Jump to content
didkotod

Откраднаха ми колата

Recommended Posts

Откраднаха ми колатаПубликувано изображение!Публикувано изображение!Публикувано изображение!!!
Honda CR-V
В 2097 РК, сив, прилагам илюстративни снимки
ПомагайтеПубликувано изображение!!!

https://www.facebook.com/didkotod/posts/823557187669907?comment_id=8584627&offset=0&total_comments=2&notif_t=feed_comment

Публикувано изображение

 

Редактирано от Zlatozator

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за загубата на колата ти.

Дано да се намери, ако не стане - дано да имаш застраховка.

 

ПомагайтеПубликувано изображениеПубликувано изображение

 

Почти всички от форума, биха се оглеждали и сигнализирали, стига да имаха повече информация за самата кола: отличителни, особени белези,нещо чукнато, драснато, джанти, гуми от къде е открадната .........

 

п.п. През миналата година, кражбите доста зачестиха, а от началото на тази година, в статистиката все повече фигурират и Хондите, за жалост.

През януари 4 пъти ме спират за проверка / правят сверка дали не е крадена и дали не се издирва/ и според полицаите, положението с откраднатите коли , е страшно сериозно - голям бум.

Редактирано от Еmicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съжалявам, колега! Дай повече инфо за колата или снимки, че не всеки има фейсбук/аз например/ и ще се оглеждаме :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
линк към снимкитеЗдравейте Колеги, благодаря за подкрепата! По-горе пуснах един линк, който се надявам да можете да отворите. Опитах да публикувам снимките директо в поста си, но не става, може би не е разрешено. Под голямо напрежение съм, нямах време за четене на правилата, а сега времето е много ценно, затова пуснах линк и към Фейсбук.Хондата е със стъклен покрив, кожен салон, като на снимките, но няма някакви отличителни белези. Дизел. Редактирано от didkotod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях снимките снощи, гледам ги и днес. Все по-ясно става... С илюстративни снимки, най-много да получиш илюстративно съдействие.Ти да не мислиш, че дори и колата да е някъде по улиците ще е с нейните номера?! Не е сериозно някак си. Дай реални снимки. Къде е открадната (видях, че номерът е варненски)? В коя компания е била застрахована, ако не е тайна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е надвишил лимита си на постовете за деня и затова добавям другото, което ми е писал на ЛС:

 

Стъклен покрив, дизел, същите джанти, кожен салон. Нямаше специфични отличителни белези като лепенки и др.

Единственото допълнително, което се сещам е че е със зимни гуми Hankook Icebear W300, асиметрична шарка и по един секретен болт на всяко колело. По стъкла мисля че беше осмица, иначе е първа регистрация 2009-а.

 

Предполагам, че шансът е минимален, но във Варна има много колеги и са най-наблюдателните за другите Хонди на пътя. Дано да има успех с издирването...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Миналата година имаше една вълна от кражби на ЦРВ-та.Публикувано изображение Даже при подновяване на каското ме накараха да сложа аларма нищо че колата си има имобилайзер(не виждам и двете какво толкова ще помогнат ама карай)...

 

Хубавото беше че всички ЦРВ-та, за които знам че изчезнаха се намериха со 2 седмици. Даже на един колега му изчезна и след по-малко от седмица я откриха с препрограмирана ключалка и изоставена.

 

Тук във форума имаше и друго ЦРВ, което го намериха без да има щети по колата.

 

Искрено то желая и с твоята да стане така и скоро да си я караш пак.Публикувано изображение

 

Не знам дали застрахователите са плащали откупи за да оставят колите, защото колите, които изчезваха бяха застраховани в различни компании....Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега поне си остави телефон за контакт ... Ако някой види колата, можеби първата реакция ще е да се свърже с теб, и след това да се обажда в полицията ... а с теб докато се свърже някой през форума или FB, колата вече може да е на части в някой гараж. П.П. Шернах статуса ти за колата в Facebook, поне който го види в Пловдив да се оглежда, ако още си е с номерата лесно ще се познае - в Пловдив варненската регистрация се набива на очи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, съжалявам за случката. И аз постнах снимка във фейсбука си и писах, че е варненска кола. Дай боже да я намериш!Ясно, че сега не ти е до това, но би било за всички ни да споделиш някои подробности - откъде ти откраднаха колата, през нощта ли се случи, за колко време беше без контрол (часове, минути?), от паркинг ли я откраднаха (охраняем или не) или пред блока. Имаш ли застраховка?

Редактирано от Cyreon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа .Аз ако съм няма да пиша във форума кой ми е застрахователя ! Не разгласявай тук подробности за застраховката !!!!Такива коли не се крадат от всеки. Щото става със скъпа апаратура - като не си защитавате ОБД -та това е полжението.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа .

Аз ако съм няма да пиша във форума кой ми е застрахователя ! Не разгласявай тук подробности за застраховката Публикувано изображение!

 

Такива коли не се крадат от всеки. Щото става със скъпа апаратура - като не си защитавате ОБД -та това е полжението.

 

Колега ще дадеш ли повече детайли?

Аз скоро се интересувах от тази тема и това, което разбрах беше, че няма пълна защита на автомобила. Всяка мярка само удължава времето, което трябва на крадците, но не прави кражбата невъзможна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше застрахована. Няма някакви отличителни белези като лепенки, дълбоки драскотини и др., само пребоядисан преден капак и два задни ъглови елемента на задните калници, където са парктрониците. Цвета на пребоядисаните елементи леко се отличава от останалите (по-тъмен), но в тази мръсотия по улиците това едва ли ще се забележи. Засега не се сещам нещо друго. Чакам и това е.Мой приятел, също от Варна се раздели с неговото ЦРВ преди 2 годин, не му го намериха. Разбрах че тогава ударили за 1 месец 5, само 1 била намерена. Кой слагал допълнителни защити, кой не... на всичките им ги вдигнали. Миналата година друг приятел си намери Акорда с голяма доза късмет. Явно пак има бум на кражбите, дори днес имаше репортаж по бТВ. Преди няколко дни (на 3-ти или 4-ти Фев.) имало репортаж, за някаква супер техника за отключване на коли, внесена от Русия. Не можах да го открия в нета за го публикувам за тези които не са гледали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес имаше репортаж по бТВ. Преди няколко дни (на 3-ти или 4-ти Фев.) имало репортаж, за някаква супер техника за отключване на коли, внесена от Русия. Не можах да го открия в нета за го публикувам за тези които не са гледали.

Извинявам се. Беше по Нова ТВ. Ето линк към видеото:http://novanews.bg/news/view/2014/02/07/67832/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D0%BE-10-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за загубата ти, дано варненската полиция е по-експедитивна от софийската. на мен ми откраднаха преди 1 месец сивик 8ген и още нищо... няма и да я намерят. дано ти имаш повече късмет... нещо май много ги харесват хондите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те отчайвам но Варненската полиция не става за нищо....трябва мн да ги пришпорваш постоянно да им мрънкаш сам да си разследваш случая и като им казваш всичко което знаеш......нямаш ли някой мн добър приятел полицай никой нищо няма да направи....от личен опита го знам...имал сам си разправии с тях след 1 мой инцидент....значииии ако не е да те глобят нещо въобще не им дреме....

Искрено съжалявам за загубата ти...не се отчайвай и не спирай да търсиш ... остави номер за връзка с теб...и дано има повече Варненци които да ти съдействат...защото полицията е под всякаква критика.... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някакво развитие?

 

По-горе има няколко добри мнения.Имам доста опит...12 години с автомобилна охрана.Смяната на буксата върши добра работа,услугата струва 50-100 лв и по никакъв начин не се променя работата.Пеходника,обаче не трябва да седи в колата :).

Втория начин -железен си остава проста нонейм блокировка,правена за съответния модел.

За съжаление тия неща не вършат работа ,ако се вземе колата с общинския паяк и после случайно влезе в някой контейнер за Украйна.

Скъпата алтернатива си остава GPS+тиха аларма+реакция от СОТ или полиция.В тази система работих 7 години.Сигурността е 90%

100% има сигурност само в варианта неугледен външен вид,тук таме нещо спукано,ударено и така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен GPS - не върши работа като ти заглушат сигнала ! Или GSM все тая.

Верно че като изчезне сигнала можеш да пратиш СОТ ама слаба работа.

 

За съжаление забраниха на Полицията СОТ дейността от скоро.

 

И най-добре 2-3 типа защити да има колата.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубуу де, може да звучи наивно но скрито копче не върши ли работа, идва апаша и кара по ред, отваря я , разблокира запалване и имобилаизер и вече спокоен че ще запали и оп курци- Хонда ама не пали. Тва не е ли някаква помощ в опазването или има начин как да прескочи и скрито копче, макар че от де да знае къде и кво е прекъснато?

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е копче , абе може :punk:  - пусни му 220 V на ОБД буксата пък да го видим :biggrin: :biggrin: :biggrin: да излети .

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това е мнооого добра идея! Заемам се да правя устройството!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то вземаш един инвертор от 12 на 220 и го хакаш на ОБД на захранващите позиции и си БОМБА :punk: :punk: :punk:хем ще си имаш контакт в колата .... :tongue1: :tongue1: :tongue1:

 

 

ПП Преди това си откачи и останалите жици от ОБД да не-направиш беля с компа !

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с 220 волта, звучи не сериозно. Пък и ако някой умре, може да те осъдят. Спасението е да се молим да не ни крадат колата, а след като помолим Бог, може да сътворим разни не стандартни измишльотини, видеонаблюдение и т.н.

Съжалявам за загубата ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...