Jump to content
zmiata29

лУКОЙЛ измамници

Recommended Posts

Колеги, видях тема за измамници и рекох и аз да се включа!Става въпрос за веригата бензиностанции Лукойл!!Знам сега ще почнете - еее ти сега ли разбра, ми то отдавна се знае.........!Хора не мен ми е за нанейсти път и знам, просто тоя път беше фрапиращо.Обекта е на 298км на магистрала Тракия, на практика е последния(за сега)на лукойл преди Бургас.При едно и също каране с едни и същи обороти и скорост, до тази бензиностанция - колата харчеще 9/100 газ(пропанбутан), след зареждането там колата похарчи 14/100.Пуснах оплакване в сайта им сега чакам отговор.И това не е само на на този обект на веригата, обичайно колата харчи с близо 3/100 по малко от всяка друга бензиностанция - сравнено с обектите на лУКОЙЛ.И З М А М А!!!

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ти сега ли разбра  :ermm:  :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако заредиш ГАЗ от ШЕЛ, колата ти може и 20/100 да изгори. Случвало ми се е ;)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На газ много се усеща измамата. Почти на всяка газаджийница ми случват такива случки. На бензин и нафта по малко но пропан бутана е ужас с лъженето нявсиакаде.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така,онзи ден като пътувах към морето само ,че сипах на омв.Преди да стигна бензиностанцията колата ми като разход даде 8/100 газ ,на омв-то допълних уж и викам давай обаче по пътя колата започна да има едни прекъсвания от време на време и умря от към вървеж.На няма и 190км газовата изпилка че газ нямам а трябваше да имам за към още 50-60км.Дотътрих се до ромпетрола в Бургас сипах газ от там и изчезнаха и прекъсвания и липса на мощност и всичко си дойде както си му е реда,тъй че явно всички бензиностанции по Тракията (разбирайте последните) са еднакви

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен най-фрапиращото ми се случи на еко 20 лв 80 км. Това ми беше първото и последно зареждане там. А тази година на път за морето със седана с 4 човека на климатик не съм карал сповече от 120 колата от газпром дава винаги около 6/100. На връщнане цъкнахме от Лук-а и разхода отиде има няма 10 и малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,да се оплача и аз от лукойл.става въпрос как в 25л.бутилка ми събраха 26л.газ.Написах естествено оплакване и на другия ден ми се обажда управителя с едно увъртане,че помпата им била много силна и така нататък.Измамници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти каза ли му, че ако не си коригират хипер мега-силната помпа и нескопосаните заучени оправдания, стоящи срещу умишлена КРАЖБА ще има последствия?

Редактирано от pamo
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо по въпроса, че вече толкова време барел петрол е около /и под/ 90$, а горивата ни ги продават, като барела да е 150$!!! Мръсни монополисти...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо по въпроса, че вече толкова време барел петрол е около /и под/ 90$, а горивата ни ги продават, като барела да е 150$!!! Мръсни монополисти...

Даааа и  аз ги следя тия неща и мога да кажа, че след 2011, сега е най-ниската цена на бренд, задържала се толкова дълго време. По мои изчисления бензинът трябва да е към 2,20, макс 2.26. И дизелът някъде там +5ст(зимни добавки, потребление, дрън дрън). Но това е, докато си траем и си го преглъщаме.

Може да погледнете тук: http://www.energy.eu/fuelprices/, за какво безочие става въпрос, не само от страна на Валентин Златев, а на всички компании в България. Гледайте най-долната таблица озаглавена "Diesel and Unleaded Fuel Price Components" и по-точно Excluding taxes, демек крайната цена на горивото без акциз и ддс, като тази крайна цена включва рафиниране, транспортиране, др разходи и печалба. Само в 6 от 27 страни е по-скъп бензинът и О, ЧУДО дизелът е 2-рият най-скъп в ЕС. Няма да коментирам с колко са по-скъпи, че почва да ми се гади.

Още преди когато Валентин Златев се жалваше как Лукойл била на загуба, горивата в България далеч не бяха най-евтините в ЕС. А като добавим и контрабандата, която извършваха преди да имат всички измервателни уреди, не че сега е спряла де.  

Поне качеството да беше на ниво, каква и ще добавка да слагат, файда.

Правиха и проверка за картелно споразумение, от която резултата бе да свалят достъпа на обикновени потребители до цените на едро в сайта на Лукойл, все едно, че точно пък от там си сверяват информацията отделните вериги. А за олиото, захарта 

Започвам да се чудя, дали не изпитваме някаква садо-мазо наклонност, а?

Редактирано от 5yo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся ще кажат петрола евтин ма долара скъп над 1,50 :)

Обаче лошото е че като скочи петрола ще кажат-ооооооооо има увеличение вдигаме бензина :) тва е като еблема на ситруен, все на горе върви на долу е с контра не ти излиза нивга :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да се очаква от компания, чието име звучи като запръжка за боб - лук с олио.

И пак да кажа, щот хората са го казали - "Докато има балами, ще има и тарикати!".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз зареждам на Лукойл,заради картата с отстъпка от 3 стотинки,но тези стотинки си ги взимат многократно.Колата ми даде разход близо 12 на 100 км извънградско след зареждане на излизане от Варна.Спирам да зареждам на Лукойл,но главният въпрос е от къде да си слагаме ГАЗ?Сега правя проби с Петрол..и на тях да им ............роднините :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички лъжат! И да картата закрепостява... След много опити, на много бензиностанции, буквално наред - вериги и "чеченски", резултата е: При възможност, почти две години зареждах от газтрейд на разклона за аерограта на 13-та колонка. При празна бутилка пълни до 20,3-20,5 литра!!! от 27 литра общ обем. На фона на другите бензиностанции (и колонки на тази), беше добре. Вкл. съотношение литри/километри/вървеж. Он'ден се разсеях и за момент не гладах с едното око бензинджията, а с другото колонката и.... Преди да извикам да спре, напълни 25,5 литра и можеше още;–( Минах километри, колкото минавам с 20 литра...

Та съвета е: проби, докато грешката е най-малка и след това, пак бъди внимателен - ВСИЧКИ ЛЪЖАТ

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Зареждам на същата колонка от 2 години и половина и разхода всеки път е 10-11 на жипката. Интересен факт ми казваш, ще взема да внимавам и аз за напред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам на газ от три години и съветът ми е следния:

За предпочитане са: Петрол, РомПетрол и Еко. (Понякога зареждам в нааай-безизвестните газ-станции и съм много доволен.)

За избягване са: Всички останали известни бензин/газ-станции. Особено важно: НИКОГА не зареждайте газ в ШЕЛ!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с теч евтините горива ми излиза много скъпо 10лв газ х 0.99ст минавам 50км градско 1.5 моно.... преди минавах 80-90 за същите пари

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък  от както имам сивика, вече 3 години зареждам само на лукойл съм "супер" доволен ......разхода ми винаги е един и същ и резервоара ми винаги е 45 литра :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм изключително доволен от Лукойл ! Горивата са с добро качество,не е превъзходно,но според мен е в рамките на разумното.Зареждам основно газ от там,на седмица зареждам около 40 литра и бензин около 10 литра.След като паднаха горивата реших да си напълня type R-a ,който почива в гаража и отидох с 2 туби по 10 литра.Почнах да пълня аз...напълних ги почти до капачките (съвсем нови туби от минерална вода по 10 литра бройката) - гледам колонката 19,4ХХ литра.Това ми се е случвало и преди 5-6 месеца отнова с 2 туби.Но говоря само за една бензиностанция в Шумен,зареждам на 95 % от нея,не говоря като цяло за веригата.

Преди съм зареждал газ от Еко от Шел и други вериги - просто за пробата. Нямам съм проблеми и това е,не усещам нито колата да върви по зле нито да ми бърка в разхода.Според мен хората са свикнали да си мислят ,че ги лъжат и като видят дори 0.5 литра отклонение почват да скимтят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Предполседното ми зареждане беше в Лукойл заради прословутата отстъпка от невероятните 3ст., ебати измамата, но нали съм лековерен (бях спрял да зареждам там, поради следната причина, беше на път в този миг и за това сипах там). 39.ХХл., 268км., по принцип минавам с тези литри от ОМВ със 70км отгоре, за бензин говоря. Всичко е зле в тая държава, от хората е, не е от друго. Дано доживеем до пенсия, да си вземем с жената селскостопански животни и да си копая градината...

 

п.п. И всички да сме здрави и да не се налага да се ползват медикаменти и здравни услуги.

Редактирано от crown_bg
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...