Jump to content
adrian_bg

Помогнете - Акорд 2.2 дизел проблем с централното

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Колата е Акорд 2.2 дизел седан 2004 година . Проблема е следният - когато заключвам или отключвам колата с копчето от ключът всички пинчета на вратите с изключение на пинчето на шофьорската врата падат или се вдигат нормално , ако отключа или заключа с ключът няма проблем . В форума гледах , че имало някакъв Door Lock Actuator - намерих го в ebay за 6 паунда . Въпросът ми е някой дали е имал същият проблем и дали точно тази част трябва да се смени . Ето го въпросният Door Lock Actuator - http://www.ebay.co.uk/itm/Door-Lock-Actuator-Front-Left-Driver-Side-Fit-Honda-Ridgeline-White-Durable-/262028583322?hash=item3d021ee19a

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в актуатора е проблема. Същият се проявява често и при Сивик 7-ма. Не  знам дали точно така изглежда твоя актуатор, но part номер и схема може да извадиш от този сайт http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda.

Иначе в описанието на ebay пише, че става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, внимавай с поръчка от UK! Там шофьорска и пасажерска врата са наобратно, а актуаторите доколкото знам са различни. Затова аз си поръчах от САЩ. В БГ не търси-бвзобразно скъпи са.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах самият парт номер на моя и на този от UK същите са : OE No.: 72155-SDA-A01 . Иначе и аз това си мислех за колите от UK . Все пак благодаря колега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пристигна ли вече? Питам защото и аз имам същият проблем и парт номер, та ми е любопитно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро сменях моторчето на шофьорската врата, поръчвал съм го от Англия за лява врата (предна и задна са еднакви), няма разлика, мисля че и на Сивик и още няколко други модели е същото (Odyssey и т.н). Номера е същия 72155-SDA-A01. 

Разглобява се тапицерията на вратата и се разкача водача на прозореца и всички жила и кабели, които вървят във вратата. Общо взето разглобяването и сглобяването е лесно, ОСВЕН откачането и закачането на лостчетата, които се закачат за самото моторче и за пирончето на вратата, тази част е отвратителна и времеотнемаща, и не за човек с дебели пръсти. Скоро ще сменям моторчето и на дясната врата и може да направя някоя снимка, ако някой се интересува. Има и доста клипове в youtube. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пристигна ли вече? Питам защото и аз имам същият проблем и парт номер, та ми е любопитно. 

Колега взех актулатора и всичко е наред от към парт номер тези дни ще го сменям .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен обаче и багажника не се отключва с дистанцията, там също ли има подобен актулатор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има малка машинка, която опъва жилото с лостче и така го отваря.

 

А отваря ли ти се поне с бутона над номера?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваря се, но като оправих шофьорската врата не ми се заключва багажника, преди се заключваше с ключа а сега хич. Къде ще ме посъветвате да отида?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяната на актуатора се появи друг дефект, ако затворя врата при оставен ключ на таблото - вратите се заключват. Няколко пъти си заключвах ключа на работещ двигател. Мисля, че в въпрос на настройка някаква, но не намерих нищо в нета. Помагайте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че има нужда от настройка. Сменил съм 7- 8 актуатора след което всичко е било ок.

Сваляй кората и провери дали всичко е сложено по начина,по  който е било преди твоята намеса.

 

Поздрави

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменихме отново всички машинки около централното и проблемът си остана, дори и със свален актуатор. Може да е объркан кабел някъде... Ще я карам в ЮбиКо тая седмица.

Редактирано от 3apu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има ли разлика между актуатора на предните вреати и задните врати. За това, че има разлика между ляв и десен е ясно, но затова между преден и заден ... Става дума за хонда акорд 2006 г. 2,0 бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предни и задни са еднакви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказва се, че моят актуатор е бил с две букси, а майсторът е монтирал такъв с една по-голяма букса. Явно това е объркало системата. Тази седмица продължаваме...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказва се, че моят актуатор е бил с две букси, а майсторът е монтирал такъв с една по-голяма букса. Явно това е объркало системата. Тази седмица продължаваме...

Къде ги намирате тези "майстори"?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Оказва се, че моят актуатор е бил с две букси, а майсторът е монтирал такъв с една по-голяма букса. Явно това е объркало системата. Тази седмица продължаваме...

 

Къде ги намирате тези "майстори"?
Навсякъде са! А другите къде са? Редактирано от 3apu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм автомобилен майстор, такава грешка няма да направя. Достатъчно човек да имаш очи да види, за да сложи такава част, каквато трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така ама той искал да ми вземе парите, аз будала да ги дам и ето ни къде сме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:  Преди години един калпазанин ми прави шоф. врата (някой я беше вдлъбнал) и после като я затворих - издрънча като на Вартбург. Звъня му аз :puke: , а той вика "е я го видох че не е добре, ама я толко моум". Оправи я, но си съсипа реномето и не съм го търсил повече. Платил си си за житейския опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...