Jump to content
dimar

Проблем с лагер на главина

Recommended Posts

Здравейте колеги, нов съм във форума. Имам Хонда ЦРВ 2ра генерация, и имам проблем с заден лагер, но незнам как да го проверя кой е? Бихте ли споделили как да разбера със сигурност кой лагер вие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как разбра, че имаш проблем със заден лагер?!Ако е по звука (шум, виене) докато караш, тогава - ако звука се увеличава при десен завой, значи е десен лагер, при ляв завой - ляв лагер.Виенето се увеличава с увеличаване на пътниците в колата.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтече ми времето за редакция :( Самопоправям се:Десен завой - ляв лагер.Ляв завой - десен лагер.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали нямаш крива гума като ги поразмениш с предни, при мен такъв звук имаше, че все едно карах Икарус. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как разбра, че имаш проблем със заден лагер?!..........

И аз щях да питам точно това?Или по-точно: Кажи какво се чува, какво усещаш.......... , дай малко по-подробно, защото може да няма нищо общо с лагерите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно!Експерта, никога няма гаранция кой лагер е за смяна при десен / ляв / завой! Светни се Що?!?

Редактирано от d1ma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светни ме/го/ни Що?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото е двуредов съчмен и зависи ляв / десен / прецакан, ляв / десен / завой и различен шум... ;)/>

Редактирано от d1ma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги гърми вътрешната страна на 2-та реда,заради семерината и спирачния прах.Нямам случай да е тръгнал лагера отвън :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно е!Прочете ли л.с.-то?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е., да разбирам ли, че при десен завой НЕ се усилва виенето на левия лагер?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виенето няма нищо общо със страна и завой.Вярно е че се сменя натоварването,но той е двуреден лагер,износения/виящия не носи,другата здрава част носи достатъчно добре.Вече като се прехвърли питинга и на външния ред тогава вече може да се правят заклюзчения на база центробежна сила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха ... тогава се връщеме в началото - А как разбра, че имаш проблем със заден лагер?!п.п. Съжалявам, ако съм създал объркване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно!Експерта, никога няма гаранция кой лагер е за смяна при десен / ляв / завой!?

Що пък да няма преценка кой лагер е за смяна, независимо при какъв завой, ако виенето е от дясно, със сигурност няма да е за смяна левия лагер .. :) Лагерите са лесни, друг е въпроса, че при автора на темата виенето може да е от неправилно масло в дифа ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виенето го чувам отзад от дясно, що се отнася маслото в диференциала го смених с оригинално от Хонда преди няма и 20 000 км. Нищо неми пречи да разглобя всичко от зад и да го видя дали е той, но мислех че има по лесен начин да го чуя, като я дигна подемник. Но проблема ми сега е че със зимните гуми е още по шумна и нищо не се разбира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МИ вдигни на подемник и слушаи, ако е много зле ще се чуе, аз също си мисля че някои лагер ми вие, примерно карам с 30 по хубав асфалт гладък и нов и се чува виу виу виу виу, сега ще кажете от гумите е, да ама тва се чуваше и с старите нови гуми, чувасе и с сегашните ми още по чисто нови гуми, така че маи изключвам гумите.......... освен... ако не се случва нещо което да ми износва гумите на криво, сегашните ми чисто нови вече са на 10 000 км и до преди месец бяха от зад, сега ги сложих от пред, нали съм съвестен стопанин, и ми направи впечатление че тва виу виу виу се чува, при ляв десен криволичене по пътя виу виу си седи. При скорост към 80-90 се чува бучене като на лагер ама пък с обиране на ляв десен завои ни намалява ни се усилва. Вдигал съм я на подемник нищо се не чува. Мислех да си я дигна пред нас да откача кардана и да си въртя колелетата както аз си знам за да хвана лагера ама много ме мързи. Скоро един познат които се оплакваше от подобни шумове каза че е тествал с чисто нови мишелинки и не можал да си познае ква тишина е в колата. Да не забравя да добавя че тои е минал през 3 чифта чисто нови гуми, сега ми обща щом купи мишелина да отида и да ги качим и на моита кола да я чуя, така ще знам от гумите ли е :) Иначе ако някои има идея как се диагностицира не много заминал лагер на тая кола да казва :) Явно с ляво - дясно не става :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай на жена си да кара и седни отзаде..чува се всичко.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва мислех да правя утре на някои хубав булевард, щото скоро возих един приятел от зад и тои вика, еиии коо стаа тука не се седи, аз си мислех че се бъзика, ама.... утре ще разберем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са гумите ще разбереш дръжки! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С гумите е още по-елементарно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не разбрах :D качих се отзад, нищо, чува си се и от двете страни бучене, но като от гуми, влизах в багажника слушах и от двете страни е еднакво, няма някоя страна да е по силно от друга че да ми даде насока, кривяхме на ляво на дясно слушаики аз от зад все тая, няма промяна в звука, или е минимална но си мисля че и гумите биха променяли звука спрямо товаренето.Маркони, кажи ква ти е идеята за гумите? Предните ми гуми бяха Конти чисто нови с тях я купих, и с тях беше така дори по зле, щото бяха АТ, продадох ги и купих тея грабери чисто нови, имаше лек ефект но не достатъчен :) освен и те да си са шумни като гуми, ся чакам един колега които е пробвал Мишелинки и каза че толкова тихо в колата му не е било та ще тествам и тях, ама ти кажи каква ти е идеята че да я пробвам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размени гумите или ги смени...ква идея друга да имам. :(

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен е подобно положението, бучи зверски, а сега със зимните гуми е две идеи по-зле. Чувам го отпред сякаш повече и почвам да си внушавам, че е от кутията, някой лагер. Няма изменение на шума при ляз или десен завой.С летните гуми се чуваше пак, но доста по-поносимо. Абе газ на музиката и тва е.

Редактирано от гената.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с гумите е така.Говорихме преди 3-4 месеца.На етикета се гледат и децибелите.Гумите ,които купих са с 68 или 69 не помня.Няма по- тиха кола....Сега с зимните е малко по-зле.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гената, веднага получаваш "+" за последното изречение :D Не знам колеги, при мен винаги излиза точна диагнозата с резки движения наляво/надясно, без значение от гумите, дори на подемника всичко да е окей. Лошата шумо-изолация в случая е в плюс :)

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

71db са моите, 2-3 повече от на Маркони, толкова ли разлика има е бати, аз също ги избирах като основен фактор "тихи" но и цена, признавам че имаше и по тихи варианти ама бяха 400 лева повече за 4бр :) Ще видим с мишелинките как ще е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с мишелинките ще е същото .. :P Хвани Пешо и Иван и ги качи на задната седалка, запуши им вътрешните уши :lol: и ги метни до Бачково, на една ръка разстояние ти е .. :D После ги подложи на кръстосан разпит, кой какво е чувал и според показанията си вземи 1 или 2 лагера, ама ги избирай да са с 0 децибела, :lol: смени ги и после ще чуваш само едно по скоро като бучене от зимните гуми, а с летните ще настане пълна тишина, ама гледай пък тогава да не вземеш да заспиш докато караш по някоя магистрала .. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега се разрових из нета и сравних зимните с летните и установих, че летните ги дават по-шумни от зимните. Зимните са тези http://www.reifen.com/de/Products/TyreByKey/15005942?tracker=hurra&et_cid=51&et_lid=103269&et_sub=TyreArtListето и летните http://www.reifen.com/de/TyreSize/DetailTyre/CarSummer/205-60-R16/0/False/False/none/205-60-R16-92H-Energy-Saver/15053950

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...