Jump to content
Miramax

Скъсано жило или проблем със съединителя СПЕШНО

Recommended Posts

Здравейте колеги !

Днеска стана едно проблемче, та малко се панирах, защото стана така да се каже в движение.

Карам си колата сменям предавки, никакви проблеми. Спрях я до един маркет. Нямаше ме 30 минути, връщам се , натискам съединителя и потъва целия до долу без почти никаква тяга и едвам включвам на 1ва и едвам давам на свободна.

Потеглих и педала си потъваше през цялото време, но пък предавките си ги сменям от 1ва до 5та с леки затруднения.

Жилото ли е скъсано, какво стана така изведнъж не знам .

Дайте предложения, да я оправям, че ме чака 300 км път утре ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си спирачната течност, провери за течове. Най-вероятно, гумичките на някоя  помпа са заминали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си спирачната течност, провери за течове. Най-вероятно, гумичките на някоя  помпа са заминали.

Спирачната течност е 1мм под макса, но това има ли общо със съединителя ?

А иначе дали ше е жилото ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Спирачната течност има общо, ако си с хидравлични помпи. Както е писал колегата може да се е скъсала гумичката (най-вероятно на горната помпа). Попълни си профила, за да се вижда каква кола караш.

Редактирано от kotarankat

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега напиши каква е колата, за която говориш. Вероятно съединителят ти е хидравличен и нямаш жило, което да се скъса... Вероятно нямаш проблеми със съединителя ами се губи някъде налягането и затова ти е потънал педала. Какво се случва като напомпиш педала? Огледай се за течове, няма начин да не е избило отнякъде!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега горна пома на съединителя. И аз бях така преди една седмица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda Civic 6 gen 1.4 is 90 hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Въпроса за жилото ме навежда на мисълта, че може и да не гледаш правилното резервоарче. Това за съединителя е малко по-наляво(или на дясно ако си отворил капака и гледаш назад) от резервоарчето за спирачната течност, но е много по-малко. Там също се налива спирачна  течност.

 

 

Публикувано изображение

Редактирано от peterk
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен колеги стана почти същото. Карам сивик англичанка :) , разликата обаче при мен е ,че педала не потъва нацяло а просто не се враща както трябва. Съединителят е чисто нов , сменен е преди 2-3 седмици . Съединителят отделя нормално но просто понякога педала не се враща до горе а до половината и трябва с крака да го връщам. Проверил съм всички възможни маркучи няма скъсано и има спирачна течност в казанчето. Някакви съвети ? Благодаря предварително. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ревизия на горна и долна помпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега колата няма жило,съединителя е хидравличен.Щом ти потъва педала значи имаш въздух в системата.Като натиснеш педала въздуха се сгъстява,а хода на пристискателя се скъсява и съответно съединителя не ти отделя.

Опцията за диагностика :

 

1. обезвъздуши системата,става бързо и лесно(трябва ти още 1 човек да помпи педала);

2. проверка за течове -> задържаш педала и ако потъне значи системата изтърва от някъде или имаш още въздух.

3.Оглед за течове в купето и двигателният отсег

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...