Jump to content
braynov

accord 2005 проблем с отклщчване/заключване

Recommended Posts

здравейте,

 

имам акорд 2005 комби и имам следния казус с централното:

 

когато отключваш и заключваш, завъртайки ключа в ключалката, всичко си работи перфектно.

 

когато използваш дистанционното на ключа обаче, шофьорската врата не работи, а всички други се отключват и заключват. 

същото е и с двата ключа.

 

някой да има идея за какво става дума?

 

мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развалил ти се е актуатора на шофьорската врата. Виж му part number-а (от Бултрако могат да ти го дадът) и си поръчай такъв от ebay за 40-50 долара с доставка, или 150лв от Бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това е наистина проблемната част и от този линк, за по-малко от 20лв. ще си решиш проблема, ако си достатъчно сръчен за да си гo смениш сам:

http://www.ebay.com/itm/Car-Door-Lock-Actuator-For-Honda-ETC-Front-Left-LH-Driver-Side-72155SDAA01-New-/261127791142?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3AHonda%7CModel%3AAccord&hash=item3ccc6de226&vxp=mtr

 

Успех.

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много!Конкретният актуатор от линка е примерен или е точно за акорд 7 ген. 2005 като моята?Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, точно за твоята хонда е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само където това от линка е афтърмаркет алтернатива. С общите поръчки оригинален излиза около 50лв - казвам ти го от личен опит.

 

Ако знаеше, колко голям е боят по разглобяването и сглобяването, сигурно сам щеше оригинален, че да не ти се налага да го правиш скоро пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това казах и аз - само че няма да е 50, а ще е 60лв и няма да чакаш общите поръчки, а 1-2 седмици да пристигне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а как да се се сдобия с оргинален освен от Хонда България?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз пък смело и безотговорно си сложих актуатор за 20лв от ибей ... и не смятам скоро да имам проблеми с него :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че оригиналния актуатор ползва моторче made in vietnam и точно то се скапва, не виждам нищо лошо в това да се ползва моторче на друг производител, пък то може и да надживее виетнамското. Цената също е фактор от голямо значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

как мога да се сдобия с оргинален, освен от Бълактро? само e-bay ли е вариант?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един раздел за общи поръчки

 

Първите две теми в момента са за поръчки на оригинални части, като механизмът на поръчване е сходен и надлежно описан.

 

Бълактро :D  Пожелавам ти повече успех с назоваването кода на частта...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги :) От няколко дни съм горд собственик на Honda Accord (7)2.4 седан от 2005г., автомат и още не мога да и се нарадвам :) Имам същата питанка като на колегата и заради това си позволявам да използвам неговата тема, но с тази разлика, че при мен не се отваря пасажерската (предна) врата нито с дистанционното, нито като завъртя ключа в ключалката.Налага се ръчно да изтеглям или бутам надолу палчето, за да отворя/затворя вратата. Та питането ми е дали е същата болест с актуатора или има още нещо в този, конкретен случай?Благодаря ви предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото е, и мойта е така от година и нещо, като цяло смяната на тъпото моторче е малко тегава, разглобява се цялата врата. 

Често срещан проблем при акорда и сивик. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, DYNACORD.Значи ще се поръчва актуатор - само сега питанката е дали от ebay или с обща поръчка. Явно сам няма да се оправя със смяната(гледах клипчета в utube, но тези манипулации надхвърлят моите умения:) ) , та ще се наложи и майстор да се търси :) Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същата болежка от както взех колата. Пуснах малкия да си поиграе и на 2-я ден заключването на шофьорската врата замина. вече 5 месеца се каня да я оправя ама а днеска а утре и все не стигам до сервиз. Щях да питам как се казва това нещо, благодаря на всички за отговорите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема е решен! Оказа се наистина актуатора, който поръчах от ebay за 10$ и днес пристигна от братски Китай. Веднага отидох при едни майстори, които доста си поиграха в интерес на истината, но в крайна сметка вече си имам пълноценнно централно -това удоволствие ми излезе 40лв :)Да видим за колко време :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни едно линкче с актуатора, който си поръчал, ако не ти е проблем, че и аз съм за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

http://www.ebay.com/itm/Power-Door-Lock-Actuator-Front-Right-FR-Side-for-Honda-Acura-Accord-RIGHT-/172215381085?hash=item2818d62c5d:g:~DMAAOSwuTxV~rlQ&vxp=mtr 

Това взех аз-за дясната ,пасажерска врата.До този момент всичко е ок .Надявам се да не дефектира по-бързо предвид ,че не е оригинална част,но каквото ,такова!НО 150 кинта за такова нещо ,,0РИГИНАЛНО'' от Бултрако аз лично не бих дал ;) П.П. Да попитам само при мен ли имаше проблем с форума-не успявах да влезна 3,4 дни ?

Редактирано от martosblack

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, и при мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямах достъп няколко дни.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете. Ще е китайско, пък колкото издържи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайците правят, както ниско, така и високо качествени части. Рейката за моята Хонда, цялата, струва до вратата ми 350лв., качеството е добро и има сертификат. Не съм поръчвал, но съм разговарял с производителя. Разполагат и с добро качество на хидравлична помпа. Китайско не означава задължително трошляк.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай линк за тази рейка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...