Jump to content
Слави CR-V

За маслата.

Recommended Posts

Скоро се бях разровил в ютуб и погледах малко клипове като този, чисто любителски http://www.youtube.com/watch?v=wSAPfHnjnNQРеших да сложа във фризера малкото Кастрол 10/40 Магнатек да видя какъв ще е резултата, и ето го при -18 http://www.youtube.com/watch?v=gjY2Ufdyqe0&feature=youtu.be забелязва се лека парафинизация, но общо взето да си призная очаквах по лош резултат, но маслото не се сгъсти според очакванията ми остана си по рядко, и не заприлича на захаросан мед https://www.dropbox.com/s/x15ck3bdn4kayt4/DSCN5207.JPGЩе се радвам ако и вие имате някъкви масла и сложите част от тях в фризер да видим какви ще са резултатите :)/>/>

Редактирано от Слави CR-V
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Слави, аз съм правил подобни експерименти с полусинтетики - Mobil S2000, Igat и Приста Лидер, ми кво да ти кажа Пристата беше най-течлива. Прави си изводи другите какви боклуци са. Сега карам с Yacco но не съм го бутал в камерата още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.moto-zone.bg/bike-usefully/75-bike-usefully/1028-engine-oils

 

Първото число е зимен вискозитет, второто е вискозитета при работна температура!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите за Eneos?-Освен че е скъпо,дали по-вече става за хонда от мотул?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според някои колеги не било толкова добро, на какво се основават тези твърдения не знам, ама някои ако има от него не е лошо да хакне в фризера да го видим, и тоя прословут мотул няма ли някои малко от тва 6100 да го замрази да видим кво го хвалите толкова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,ето какво имам и аз като информация за маслата от руските братя -> Цък

Хубаво се зачетете и разгледайте да видите за какво става дума просто :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотул 6100, незнайно защо тази полусинтетика е толкова популярна.

Явно е зареди цената, качеството и марката!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето 5w40 са доста добри след ползване(както гледам от снимките)обаче тия bmw-та  :crazy:  как трябва да ги поддържат тие коли за да нямат проблеми?Свидетел съм и за полото на баща ми :thumbs2: 2004год.1.4 тди,обаче това е за друга тема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе то тея снимки от двигатели не може да са критерии за последното масло, щото и аз като постнах снимки от мотора на ланчата щяха да ме изядат с парцалите с какво масло я карам че е такава :) Ма тя си е такава от преди мене, със същото масло мотора на хондата е като току що измит вътре. Така че не всички снимки от темата на руснаците могат да са показател, разбирам ся на хондата ако сложа друго масло и след 10 х я отворя и е мръсна то тогава с сигурност вината ще падне на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото на маслата е, че трябва да работят, за да разбереш стават ли или не - не е като да отвориш бутилка вино и ако не ти хареса на първата глътка да го хвърлиш. Карал съм Yacco, сега от десетина години слагам Cofran. И това е - няма нужда от експерименти, особено с маслото.

п.п. Тия мармалади, които руснаците са снимали, половината мотори са сбъркани още в чертежите... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои има ли набюдения върху тези масла.

"BIXXOL"

"OMV"

"TITAN"

Като гледам снимки в гугъл на тубата на "bixxol" пише и "bixxol" и "omv" може и да са едно и също не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм хакнал ENEOS Sustina 5W40 във фризера, на сутринта ще кача снимки. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за ентусиазма :) Ако моиш и едно клипче на това как се разлива в буркана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже си имаш точния озвучителен ефект при последното обръщане на буркана (втория клип) :)

 

На мен по ми е по-интересно какво се случва не при -18, а при +120 (под товар) "он дъ трак",  или "он дъ големи глупости по пътя"  :) Така или иначе добавките в хубавите масла ще си свършат работата при студен старт. Не навсякъде де, има места, където цяла зима двигателят не се гаси, или има нагревател в картера.

 

Имам само 5W50 и 10W60. Може и да направя експеримента с фризера, но едва ли ще ми повлияе на избора :)

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Озвучителния ефект е от един високочестотен говорител на 11 месеца, един средночестотен на 3,5 год, и един нискочестотен на 32 :)

Инак за високата темп, освен да взема да го сваря ама и кво ли ще разбера, все пак не сме лаборатория :)  Някои има ли идея как могат да му се проверят мазилните качества, гледам ползват некви ванички, дино лостове, но тва си е сложно за домашно му, нещо по просто и елементарно за постигане :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко извадих маслото от фризера. Бях го оставил 24 часа на -20 градуса и мисля, че се представи перфектно. По моите наблюдения, няма промяна.Ето и клипа: http://vbox7.com/play:47a9b38d07

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, шшшш, ти да не го подгря преди да го снимаш еи :) екстра се държи :) и гачили няма промяна в цвета а?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм го подгрявал изобщо и наистина няма промяна в цвета... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

140лева е 4литра :ermm: обаче щом така се държи на -20 заслужава си,а как върви хондата с него колега ако искаш сподели. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм много доволен, за 8600 км съм долял 100 мл. масло, двигателя работи супер, лятото малко по шумно... за вървене си върви, но не мога да кажа, че от маслото е тръгнала повече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо буркана не ти е леден като на Слави - да не си го снимал топло маслото ? :|

Земи го замрази и дай пак :yes:

Редактирано от iso_eu
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз тва щях да питам що не му е заледен буркана :) Да не ти е развален фризера еи :) Щото от там квото и да извадиш моментално се заскрежава, знаеш как е с мастиката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го снимал топло. Даже не се беше запотил и замръзнал.... не е проблем ще го замразя отново... фризера не е развален, защото вътре има 2 см лед :D

Редактирано от HONDA-TEAM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хакнах го отново във фризера, утре вечер ще го извадя и ще го снимам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

140лева е 4литра :ermm: обаче щом така се държи на -20 заслужава си,а как върви хондата с него колега ако искаш сподели. 

 

Това масло Енеос от злато ли е бре?

Мотул 300V 10W40 е 112лв за 4 литра.15W50 е 100лв.

Yacco Galaxy 15W50 e 112лв.

Бардал в зависимост от вискозитета от 80 до 120лв за 4 литра!

A изброените се смятат ефективни и  скъпи масла!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този път го държах повече във фризера на - 20. Сега се е запотил буркана. И ето резултата от преди малко изваденото масло от фризера : http://vbox7.com/play:59f3645f51 Маслото няма промяна и е същото като в предния клип. ;) 

Редактирано от HONDA-TEAM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях темата,аз карам с 0w20.И аз ще сложа бурканче:)))).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук стана като лаборатория - взимаш бурканче, слагаш пробичката, връщаш резултатчето... Диагнозата - конят ви е здрав! :thumbs1:

 

п.п. Хубаво ги мушкате тия неща във фризера, но маслото по-скоро го мори високата температура,

тогава се вижда кой кой е.

Според мен, де... :P

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ги кипнем ама незнам кво трябва да му гледам после, сигурно кое е станало на вода :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...