Jump to content
Brutallize

Съвет при закУпуване на кола!

Recommended Posts

Здравейте колеги!
Аз съм младши шофьор и най - вероятно ще имам доста въпроси , но като за начало нека започнем с една обява на Honda. Можете ли да ми кажете нещо повече за нея и прочие. Плюсове , минуси и прочие.

Това е въпросната обява. Honda Civic 2.0 TD.  Как е от към цена ?
 

Редактирано от Zlatozator
За да не трием темата, премахваме обявата от нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз лично с дизелова кола N-та употреба не бих се занимавал. Ама виж това, просто за сравнение http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11437497751294217&slink=a8qwjf Същата кола на същата цена. Без ръжди, с климатик и три години по-млада.  

Или пък това http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11432897268667880&slink=a8r0bi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло видях доста Роувъри , но не ми харесва самата марка. Ще изчакам някой друг потребител да се изкаже. Погледнах колата сега и нямаше никакъв проблем. Двигателя мърка и човека каза ,че за 3 години само веднъж я е водил на сервиз и то за нещо съвсем дребно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз лично не бих я взел, супер реклама, че не се чупи ама от къде си сигурен, че като я вземех няма да "роди" при теб и ти да я водиш по сервизите. Какъв ти е бюджета за кола? Държиш ли на 4/5 врати? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ,тази кола която си гледал е 1;1 с ровър ,разликата е само в екстериора и двигателя  и е Ровър !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама темата леко намирисва на опит за продажба, а не на искане на съвет за покупка :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради това предпочитам да си се държа за момента за Хондата. Тези Роувъри не ме кефят като цяло както вече споменах. Та сега сериозно... Нека не го превръщаме в спам тема и нека някой КОМПЕТЕНТЕН се изкаже по темата. Видях колата на живо и няма абсолютно никакъв проблем. Комфортна е и няма забележки под капака.

@PetioHonda -  държа да е с 4/5 врати и максимума ми е 1,600лв. Именно заради това изборът ми е МНОГО ограничен и тази Хонда е най - доброто което намерих. Преди това имаше 2 Mitsubishi Carisma и тя бяха златни направо , но за жалост и 2-те са продадени. Обадих се и хората ми съобщиха ,че са  продадени.

Редактирано от Brutallize

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като няма абсолютно никакъв проблем значи ще се продаде :D

Иначе нещо не ми вдъхват доверие дизели Хонда от 97-ма :)

Редактирано от dindin
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не толкова компетентен, ще кажа, че за този бюджет по-добре друга марка. Просто за 1600-1700лв най-много някой здрав мотор, но лошо купе или обратното. 
В mobile излизат няколко 5 ген седани за по 1400-1500лв, но са с лоши снимки и предполагам не добро състояние на купето.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Petio... въртях се гледах. Суках НЯМА баце... тази Хонда е единствената която намирам за по - добра от другите. Не ,че нещо , но не ми се кара гниеща кола (OPEL) или Fiat/Reno/Ford/.... и прочие. Пък и като за първа кола мисля ,че е прилична. Човека даже резна малко от цената. + Че е от моят град и ми е удобно по всяко време да отида до човека и да я погледна отново ако съм пропуснал нещо ,а и той беше доста така... откровен каза какви "болежки" има колата и какви няма. Вдигнахме капака и нямаше никакви забележки. Нов акумулатор , двигателя е наред. Няма течове на масла и тем подобни работи. Колкото до купето е доста тихо вътре. Всичко което му е Ел. работи. Стъкла/огледала/фарове. ABS също и тн.. единственият минус който намирам аз е това , че НЯМА климатик , а само парно. Всичко другото са бели кахъри. Вози доста меко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли продуктово позициониране в тази тема или така ми се струва?! Последно един колега от СЗ така питаше за един акорд, ама той даже не си беше махнал от подписа, че неговата кола е такава.

 

Много я хвалите тази кола, колега, че чак намирисва.

 

Ако следващото Ви мнение не отклони дискусията към друг автомобил темата Ви си заминава.

 

П.П. На тази кола само емблемата й е от Хонда.

 

П.П.П. Пише за "закупуване".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз затова писах да изчака именития ни колега-знаете кой- за съвет ,че намирисва тука нещо чаак в Добрич сити ,ама поста ми се изпари :tooth:Обръщайте внимание на малките неща -но все пак е след 22 часа така чееее :whistle:

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dindin, дизелите на Хонда от '97-а са едно от малкото перфектни неща, сътворени от Ровър.

Ама "питащия" изобщо не го кефят Ровър-ите, и припада от умиление пред точно тази Хонда. Както каза @zlatozator, разликата е само в емблемите (аз бих добавил и фейса), и двете са копие на Хонда Домани.

 

п.п. За да не съм тотално OFF, ако аз си търсех такава кола, четейки хвалбите на "питащия", веднага бих купил точно тази, без дори да я паля. И не, не се шегувам.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичаги нещо сте се объркали. Нито се опитвам да продам кола нито нищо. Както вече споменах аз съм млад шофьор и това ще ми бъде първата кола. Може и да не е тази... по коментарите които чета тук. Това ,че съм от същият град не значи ,че аз продавам колата която е в обявата нали се сеш ? Гледах Роувъри , но в моят регион (В.Търново) няма кой знае колко голям избор , така че съм леко с вързани ръце. И отново да каже за ЗАБЛУДЕНИТЕ. Не се опитвам да продавам защото няма какво да продавам все още.. След някоя друга година може и да се отбия евентуално да рекламирам тази кола :D ТОГАВА вече ще я продавам

P.S: Благодаря за поправката Модераторски !

Редактирано от Brutallize

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, не знаех, мислех че двигателят е на Хонда, а той бил на Ровър, иначе бях предубеден именно към Хондовските дизели. Сега като каза наистина на хартия изглежда добре.

 

Към колегата, ако не е наистина вече в клуба очакваме скоро тема "и аз съм в клуба" :) След толкова хвалби...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пречи ли ти 5та ген Сивик седан 1.5 90 коня примерно.На газ, ако целиш да е по-икономично. Не предлагам нещо, просто се намират повече за тези парички. Дизела под капака на Хонда не ми се е връзвал никога, макар и да е добър. Като я гледам тази леко избила ръждица, две зими и отзад ще можеш да побереш 22-23 цола джанти (демек ще изгният и прагове и вежди и вс) Преебани купета бол, моторите са по-здрави. Моя съвет е търси си на първо място здраво купе!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двама познати имам с този мотор, само че тяхния мисля, че беше 115 коня... сигурен съм, че е над 110, както и да е, не това е най-важното, поправете ме колко е точно.

Само дето на самолетно гориво не са ги карали те печки, нямат умиране, на единия му е работна колата, 10г. някъде се търкаля само по чукари и носи тухли и цимент,на бензиностанция не е стъпвала, вече само купето взима да се предава, другия по я пази, но за 4г. половината му гориво което е изгорял е шир потреба и също безгрижно си мърка дизела.

Тъп дизел с роторна помпа... не че го хваля, но това са ми преките впечатления върху него.

 

пс: нека Джапането да ме поправи, сигурен съм, че ще има какво да каже "по темата" ;)

Редактирано от dctR
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той "Джапането" е наказан за 1 седмица...

 

Един приятел имаше такава, впечатленията му от мотора са много добри, доста корав. Купето си е ясно, англичанка....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получаваш едно извинение от един заблуден, искрено се надявам, че го заслужаваш.

 

Сега, след 3 Ровъра, и още няколко около и над 15-годишни Хонди, моето некомпетентно мнение:

 

Потвърждавам казаното от @dctR - прост и надежден дизелов двг. Ако е каран и поддържан, както подобава, няма да имаш никакви проблеми с двигателя. Проблема на тази кола е, че е 18-годишна, и не знам, колко адекватна е цената й. Ако все още не е изгнила, и няма други фрапиращи проблеми, мисля, че е ОК. Моя дизел беше 105 коня, 15-годишен, и на около 230000 МИЛИ, когато го продадох.

 

После - ако загледаш някой Ровър, гледай да е дизел. Бензиновите двг на Ровър 400/45 също са добри, но имат малък проблем по рождение. До 100000 км всички са хвърлили гарнитура на главата. Проблема се оправя с нова гарнитура и лек мод на охладителната система.

 

п.п. Колкото и да те убеждава някой "съвестен" търговец, след '95-а НЯМА бензинов Ровър с двг Хонда. Единствения такъв е Ровър 416 SLi АВТОМАТИК. Моя беше с двг D16Y3. Третият ми Ровър беше бензинов - 416i, със сменена гарнитура на 62000 мили. За 2г. му навъртях около 50000 МИЛИ, без никакви забележки.

п.п.п. За общоизвестните проблемчета на Сивик 6-а, англичанка, са изписани тонове "мастило" във форума. ПрелистИ някоя и друга страница, и ще разбереш.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕ ! Сетихте се бе колеги. Иде ми да ви разцелувам. Най - накрая да прочета това което ми трябваше.


@Кръчмонавта - Като цяло съм наблюдавал дори и като шофьор с 0 дни реален стаж на моя кола ( само на учебна и на приятели ) ,че когато е Газ  или Дизел няма кой знае какво значение в "икономичността" защото с Газ ще заредиш примерно 3 пъти до морето , а с дизела само 1 път което до някъде  излиза едно и също. (Ако речем резервоара и бутилката са един и същ обем" Пък и мен ми харесва как дизелът "дърпа". При газ-та това чувство го няма. Колкото до гниенето ... то таман е започнало да гние тая зима която мина и все още има само повърхностна ръжда и за сега е здраво. Смятам ,че ще мога да го покарам 2-3 години там и след това да го продам.

@dctR  - Това което каза съвпада с това което и на мен ми каза човека за колата. Не  изисквал кой знае къв дизел и вървял на почти всичко , но просто ако ще съм наливал моя трябвало да я прецедя. (САМО ЛЕВСКИ ! И малко от Лудогорец хД)
@Krasi-mir - Сегашният собственик на колата каза ,че май има още толкова пробег. Сега май е на около 250,000км и имала още толкова което д/г е май милите които ти спомена. Благодаря за послеписа по - долу. Приемам извинението ти (с шанс да звучи високомерно) За 2-рият ти П.П относно прелистване вече го направих още снощи. Явно на тази която искам да взема двигател добър , купе не , но все 2-3 години се надявам да ме издържи.

Благодаря ви пичове! Като цяло май съм решил... това ще е колата. Като за първа кола няма кой знае какво толкова да го гледам. И без това тези 80 и колко си коня там няма да ми свършат кой знае каква работа. Аз обичам да настъпя. Карах учебен Голф 4 който е с 140 коня почти , а той летеше :D

 

Редактирано от Brutallize

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук вече се заформя някаква дискусия, затова само премахнах обявата от първия пост в темата.

 

Не очаквайте включване от "японска треска", че днес ми писа на ЛС и хвана last minute офертата за нов 14 дневен отпуск с перспектива за ранно пенсиониране. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ми е честита новата Хонда. Колата няма грешка... карах около 100км  и всичко беше 6

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве да я караш и само да зареждаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Brutalise ,щом вече си  купил хондата ,абе може и печен да излезеш ,ама требе да те проверим на една голяма софра :)да почерпиш за хондата че да не и е уроки :yes:Къде ходиш на лов -може да направиме обща дружинка за глигани примерно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Борко: Аз ходя тука из Кесарево..понякога и балкана там имам още 1 село в което има само 4 къщи 2 от които са празни D: . Към Кесарево има готини горища ама някак си.. вече от 2-3 години насам няма кой знае колко глиганчета.. То пак има ама са по - малко от обичайното. До някъде е нормално , разбира се.  Колкото до софрата.. тя е най - лесна :D

@PetioHonda: Благодаря братле.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...