Jump to content
Ivan1984

Газво инжекцион на B18C4 във Варна

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

преди дни се сдобих с Хондата на колегата SeSSion, та след обслужвания и сменяне на това- онова, ще дойде време и за газов инжекцион. Прочетох из темите, че най- добрия вариант е BRC, но сервизите им са само в София и Пловдив. Засега съм се свързал с представителя на Landi Renzo за Варна, с Краси който работи с Great Wall и ми беше препоръчан от приятел, с http://www.gazovi-uredbi.net/bg/ceni_gazovi_uredbi.html също препоръчани от приятел и Аутогаз 3000, които гледам са доста известни във Варна. Въпроса е, че ще имам един опит и ми се ще да съм убеден в майстора и системата, която ще монтирам, преди да премина към тази стъпка. Много краен вариант е да отида до София, да монтирам в сервиза на BRC, предвид неизползваемата гаранция след това. Мога да кажа, че предвид цените от 1300-1600 лв. средно, се търси най- добрата откъм надежност система. Благодаря ви, предварително!

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас също има официален сервиз на БРЦ, колко са читави не знам. Ако са като Пловдивското БРЦ, по добре си сложи някаква друга марка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Пловдив БРЦ представителството мога да потвърдя ,че нямат кадърни хора.За твоята ВТИ-ка ти трябват бързи дюзи и кадърен монтаж и настройка,не е на първо място марката според мен.Голяма част зависи от способностите на майстора и е нещо лично.Нека колегите от Варна се включат с конкретно предложение за човек при който да отидеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко повдигане на темата. Газовото се забави малко във времето, но сега отново е на линия, но явно положението във Варна не се е подобрило и отново няма еднозначни мнения за майстор във Варна. От мнения на приятели се насочвам към един майстор, който се намира в района на Стоматологията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да споделя моя опит в/у В18С6.Първо и монтирах полски инжекцион-голяма грешка,свалих го след няколко седмици,след това ред на италиански ГИ-Романо ,с него нещата бяха в пути по-добре имах вървеж,имах и нормален разход,но над 7500 оборота се налагаше да довпръсквам по-малко бензин,че беше тегавиня,а преди година и половина монтирах ГИ течна фаза ,та сега колето върви като лудо , пък разхода падна с няколко литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега във Варна мисля че монтират BRC в фирма "Печенек" която се намира в бившият "Аутомотор" сега "Citroen" зад МОЛ-ВАРНА там са ми предлагали BRC система.

 

http://www.bsdautogas.com/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги, защо робувате на марките. Аз съм с възможно най-евтиния газов инжекцион, дето даже май не може да му се прави настройка Ferrony.

Разхода ми е около 9-10, сериозни проблеми не съм имал. Като искам да давам газ, бам на бензин и готово. Газта е колкото да се придвижим по- евтино. Не че ненаправи 210 на газ с 4-ма . Това е моето лично мнение.

;)

Редактирано от B.Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така след обилно четене и сравняване на мнения, това са двете фирми, към които съм се ориентирал

 

http://www.alfagas-bg.com/

 

Майсторът е Наско, а газовото GFI Teleflex

 

http://eltech-bg.com/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8/

 

Майсторът е Иво, а газовото е Фобос 1( Бързи инжектори Баракуда и изпарител Романо ХД)

 

Моля, ако някой има преки или косвени впечатления от майсторите и системите, да ги сподели. Благодаря предварително!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моята кола е "HONDA CIVIC VIII (FK/FN) 1.8-litre i-VTEC 140 hp (R18A2)" с газов инжекцион "AGIS P13 OBD" ,рейката е една от най-добрите "Barracuda br124p" ,испарител/редуктор "RAI-UNO" нагласене да превключва на 15 градуса и на автоматичен OBD - режим.Разлика във вървене на бензин и гас няма.Не можете да разберете кога прежключва,няма проблеми с пропадане или люлеене на обороти и най-важното разхода е почти еднакъв около 8-9л./100км смесен разход. Цената на кита с троидална бутилка без монтаж е към 700 лв. като бутилката е 130лв значи газовият инжекцион пълен кит (тръби,маркучи,скоби,нивомер и всичко необходимо) е към 570лв. без бутилката.Монтира се страшно лесно и настройката на софтуера който е на Български е много лесен.

Другият ми автомобил е "TOYOTA YARIS 1.0" със същият газов инжекцион но райката е "AGIS SNAP" - менбранен тип(почти безшумна) .Също перфектна работа и разход 6-7л/100км.

И двата съм ги монтирал и настроил сам.Само не мога да реша още проблема с показанията на бензиномера на HONDA-та но работя по въпроса.

Това е което мога да споделя .Ако някой се интерасува от повече информация откъде съм го закупил или друго да ми пише на лични.

Редактирано от zizone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилагам една софийска алтернатива. Прочетох, че момчетата са "хондаджии"

 

http://progas.bg/

 

Газовото ще бъде Romano Antonio ECO С подсилен филтър. Този вариант е по- евтин от другите два със съответно 300 и 200 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако ще идваш до София (нали е краен вариант) що не идеш при Иво Ленков направо?

Моето Romano Antonio OBD е от него.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,а преди година и половина монтирах ГИ течна фаза ,та сега колето върви като лудо , пък разхода падна с няколко литра.

 

От 6 падна 3 литра?Луд си ей....

 

Още един глас за Иво Ленков ако има свободно място в бокса ,че при него е с връзки....:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата може да се заключва, газовото ще се монтира при момчетата от Прогаз. 

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...