Jump to content
nedyalkov

Присветкане лампата на акумулатора Акорд 2.4 type-S

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте на всички,

Колата е Accord 7 2.4 Type-S 2003г на 135 хил. км в момента, със сервизна история от Хонда Лутри - Швейцария и я имам от месец и половина, като проблема ако мога така да го нарека се появи още седмица след като я взех.

Това, което се получава при мен, най-често при преминаване през неравни участъци със скорост по-голяма от 60-70 км/ч е светване за част от секундата на лампата за акумулатора.

Ходих преди седмица в един доста хвален ми сервиз за алтернатори и стартери, но там ми казаха че за да е проблем с алтернатора (за четки или друго) и да запише грешка, то лампата на акумулатора трябва да започне да свети постоянно а не само да премигва. Замериха всичко и няма индикации за нещо нередно. Акумулатора ми е чисто нов Vega 45 A/h, 540 А стартов ток.

Не ми се ще да ходя до Бултрако за подобен род проблем, че и без това доста пари отидоха за глупости, така че ако някой може да ме насочи в какво да търся това премигване ще съм много благодарен.

:confused:

Редактирано от nedyalkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно хлабав пистов ремък ..

Като не ти се ходи в Бултрако, отиди в Юбико.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно хлабав пистов ремък ..

Като не ти се ходи в Бултрако, отиди в Юбико.

 

Благодаря, за бързият отговор, ще отида при първа възможност в Юбико.

За това с ремъка не се бях сетил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или леко хлабава клема,и през неравностите да се размества.

Ремъка Ви го е написал колегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или леко хлабава клема,и през неравностите да се размества.

Ремъка Ви го е написал колегата.

 

Записах си час и ходих в Петък до Юби-Ко. Там я гледаха колата, провериха ремък, акумулатор, клеми, букси, диагостика направиха, обаче нищо нередно неможаха да открият. Сега, чакам да видя дали тази седмица ще има премигване пак на лампата или не. Все пак чакам ако някой има други предложения за нещо друго да пише ... :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е намясто колата форсирай до червеното и виж дали не примигва пак.Може някъде слаба маса да имаш ,може и друга връзка ,ако и намясто премигва като се форсира- сигурно четките са се поизносили и отскачат от ротора на алтернатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да може да я форсира на място до червения сектор ;). Ограничена е до 4000 - 4500 оборота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всичко е наред по клеми, свръзки ... то остава единствено акумулатора да прекъсва(при разтрисане, преминаване през неравност). Ако имаш възможност пробвай с някой друг ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите, но ще покарам за сега така пък да видим какво ще стане. Скоро не ми се е случвало пак да премига лампата.

Също така трябва да правя обслужване на колата, така че пак ще прегледат всички връзки и букси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Аз имам идентичен проблем. Не се усеща нищо, но за части от секундата просветва и то рядко лампата на таблото. Първоначално си помислих, че си въобразявам, но наистина се случва. Мисля, че се случва при смяна на скорости от 5-та на 4-та или като изключа от скорост - поне така съм забелязал. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали установи нещо при твоята кола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желателно е по бързо да си ревизираш алтернатора защото четките са износени. При мен така и след няколко месеца светна постоянно при което може да караш максимум 10 минути. 

Редактирано от vespa
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...