Jump to content
vesivanova

Леко ПТП

Recommended Posts

Ако Ви се случи без щети за колата Ви викате ли КАТ?Днес, спрях на пешеходна пътека, изчаквайки преминаващи. Задната кола спря в моята.За колата ми няма видими външни поражения, но задния май спука радиатор.Оправда се, че има проблем със спирачките и помоли да не викаме КАТ.Внимателно си огледах колата и багажника и го пуснах да си ходи. Ядосах се на оправданието.Питам, при тази ситуация бихте ли викнали за протокол?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително бих попълнил поне двустранен протокол дето го дават застрахователите. Защото после може да каже всичко с "кошаревски" свидетели. А като има подпис е по сигурна работата. Викането на КАТ при леки ПТП-та вече не е задължително, ама можехте да си викнете моблина група на застрахователите за да няма евентуални последствия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колата ми няма видими външни поражения, но задния май спука радиатор.

Искам и аз такъв теглич :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам теглич.За свидетели не се притеснявам, имах двама пасажери, които бая се стреснаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така де ма може да те вкара в много разправии. За това протокол, дори и двустранен за спокойствие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да мине като щета от паркинг и не ти се занимава с двустранни протоколи, няма сми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще се занимава със свидетели и т.н., при положение че имаш каско  и нямаш щета!

Вече съм станал като американците, постоянно се допитвам до адвокати, за всичко което

правя с банки, фирми, институции и не съм сгрешил до сега!

 

Това доказва за сетен път, че броните на Хонда са жилави и не се чупят като германските и френските.

Доста леки побутвания  имам с предна и задна броня без последствия!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително ще се обадя на КАТ или ще попълним двустранен протокол.

Аналогично ПТП се случи с бащата на моя колежка преди около 3-4 месеца. Шофьор му отнема предимство и го удря, но щетите са основно по колата на другия шофьор.

И той по същия начин се примолил да не викат КАТ и да не попълват двустранен протокол. Бащата на колежката се съгласил, защото нямал никакви видими щети и се разделили.

Обаче след по-малко от месец получил призовка от полицията да се яви в РПУ-то. Онзи "тарикат" записал номера му и пуснал жалба, че е дядото предизвикал ПТП и избягал. Даже имал и свидетел. Съответно на дядото му написали акт и сега са наели адвокат да доказват обратното.

Така, че никога не се доверявайте на непознати. Много боклуци се навъдиха. Свестните хора са малцинство вече.

Поздрави и се пазете!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Ви се случи без щети за колата Ви викате ли КАТ?...

Първо се радвам, че си се разминала без последствия.

По принцип, ако няма никакви щети, не бих си изгубил времето да чакам КАТ, или който и да било.

Още повече, че при такива ситуации, КАТ едва ли ще дойдат - за това са и измислени и протоколите.

Дано си огледала добре колата, защото може да има скрити леки щети под бронята, около местата за закрепването и, към купето.

Вече застрахователите се правят на ударени и масово отказват да признават щети тип "станало на паркинг-така я заварих".

 

п.п. Весе, поне една бутилка уиски да му беше взела, ей така заради стреса  :) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме изпраха по същия начин преди няколко години.Бях със ситроен ксантия с теглич,онзи с пежо 306.Направо ми се качи на задния прозорец,по колата имах малко одрано и ми се счупи пластмасата дето е за светлините на ремъкето.Аз спирах на СТОП и онзи се нахлузи ,а преди това ме гонеше много свирепо по незнайни причини.

Само ,че в моя случай онзи извика полиция щото според него не спрях където трябва.В крайна сметка подписахме договор ,че няма да търси нищо от мен щото колата му беше за моргата направо :) Трябвало да подпишеш споразумение щото ги има всякакви и може да те вкара в бела,макар да нямаш вина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какъв договор-какви 5 лева ти е подписал, като той е виновен?!?

В правилника има неписано правило, че "виновен е винаги този който е отзад" !

Дори и да се стигне до съд, винаги го отнася задния, защото той е длъжен да кара, със съобразена скорост и на необходимата дистанция от предно движещия се, която ще му позволи да спре при извънредни обстоятелства, дори в случай на внезапно спиране на предната кола - без каквито и да е причини.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весиии,Весиии. Тоя застрахователен агент дето го имаш не го ползваш по предназначение. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...