Jump to content
red_fire

здравейте нов съм... купих црв 2000г

Recommended Posts

здравейте колеги закупих црв 2000г 147кс.

нов съм тук но влизам в час бързо понеже до скоро членувах в vw форума около 6 години. бях полезен с много теми и идеи...и тунинг проекти.

проекта ми се казваше като ника ми red_fire и беше доста успешен!!!(потърсете го в форума на vw)

затова се регистрирах и тук с цел обмяна на опит, и намиране на нови запознанства.

ето това е машинката:Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

до сега съм сменил ремъци и ролка-ина ,водна помпа доух и масл-мотул 6100 10/40

сложих аларма пейджър на fk 

на 13.11 слагам и газта .... засега съм се спрял на гозов инджекцион романо....

и така това мисля да напиша като 1 пост ....но ще има развитие...мисля да слагам малко булбари,малко яка музика,и др екстри.

Редактирано от red_fire
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и добре дошъл!

 

п.п. вече и с новите софийски номера...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много безаварийни, със здраве да си я караш и да те радва :) Как си претърпял такава метаморфоза от онази марка на тази не знам :) Аз ще спестя останалите си думи но ще те наблюдавам зорко! :| , дали става Хондаджия от тебе или  си оставаш за винаги Голфаджия, щото да си призная към последните имам особен непривързан, и сам знаеш защо :)

  Добре дошъл във форума, може пък не всички да сте такива, и да ми докажеш обратното  :) Ако има нещо неясно по ферхонде свиркай ще помагаме :) Колата изглежда свежарка, като я обслужиш да си регулираш и клапаните че тука малко системата е дупотопна :)

И ся да не се обидиш от топлото посрещане :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много....място за сърдене няма.... напротив...замислям вече с какви теми за съм полезен. като например.

тема с снимки за това как да си укрепим и подобрим захващането за куфара за резервната гума(защото аз  имам проблем с него)

лупи в фарчетата,и тема как да си сложим халогени стъпка по стъпка и още и още... идеи много..пък и съм завършил фотография така че ще има много снимки и пояснение кое и как!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега и много безаварийни километри!! Мисля, че ще останеш очарован от CR-V - то, поне така стана при мен, влюбих се в тази кола :)  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много....място за сърдене няма.... напротив...замислям вече с какви теми за съм полезен. като например.

тема с снимки за това как да си укрепим и подобрим захващането за куфара за резервната гума(защото аз  имам проблем с него)

лупи в фарчетата,и тема как да си сложим халогени стъпка по стъпка и още и още... идеи много..пък и съм завършил фотография така че ще има много снимки и пояснение кое и как!!!

Не е като да нямаш идеи, явно ти се харесва тунинга, само недеи да стигаш до сини пръскалки на чистачките :) А за фотографията, не трябваше да си признаваш, сега ще гледам на какво са те научили и там  защото аз работя като фотограф от 96 година :) А, и още нещо, явно си разбрал вече че имаш право само на 2 поста, докато натрупаш 30, такива са правилата на форума затова можеш максимално да се възползваш от тях като си максимално изчерпателен :) Ще ти дам една идея ама да не ми се карат, ако искаш да добавиш нещо плзвай редактиране на последния пост :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно газта мога с две ръце и два вдигнати крака да ти препоръчам LandiRenzo, преди и аз мислех да слагам Романо, но се спрях на Ланди, защото искам да знам, че всяка една частичка до болтчетата е една и съща марка, не си падам по компоти....., не казвам, че Романото е компот, но имаше нещо, което ме отдръпна от тази марка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да добавя само, че Ланди дават ако не се лъжа вече 5 години гаранция. Другото, което ми направи впечатление, когато ми монтираха инжекциона, а аз съм го слагал в Ловеч при Слави, мисля, че няма смисъл да обяснявам кой е Слави. Та когато ми го монтира , а това беше събота следобед , октомври миналата година, от Ланди бяха оставили дежурен техник, който два часа разговаря по телефона със Слави при компютърните настройки. Не знам някоя друга фирма дали би направила подобно нещо. Искам само да уточня, че техника не е говорил , защото Слави не е знаел какво да прави, а проверяваха съвместно дали всичко е направено по книга дето се вика, явно е някакъв вид контрол. Освен това ми е включена някакъв вид функция, която на определени моменти впръсква определено количество бензин на 100 км. Откакто съм монтирал инжекциона не съм ходил за никакви допълнителни настройки, ама никакви, защото много пъти чувам, когато колега си сложи газ ми вика, че майстора му казал да изпразни два пъти бутилката и да иде за допълнителни настройки...... Един познат пък си сложи във Фобус и съжали...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, добре дошъл и честито за покупката! В допълнение към казаното от paruchev: с Romano Antonio от 1100 км вече, слаган при Иво Ленков. Гаранция 5 год. или 150 000 км. Оплаквания нулеви - всичко е Romano. За протокола - с CR-V II генерация съм. Колата фърка, фъркам и аз :)

А Фобос-а го забрави.

 

ПП: Не караш cvr, оправи си профила :P

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много безаварийни!!!   :punk: 

Относно газта, споделям мнението за качествено изпълнение. Не прави  компромиси - хондите са прецизни машинки  :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че какво му е на фобос-а? Вече 20 000км. и никакви оплаквания, само един път смяна на филтрите му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е газифицирана с романо,дано всичко да е наред.днес си взех някои неща:калъф за резервната гума,чистачки,и едно оригинално сд от хонда 2-ра ген.

минах и да си поръчам предна маска за капака.... :),старата кола ми беше с такава и бях супер доволен...ето предишната ми кола...Публикувано изображениеПубликувано изображение

и така..ще си взема и един фм трансмитер с блутут смулти волан,и ще ги снимам тези дни.

ето и алармата която си сложих...Публикувано изображение

замислям и да си сложа задна щора в багажника....от коя кола пасва най-добре?

Редактирано от red_fire

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маската колко камъка е? от къде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маската ми я прави мой приятел...цената е в зависимост от много неща като: размер(по-къса,по-дълга) от това с каква кожа е направена (висок клас кожа,или естествена ,или най лошия изкуственяк) и конците червен дебел конец,по тънък..и тн.

а каква е файдата?

1.предпазва от камъчета и наранявания по капака.особено ако карате по-лудо и обичате да се лепите зад другите коли.

2.седи уникално и естетически много добре.

някой лоши мой наблюдения: може някой да ти я скъса или надере, понякога когато не е хваната добре от въздушната струя вибрира и надрасква с леки следи капака. често трябва да се чисти,и маже с течен парафин.

това са горе долу нещата но това са моите виждания. както се казва кеф цена няма.

след като взема моята ако някой е мераклия ще го свържа да си вземе и той. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно ФОБОС-а, преди да сложа моя инжекцион ходих при един газаджия, който се води за един от добрите и е бивш служител във Фобос. Каза ми сложи си инжекцион, но само да не е Фобос, каза ми също, че на неговата кола е сложил фобос понеже е взел чаркалаците с отстъпка, но не искаше и дума да става да монтира фобос, просто ми каза ако искаш фобос намери друг да ти го сложи. Щом това ми го е казал бивш техник от Фобос, какво да кажа повече. За да не се заяде някой, че сигурно са го уволнили и затова ми ги разправя тези неща казвам, че е напуснал по собствено желание, за да може да бачка сам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след няколко дни каране съм доволен..но...имам проблем с температурата...при настройките на газовата колата не е могла да държи температура и се оказа че имам проблем с термостата.утре ще го сменям и ще видим как ще е.иначе колата си върви добре...набира си и според мен няма разлика. казаха ми след смяната да отида пак за настройка.

друго какво направих сложих си кожен калъф на резервната гума и ще правя куфара който имам,но е лошо скъсан.

мисля да го направя специален.с 2 здрави колана накрая с захващане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А преди газта не държеше ли нормално температура ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ново 20 от днес....спукан радиатор....даже лошо сцепен цепнатина около 5 см горе в дясно от капачката на пластмасата.според  мен така са ми продали колата със спукан радиатор .оригинален е ,и тук виждам че се сменят....но както и да е....днес го смених заедно с термостата и антифриза...колата заспа....днес я покарах доста в задръстванията и вече е ок.......направих каско към л..инс.

и така....занулих яко....хахаха...иначе за газовата е супер.не я усещам на газ ли е на бензин ли е...разлика никаква. 

 

а сега едно питане: от къде да си взема тампони за заден мост(казаха ми да са оригинални)или какви ще ми препоръчате вие?

Редактирано от red_fire

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе оригинални, те ще са колко газовата, виж там някви да не са съвсем "жълти", а радиатора си е стандартен проблем от стареене на пласмасите, издържат 10-12 г, почти всички сме ги сменяли :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой колега който ги е сменял. те колко броя са..1...2...??? да ме насочи към марка.да ми препоръча....и колко горе долу е ремонта?

Редактирано от red_fire

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за големите тампони на големите надлъжни носачи/2бр./, за първи път не съм съгласен със Слави;-)  Гумички за клапани, масло за дифа и хидравликата и споменатите тампони - само оригинални Хонда! В Бултрако бяха 45лв. /промоция от 90, но е почти постоянна/. Хубаво е да се сменят от човек дето знае к'во пра'и! Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, и аз сега не съм съгласен със Слави :) те ако са 45 лева няма кво се занимаваш да търсиш алтернативи :) мислех да не са по 450 :) че те в Бултрако много много не познават числата :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много безаварийни, със здраве да си я караш и да те радва :) Как си претърпял такава метаморфоза от онази марка на тази не знам :) Аз ще спестя останалите си думи но ще те наблюдавам зорко! :| , дали става Хондаджия от тебе или  си оставаш за винаги Голфаджия, щото да си призная към последните имам особен непривързан, и сам знаеш защо :)

  Добре дошъл във форума, може пък не всички да сте такива, и да ми докажеш обратното  :) Ако има нещо неясно по ферхонде свиркай ще помагаме :) Колата изглежда свежарка, като я обслужиш да си регулираш и клапаните че тука малко системата е дупотопна :)

И ся да не се обидиш от топлото посрещане :)

Малко късно ма да ти честитя и аз!

Май тука се оформя освен ходаЖийски  и фотографски форум :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маската ми я прави мой приятел...цената е в зависимост от много неща като: размер(по-къса,по-дълга) от това с каква кожа е направена (висок клас кожа,или естествена ,или най лошия изкуственяк) и конците червен дебел конец,по тънък..и тн.

а каква е файдата?

1.предпазва от камъчета и наранявания по капака.особено ако карате по-лудо и обичате да се лепите зад другите коли.

2.седи уникално и естетически много добре.

някой лоши мой наблюдения: може някой да ти я скъса или надере, понякога когато не е хваната добре от въздушната струя вибрира и надрасква с леки следи капака. често трябва да се чисти,и маже с течен парафин.

това са горе долу нещата но това са моите виждания. както се казва кеф цена няма.

след като взема моята ако някой е мераклия ще го свържа да си вземе и той. 

Колега, и на мен ми харесва кожената маска, но така и не намерих в интернет пространството нещо за нашите Хонди, така че бих се възползвал от твоето предложение да си взема една такава!

Що се отнася за големите тампони, преди година и половина и на мен ми се наложи да ги сменям, просто те са си слабост на ЦР-В. Тогава един колега, който беше карал преди мене същата Хонда, ми препоръча ако взимам такива тампони да бъдат марката "LENDFORDER", но така и не успях да намеря. Като си обслужвах колата в самото начало, тук във форума ми бяха дали тел. на някакъв Мони от В. Търново, който доставял качествени части за нашите коли. Тампоните ги взех от него, нямам спомен каква марка са, каза че слагали от същата марка и на КИА и  били доста здрави и така за година и половина не са се скъсали, пък ще видим до кога :) .. Ако наистина има промоция на големите тампони в  Бултрако  за 45 лв. вземай и не се замисляй, че за по-малко едва ли ще ги намериш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве тва у бившия ти форум за никъв чеп не стават, тва само затвърждава мнението ми за собствениците на тая марка, хубаво че си се отървал та да станеш човек :) Ако и тук важаха тамошните правила трябваше да ти заключат темата още с появата :) щото не си опоменал коя ген.ЦРВ, колко коня, коя абривиатура двигател, кои цвят и кои ароматизатор си купил.......... :ranting:

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахах е така е всеки форум с различни правила,важното е да спазваме кой колко може.

сега какво интересно стана с колата ми.....ми нищо...взех си масло за диференциала.тези дни ще го сменя...

чудя се маслото в скоростите да сменям ли? според мен колата ми преди мен не е обслужвана както трябва,но това са мой си виждания.

много студ много нещо иначе до сега да сам сложил музиката, за маската...тези дни...че изтънях сериозно и нямам излишни пари...

от студа колата се разхлопа повече което не ми харесва ама грам...имам доста неща да сменям по ходовата...иначе върви на самолет....

 

 

п.п. тези дни ще пусна една тема и в форума на голфистите да видя реакция като разберат за новата придобивка...че до сега си траех.хахахахах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ша те анатемосат, ще ти заключат темата и ще получиш бан за винаги. Очаквам линка с темата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните са по 49 лева от Бултрако, днеска проверявах...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрявейте, някои може ли да кчи една снимка ня тия тампони?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са симптомите че са заминали тея тампони ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клати се като файтон  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахах, ок немам таква симптоматика :) При мене има нещо като се хвана горе за гредите да се кача на гумата че да мия тавана и гумата леко пуква като я натисна на вътре, мислех да не е от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, това е от горния тампон на амортисьора, по-точно ламарината на ботуша сигурно ти е спукана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя ламарина бре, горните тампони са проверявани , бетон са :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правило N1 в подписа ти ... те тая ламарина :)

Бъзикам те, sorry за спама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искaм дa попитaм aко въпросните тaмпони и двaтa сa зa смянa, може ли дa стaне нешто aко не ги сменя близките 4000км и дa ги сменя нa пролет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи, колко са зле. Най-лошото е да не е останала никаква гума в тампона. Тогава колата ще е адски нестабилна, и ще тропа яко. Ще можеш да я караш, няма да се разпадне, но не е за предпочитане да се стига до там. И накрая може да се наложи напролет да сменяваш и някои други тампони, а не само двата големи. А може и надлъжните рамена да сменяваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...