когато мислим, че повече ни дават. Тук не визирам само движимите вещи обект на внимание в този форум, а стремежът като цяло да придобиваме и да се вкопчваме в това, което сме придобили сякаш някой ни гарантира, че ще е вечно с нас. Случката е точно навреме, в живота на млад човек и се дава като урок, като изпитание на приоритетите, което я прави ценна! Аз бих искал да узная повече за преживяванията на малкото момче, след такива събития понеже тия на големите момчета като мен и Цецо са ми ясни. :)

Редактирано от HondaExplorer
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното дори за мен е че той приема случката като нещо естествено произлязло от неговата небрежност и си признава грешката, но в същото време няма реална представа за процедурата и нейния обхват. Това което знае е че ще струва пари, но е в неведение за комуникацията и нервите със застрахователи и майстори.

Следващият урок (който сам си поднесе) е да му дам координати на въпросните и да го "фрЪла в джунглата" на странични за него човешки взаимоотношения. Време е да разбере че проблем решим с пари не е проблем, но времето и нервите са нещо неостойностимо.

Принципно не е вещоман (въпрос на ген и възпитание), но някак си харесва колцата, без да е наркозно зависим от нея.

Вече е обсъждал каскота със служител. Там му казали че бюджета им до края на годината е малък и щетата няма да е достойно остойностена и да я заведе януари, та да вземе по- добри пари, а той рекъл: Ох, не ми се иска да я гледам така 2 весеца, а още по-малко това ще допадне на баща ми.

Бащичко. :)

Както и преди съм споменавал - всичко в тОа живот е въпрос на ценности, формарани според нивото на критериите. Ако си прощаваш небрежностите, мнозина няма да ти го простят. Добре е че има свой си баланс между това и менталната си устойчивост. Иначе човек става зависим, или непукист, а това са травматични крайности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те старите поговорки затова важат..Днес щях да убия един ,щото баща му не го е научил да кара,но му е купил нова и мощна кола.Така ,че си добър баща ...за сега. Като направиш като мен тогава ти свалям шапка..:)

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе, да, в тази дългогодишна тема само "видимата част на айсберга" е автомобилна.

А "движимите имоти" поне за мен отдавна не са символ на социален статус, но все още са някакъв на АЗ-ът като стремеж към лично надграждане, а не показност.

1 наш учител бе формулирал много удачно стойността на всеки човек в математически израз:

Тя е дроб, в която числителят е това което правиш за околните, а знаменателят е правеното за себе си.

А / ББББ или ББББ / А е въпрос на лична осъзнатост, и съответно стойност.

Относно момчето - радва ме трезвата оценка на случката и тежестта и.

Ето какво ми е написал:

"Кофти ми е до толкова, че трябва да се занимаваш с излишни глупости и пари. Иначе все пак е кола, постоянно се случват такива неща. А и няма смисъл да се жалвам за нещо което вече се е случило + че нямам време и да го мисля покрай другите задачи 😅 Иначе минах днеска поне с изолирбант да го лепна."

И снимка ми е пратил.

received_716990073670100.jpeg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Markony написа:

Така ,че си добър баща ...за сега. Като направиш като мен тогава ти свалям шапка..:)

Като даде Бог, ще се видим, а ако имаш време и ще си похортуваме житейски.

За сега се дръж в добро здраве - физическо и ментално! Поздрави на Еми!

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма кво да си хортуваме, изритваш го да си намери работа или да учи и като завърши му кажи да ти изтрий телефона.Връщат се само за коледа....иначе не се сещат. Снощи пак ми звъня: " Имаш ли кабели за подаване на ток" :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее, краен си. Ще ти мине.

Наши момчета са си.

Ква ни е работата, ако не да се грижим за тях - колкото можем.

Знам че връзката е двустранна - "кой както си е постлал".

Животът ще ги научи. Моят е студент в Русе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е краен! Много е прав даже. Точно така се прави, ако искаш да му помогнеш. Гледането докоги можем е "мечешка услуга".  Не ме питай от къде знам. :D

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз знам за какво говориш.

Но има безрезервната ми подкрепа, а не буквално помощ, защото съм минал по неговия път, а той тепърва прощъпва.

С моя баща не се разбирахме. Дразнеше се че нямах неговите умения и гледна точка, но това си бе егоцентризъм. Чак към края на живота си се помири със себе си и се сговорихме, но "късно бе либе за китка" - "гушна букета" съжалявайки за пропуснатото.

Не искам това да е карма която да предавам нататък.

Опитно знам че чуждото мнение също има не по-малка тежест. Грешно и правилно животът ги преподрежда.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С общи усилия и атаки на нета "от 2 страни", успяхме да се сдобием с чифт годни стопове.

Оказаха се дефицит. Контакти на дузина обяви "удариха на камък". Имах оферта за 120лв "като нови" и за 100лв кални и десният пукнат.

Тези поне са здрави - почистих ги малко и ще продължат да носят вахта на нащо Сивиче, за 50 лв. - 2-та. :)

IMG_20231023_104159.jpg

IMG_20231023_104225.jpg

IMG_20231023_104243.jpg

IMG_20231023_135338.jpg

IMG_20231027_151248.jpg

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглеждат запазнеки стоповете, браво на теб :) Тия коли влизат в графа "ретро" още малко.. :D 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Янг таймер си е. 

5 петилетки отроду. Била е първолак в рождението на синковеца. :)

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прибра се нашия в четвъртък 21:30. Много държеше да си е дома на рожденния си ден. Ние винаги сме "добре дошъл", но му рекох че и петък е ОК и да пътува по светло. Уважавам хората които имат твърдост на тезата си, но и разум.

Пътува с 1 своя колежка - съгражданка, та на половината път се разменили, щото насрещните фарове го уморили. Тя е с 3-годишен шофьорски стаж на "баничарка" и за мен това е приличен атестат, имайки предвид неговият стаж зад волана. Рекла му че Сивика е доста приятна за каране кола, спрямо нейния Голф 4. 

Радва ме че съм го научил "да си знае границата" и да са не изфърля. Каза че повече след лекции по тъмно няма да пътува. Учи живота в движение на личен гръб.

Петък (следобедно дъждовно) преобухме Сивика със зимния сет, който предварително бях подготвил, па излиза с приятели 2 вечери.

Днес по обед си го изпратихме, та да пътува (натам бе сам) по светло, че отвсякъде валят заплахи за люта зима. Да трупа снежен опит си е важно за него, аз тоз бял "съм го ял". Нямахме и ток, съответно никакви технологии, дори обхват и естествено навигация. Поръчах му да кара по табели - явно се е справил.

Прати снимка че е стигнал. Не е имало голям трафик и сняг по асфалта на маршрута. Минал е "между капките" тоз път. ;)

Доволен съм че се справя и толкоз. Големите малки родителски радости. 

С колата драма няма.

IMG_20231124_181132.jpg

IMG_20231124_165001.jpg

 

 

IMG_20231126_174003_edit_29438712610090.jpg

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дом аз съм дядо Коледа.

Порастването е трудна работа, за това някои преминават от едно детство в друго. :)

Средната е от моето, но единствения шанс да я карам е в неговото. ;)

Страхотна е!

IMG_20231203_150234.jpg

IMG_20231203_153325.jpg

IMG_20231203_190519.jpg

IMG_20231202_235541.jpg

FB_IMG_1701553994405.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Беше - стана.

IMG_20240124_143232.jpg

IMG_20240124_143140.jpg

Няма драма, а от каското платиха повече отколкото струваше. ;)

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно се е получило но най важното е обецата на ухото на юнака. Това са дребни забележки но безценен житейски опит.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опит се трупа на собствен гръб!

Вече знае къде и как да не паркира, както и къде се намира майстора. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

A освен това, натрупа опит и с китосване и боядисване. ;)

За края на семестъра има курсови задачи по макетиране.

Даскала му казал - Изрязваш си формата от фибран, заглаждаш с шкурка, обмазваш с Ц-200 (за импрегнант на кита), мажеш го, шкуриш до гладка повърхност и после боядисваш.

Това теоретично изречение му отне 4 дни работа само за 1-ния проект (онова аморфно зеленото), а имаше 3! Видя как изглежда и се държи кит с изтекъл срок (купих му нов), а после и какво се случва с шприца, ако останат язвички. Видя и последиците ако при боядисване олее формата. Таа - наясно е с процедурата, ако пак си ожули колата. Дет се вика, може и сам да си я оправи. ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак отпътува.

Голяма работа е малката колца. ;)

Хладилниче, микровълнова, оризоварка (на изправени и фиксирани задни облегалки), напред - куфар, PS 5, курсовите си рисунки в голяма папка и доста за папкане от мама. ;) Тати му напълни газ, иии - газ към "малката Виена".

426829764_1304793640215682_9116629810406734193_n.jpg

428042830_1105067213853418_5006212024231572761_n.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дошел, отишел.

Микро и мини среща.

IMG_20240323_200836.jpg

IMG_20240324_180419.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова микро среща със стария другар.

 

Жив е той, жив е

Там, под балкана.

След 25 години

Bi-fuеl стана.

IMG_20240328_133105_edit_25816754767934.jpg

IMG_20240328_133043_edit_25956169105413.jpg

IMG_20240328_125256_edit_25750356961694.jpg

IMG_20240328_124524_edit_26030177724151.jpg

  • Харесвам 2
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми беше една от любимите коли :rolleyes:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има в 6-така нещо умиротворяващо. 

Един такъв мекичък на окачване, тихичък на мотор, плюшен на салон - абе приятелче като мечо Пух.

Достатъчен за човек поживял и вече смирен. 

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Сине майчин, сняг вече едва ли ще вали, няма ли да се преобуваш?

- Офф тате, налегнали са ме курсови задачи, намам уикенд за губене.

 

Не му се карам, ще му ги закарам. Едвам се събраха в малкия багажник (за тест), но нали детската количка е с 15-ки. 

А котката в сянката ме гледа и си вика -Ми, ш са мъчиш, нали продаде комбито.

А то още е пораснало, та да събира багажа на 2-те щерки за пикниците. ;)

 

IMG_20240406_171850_edit_227112585286176.jpg

IMG_20240406_172121_edit_227241596683031.jpg

Messenger_creation_4bbb1a09-b11b-4af0-a21e-606b9afa5a04.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...