Jump to content
Jikata85

Вид Антифриз за Хонда Акорд 2008 2.4i

Recommended Posts

Здравейте,

 

Извинявам се за наглед елементарния въпрос, обаче може ли някой да ме посъветва какъв вид антифриз да си купя за Хондата? Точния модел е Honda Accord 2008 2.4i Avtomatik. Според мен би трябвало да е G12 червен, но предпочитам някой с опит да ми каже тъй като не съм слагал досега.

 

Благодаря предварително!

Редактирано от Jikata85
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналния на Хонда е моноетилен-гликол - който е син или зелен с течение на времето.

Според Хонда трябва да е такъв, но ако я караш с червен сменяй пак с червен, хубаво е да не се смесват.

Оригиналния на акорда при нормални условия се сменя на 200 000 км. , след това през 80 000.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антифриза е добре да е оригиналния на хонда (червен), тъй като интервалите са големи и не се печели кой знае какво. Първа смяна на 200 000 км или 10 години, след това на 100 000 км или 5 години за бензинови двигатели!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Да е органичен. Цвета всеки производител си го избира, но забелязвам че всички го правят в ярки към електрикови  цветове. Виждал съм червен; зелен; розов дори жълт(или по точно странно жълто-електриково)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно никой не е виждал антифриз в туба на Хонда. Син е, както и заводския на всички модели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз случайно съм виждал  :), защото миналата година го смених в Бултрако.

Взех концентрат  от 1 литър, в тубички на Хонда и си беше точно синьо-зеленикав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 2014 г. го смених в Хонда на 5 -тата година. Нямаха готов и и смесиха 1:1 оригинален концентрат на хонда с дистилирана вода. Беше червен. Това е за дизела, при бензиновата може и да е друг цвят. То и нтервалите на смяна на антифриза при дизела са двойно по-къси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма оригинален, който се продава в Европа (в опаковка на Хонда) антифриз концентрат, а има готов за употреба.

Представяте ли си в сервиз на Фюгел, как смесват антифриза с дестилирана, за да налеят, смешно звучи. :punk:

Ако си сигурен, дай каталожен номер да го видим. Не че се заяждам, но не искам хората да се подвеждат.

Искрено се съмнявам в оторизиран сервиз да са ти сменили с червен, или ако е така не звучи добре за тях.

То не случайно антифризите са с различни цветове, защото не трябва да се смесват. А при източване, няма как да излезе всичкия.

Не съм химик, но имат различен състав.

На оригиналния, който е готов за употреба  на -36, си пише да не се смесва с друг.

 

http://www.honda-varna.com/service/componentsa.html

 

Това се продава в Европа. Стара опаковка беше бяла, но съдържанието същото - етилен гликол - СИН.

Не, че има проблем да сложиш друг вид, но темата е какъв трябва, а според Хонда трябва да е син.

 

http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0CDMQFjAD&url=http%3A%2F%2Fhondakarma.com%2Fattachments%2Fhonda-genuine-coolant-type-2-all-season-anti-freeze-pdf.10307%2F&ei=yVG_VKbQN4WdygOv2IHoCg&usg=AFQjCNEBAsglQyrPN8mDmgL3GobqPVRtbg&sig2=10yjObqtHvrAI03eRkUHZw&bvm=bv.83829542,d.bGQ&cad=rjaData sheet за оригиналния антифриз, който е и заводски такъв. 

Редактирано от Slayer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм го сменял в Бултрако и потвърждавам, че е синьо-зелен. И първият, с който бе заредена колата при първоначалната покупка от магазина и сегашният са синьо-зелени. На дизелите го дават да се сменя на 120 000 км. или 5 години и след това на всяка трета година. В Булткаро ми взеха около 110 лева с труда. Какъв му е видът не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинален антифриз от Бултрско,купен днес. Готов за употреба ,до -36С. Синьо-зелен е,въпреки че на снимката изглежда като син. За акорд 8,K24Z3 съм го взел,но казаха че е универсален и го слагали на всички хонди.

IMG_20190817_150333.jpg

IMG_20190817_150837.jpg

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да този е за всички Хонди 

За мен е синpost-3845-0-94791000-1477264370_thumb.thumb.jpg.9c97c16228fc03c96d89e02f7e4d787d.jpg

post-3845-0-47147400-1477264386_thumb.thumb.jpg.5554a27564d1c2f46f94ed6cf43ad12b.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

За да няма спорове, не е нито син, нито зелен, а нещо между двата и като цвят си има име - тюркоазен.

 

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...