Jump to content
scyberboy

Леджънд 4-ген - говорилня за собственици и не само :)

Recommended Posts

Тези са за КВ1

https://www.ebcbrakeshop.co.uk/ebc-yellowstuff-brake-pads-dp41736r_p31338363.htm

https://www.ebcbrakeshop.co.uk/ebc-greenstuff-brake-pads-dp21736_p22565929.htm

А иначе Delphi са нормални накладки. Спират добре, ама цапат много джантите. Ванката (fenabg) кара с Delphi бегачката на състезанията. :)

• Upvote 1

На 11.08.2020 г. at 13:23, madzhara написа:

Здравейте колеги,

включвам се с кофти пост, но пък това е положението и трябва да карам напред.

Преди няколко месеца катастрофирах и легендата стана на фуния. Тъй като както знаете части няма, ремонтът беше оценен на над 22000 лв. А 70-те процента от каското не достигат до тази сума.

Принципно съм супер доволен от колата - в сервиз за друго освен обслужване не съм ходил. Така или иначе за 22к човек може да вземе нещо доста по-ново, така че тепърва ще му мисля. 

Между другото и аз писах на руснаците, но доколкото разбрах частите са им JDM, т.е. фаровете не стават. 

Руснаците имат всичко и да японски са от десни волани. Проблема е че няма транспорт. После тук ще има мито, ДДС, такси... Обявиха ми 500$ за транспорт на компресор кл-к от Русия. Купих компресор от САЩ Rockauto. От цена в сайта 323$ при мен дойде на близо 1000лв. Фар купувах преди няколко месеца. Единствено в Алегро-Полша - пак 1000лв 2-ра уп-ба!

• Upvote 2
  • Confused 2

Момци, в тая дългогодишна тема ту има прилив, ту отлив на съфорумци. Колцина сме в момента Легендарните?

• Like 1

Здравейте, от скоро и аз съм собственик на този прекрасен модел, дори я придобих от един от колегите от форума.

• Like 1

Честита да ти е и части да не търсиш, а често да и се радваш!

• Thanks 1

Колеги, аз да попитам тъй като видях по-назад в темата, че сте някои от вас са слагали: https://bgcaraudio.com/prodykti_usb-interfeisi_prodykt-1107.html

Та интересува ме дали още това е най-актуалното устройство, понеже искам и аз музика от телефона да пускам, днешно време няма кой да записва дискове.

И ако да, лесно ли се поставя или трябва да намеря човек който да го инсталира.

За предната ми кола използвах трансмитър, но тук е грехота да не мога да използвам всичките контролери от волана и т.н.

Аз съм с трансмитер които ми е в подлакътника и работи добре от телефона и от волана,даже мога и през часовника да си  сменявам песните примерно от спотифай,не става за разговори.Гледам не е съвестимо с Легендата това което си копирал.Преди време бях търсил при https://aval-bg.com/1-car-audio/114-interfeysi/132-usb-interfeysi при тези беше съвестимо обаче трябваше допълнителен блутут(нямаше значение че имаме фабричен) +устройството(около 300лв) и монтажа цената отиде на 500 лв и се отказах.

А с какъв трансмитер си ти, че с този който имам не мога да сменям песните от волана, трябва през телефона директно и със Спотифай и със Ютюб.

А бе и аз не мога😀само увеличаване и намаляване е всъщност от волана.

С магнитна стойка съм и слагам телефона на левия въздуховод и ми мн удобно за разговори,навигация и т.н.

Все пак това е най-приемливия вариант за малко пари.Тук в Бг малко са глезотиите за този модел,затова пробвай при руснаците от parts oem ru. имат от пиле мляко за нашите кораби😀

Колеги, някой да знае има ли тоя Ледженд (КВ1 2007-ма) оригинална DRL функция на фаровете?

В мануала пише че за някои пазари си е стандарт.

"Дневно външно осветление (за някои версии кола). Когато светлините са изключени от превключвателя на светлините, дългите светлини автоматично се включват с намалено яркост едновременно със стартирането на мотора и изключване на паркинг спирачката. Фаровете остават включени дори с натисната ръчна спирачка, докато водачът не изключи запалването. Фаровете се връщат в нормален режим на работа, след като водачът ги включи от превключвателя на светлините."

Из нета четох че има вероятност екстрата да си е вградена и само да трябва да се добави 10 амперов бушон в някое гнездо, но не съм ровил по кутиите.

Греда.

Намерих в мануала опис на бушоните. В кутията до педалите, гнездо номер 3 беше празно. В описа то отговаря за  DRL функцията на фаровете. Намерих бушон, сложих го, но "не ме огря". Явно липсва още нещо, понеже е правена за Европа - 2007-ма, а тогава дневните не са били задължителни. :(

Ако някой нещо научи - да каже, че не ми се харчи от ксенона. :) Вие на какви светлини си карате колите денем?

Аз не съм от най-пестеливите и харча ксенона постоянно,гледам колеги карат на халогени.

• Haha 1

Ако не "изскочи заека" от нейде, ще сложа модул на дългите. Така карах предните 2 Акорда и всичко бе "ток". Просто си мислех че някой е по-напред с материала на Легендата и е намерил как да се активира нейния DRL, или какво да се добави за да го има.

Както си и мислех - оказа се че за някои пазари колата си има специално реле.  Кодът му е 38260-SJA-A011 / made in japan / OMRON

На 11.10.2020 г. at 15:15, Pandeliev написа:

Колеги, аз да попитам тъй като видях по-назад в темата, че сте някои от вас са слагали: https://bgcaraudio.com/prodykti_usb-interfeisi_prodykt-1107.html

Та интересува ме дали още това е най-актуалното устройство, понеже искам и аз музика от телефона да пускам, днешно време няма кой да записва дискове.

И ако да, лесно ли се поставя или трябва да намеря човек който да го инсталира.

За предната ми кола използвах трансмитър, но тук е грехота да не мога да използвам всичките контролери от волана и т.н.

На моята има инсталирано ето такова:
https://www.dension.com/automotive/products/car-multimedia-solutions/gateway-lite

Не съм го слагал аз, дойде си с колата.

Не мога да кажа, че съм безкрайно доволен от него, но си работи - при вкарана в него флашка, колата го разпознава като cd - extension и мога да сменям от волана песните напред назад, но не мога да ходя по директориите (както примерно можеше с Grom на старата ми кола).

On 10/19/2020 at 7:54 PM, Victor said:

На моята има инсталирано ето такова:
https://www.dension.com/automotive/products/car-multimedia-solutions/gateway-lite

Не съм го слагал аз, дойде си с колата.

Не мога да кажа, че съм безкрайно доволен от него, но си работи - при вкарана в него флашка, колата го разпознава като cd - extension и мога да сменям от волана песните напред назад, но не мога да ходя по директориите (както примерно можеше с Grom на старата ми кола).

Да разбирам че Grom е най-доброто което може да се сложи тогава? Има ли вграден bluetooth или е допълнителен той?

Да се поправя, dension-ът може да сменя директории, ако са 6 и един вид емулират дискове от cd changer, с други думи работи си съвсем коректно с аудиото на легена.

Иначе според мен Grom е по-добро откъм качество на изработка (истинска метална кутия) и native поддръжка на ipod/iphone музикалната библиотека (включваш телефона директно с usb кабел и можеш да слушаш всичко от него).

При Grom всичките аксесоари (bluetooth, DAB radio и т.н.) са като допълнително модули, които се купуват и закачат отделно, самият Grom има два входа за аксесоари.

В заключение искам Да кажа само и две думи по адрес на т.нар. "официален вносител" на Grom,  а именно http://gromaudio-bg.com - уникален измекяр и мърляч, който за по-евтино си прави сам кабелите за връзка на устройството с различните видове коли, вместо да използва оригиналните такива и освен че ги прави с най-некачествените китайски жакове и всякакви грозни разцветки жици, специално на моя кабел за акорда беше запоил два пина грешно и се дефазираше само левия канал (в буксата на грома ляво и дясно имат отделни плюсове, а минусът им е един общ), та се наложи хем да плащам пълна цена за устройството, хем да бърникам след него да поправям.

Благодаря за инфото, аз предпочитам да си вържа телефона дали с кабел или с Bluetooth няма значение, но с флашки не ми се занимава.

Въпроса е че Айфон не използвам не мисля и някога да си взема, само на Андроид съм има ли проблем с операционните системи? 

Не съм попадал на сайта който си дал, но видях, че тук https://bgcaraudio.com/prodykti_usb-interfeisi_prodykt-832.html го има също и предлагат и инсталиране, някой използвал ли им е услугите имате ли впечатление как са?

Същият глупак е, на Черни връх.