Jump to content
Guest dragorip

Сгоних се най-накрая

Recommended Posts

Има, има 4-ка GTI, просто не е толкова масова, защото е по-бавна от 3-ка GTI. :) Рядко срещани са.ПП: Разликата във вървежа е горе долу като Del Sol VTi vs. CRX VT :thumbs2: Как ми липсва рекса мамка му :(

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@'tuning_mania'Значи, да обсъждаме само победите си? И какъв е смисъла? Не стига че съм наравно с "върха на немското автомобилостроене - GTI", с моят Prelude F20A4 stock 133hp....ами даже да не се похваля?!?!... Абе всички в тоя форум все разбирачи станахте.Пишете ми warn 40%. Вече започва да ми е все тая. Спирам да пиша в тази тема.

Няма значение ако ще 100 коня да е над теб, паднеш ли - падаш това си е. Оправданията че на другия му е по- мощна колата след като си паднал са голфаджийски истории точка.пп. Най малкото което искам е да споря колега. Поздрави! Редактирано от tuning_mania

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този разговор за съпоставка между Prelude и Alfa Romeo само ти си го водиш от доста дълго време май.Вземи го преживей най-накрая.И наистина престани да си избиваш комплексите в тоя форум че отдавна е досадно да ти четем постовете.Да съжялявям за поредния спам в тази тема ама то от сумати страници е само това.Сега четем само за Алфа 166 най-големия хвърчоплан на света.

Съпоставката е 133 коня срещу 220, а не марка.Ми не ги чети. Никой не те задължава. Карай си Акордиона и се радвай на живота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VR6 не е ли малко по-бърз от спрелите ГТЙ-ки ?? Като се замисля върха на немските двигатели е КР :thumbs2: Другото е пълен смях.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.8Т им викат GTI при голф 4 :( Доста умрял кон в стоков вариант бих казал.Чак се учудих, как ParaDox не е успял да се справи със 150 коня при мисълта, че бие 220 :thumbs2: Сигурно е изтървал скорост.

Редактирано от Roman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.zeperfs.com/fiche400-alfa-romeo-166-3-0-v6-sportronic.htmНяма какво да се чудиш,разликата м/у ръчката и автомата е почти 1 сек. Това са 2 тира разлика на 400м :thumbs2: Сток прелюд 4 ген 2.0 133 к.с дава средна 16ка(16.5-16.6) :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоков прелюд 2.0 ако дава средна 16-ка(16.5) значи моята върви колкото 2.0 ли? :thumbs2:пп... като го мерих на Г-тек ако не се лъжа даде 16.4 и 142 терминална .... не вярвам така да върви стокова двойка.

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.3 e 16-16.3 сток :thumbs2:т.е ако направиш слаби 60 фт може да си кантар с по слаба кола и по бавно време :(

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сори за оффтопика, но искам да попитам колегата rollin наистина ли караш на 2,5 бара H23 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, ама на гумуте :(:thumbs2:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.zeperfs.com/fiche400-alfa-romeo-166-3-0-v6-sportronic.htmНяма какво да се чудиш,разликата м/у ръчката и автомата е почти 1 сек. Това са 2 тира разлика на 400м :( Сток прелюд 4 ген 2.0 133 к.с дава средна 16ка(16.5-16.6) :)

Не споменавай думата "алфа" че модераторите се карат :thumbs2:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега,кажи ми gteha кой модел е и колко сек си минал 60фт/20м. и ще ти кажа дали е нормално :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто, като прочетох 1700 кг и ми призля...Ако прелюда дава 16.5, горе-долу изгормена д16з6 няма ли да е същата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко се дръпнах с една маздичка 1.8 115 коня, аз съм с д14а3 с всмукател от д16з6.До 150 съм пред него, след 150 ме отвя направо :) , не знам колко метра сме минали, но мисля че за 400 метра си ме дърпа .Ето и видеото http://vbox7.com/play:58496857

Редактирано от Dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ryuugan Горе долу и сток з6-ца е с такива времена 16.4-16.7 . Всичко зависи от състоянието на колите и кой ги кара :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иска ми се да видя как Ф20 прелюд 4г НАпълно сток как ще даде 16.4-5. ! :)

Редактирано от K1r1L
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко се дръпнах с една маздичка 1.8 115 коня, аз съм с д14а3 с всмукател от д16з6.До 150 съм пред него, след 150 ме отвя направо :) , не знам колко метра сме минали, но мисля че за 400 метра си ме дърпа .Ето и видеото http-~~-//vbox7.com/play:58496857

щом до 150 е зад теб определено на 400м си го бил ,защото и 2те коли няма как да направите повече от тази скорост на 400м,по скоро сте на около 130км на 400те метра
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми значи не съм се изложил много много :).Струва ми се че тази мазда е на горна граница за хондата, малко в повече и идва това 1.8 :angry:

Редактирано от Dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има прелюд 4 ген сток 2.0 от Сф , който върви добре,ще го замеря с гтеха да видим какво ще даде :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам под ръка Гтек иначе щях да замеря веднага парахода :oТе дни ще се замерим със Сашко(Sako) с новата му придобивка CRX D16A8, че ми метна ръкавица :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто, като прочетох 1700 кг и ми призля...Ако прелюда дава 16.5, горе-долу изгормена д16з6 няма ли да е същата ?

За коя имаш предвид, че е 1700 кг? Стоков Прелюд 4-та с F20A4 (с климатик) показа 1240 кг. на електронни везни :o Без почти никакво гориво в резервоара, и с миниатюрна газова бутилка. Без нищо друго в багажника :P Хеч с D16Z6 няма нужда да е изкормен, за да дава 16,5 . Скоро на писта мерихме един в оригинален вид, в добро техническо състояние, който даде 16.2, на който пък Сивик Купе с D16Z9 (също в заводски вид) му прави 3 дължини (с износени предни гуми, хеча взимаше старта) :) Заради съмнения в задкормилното на хеча пробвахме с друго задкормилно (K1r1L) :D - същото положение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде стига филми .....

Стокова Б16-ка е около 16 вие з6 го изкарахте толкова. Редактирано от teror1sta
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти в ред ли си бе :o ела в софия да видиш 16 сек б16ски :P:) :) , че ние като дойдохме не ти се вершаве :D

Редактирано от rocnogap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахах или на вас не ви се "верваше" колко са ви спрели колите, че една д15-ка не можете да минете :P На Дупница пак нещо не ви се вярваше колко са ви спрели колите, там на апаратурата нямаше как да тръгвате по-рано :) ... ама така е като живеете в заблуда. Мислете си , че карате 13 секундни коли нищо, че дават по-слаби времена от стокова д15-ка :o Вярвайте си , мен не ме бърка :)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уф,Пак се почна. И да не съм офф. днес се състоя импровизирана гонка м/у англишманката ми и едно фиятче браво с надпис отзад 1.6 Пича нещо сутринта ми се форцеше на околомръсното на бояна на светофара. Минах на бензин и под колелото за Драгевци вече го бях минал с 2-3 коли и нещо от колегата до мен почна да мирише :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тука се вижда разликата м-ду H23 и D16Z6 но като гледам какво време дават на Прелюда от 0-160 и като знам моя колко дава нз дали е достоверна информацията :ohttp://www.zeperfs.com/en/duel655-1173.htm

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:o Извинете, но точно този сайт го забравете като достоверен! :P
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМи може, аз не твърдя, че е достоверен, ама стокова D16Z6 съм имал и си е по слабичка от Х23-то и то усезаемо :oТо ми е пределно ясно, че от кола до кола разлика много, но специално Д16-ката съм я пущал с доста други Д16 и загуба нямам :P, а що се отнася до прелюда до сега не е стартирал никога с Х23 друг :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сток х23 няма как да даде под 16,мани какво пише по сайтовете.На dragstrip с 12 инча роллоут може да даде и под 16,но това реално ако се замери на улицата е 16++++++++++++

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че ще даде...

Като го мерих моя беше "малко" натоварен :o и даде 16.4 на лоша настилка(адски хлъзгава :P)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

+ газово в което нз точно колко газ е имало :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,ясно,ама нещо пак не се връзва.С това ускорението дето си дал 0-160,колата трябва да даде по-добро време...нещо не ми се връзват нещата нз шо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H23 спрямо скромния малък D16 има доста, доста по-добър въртящ момент още от ниските обороти, и оттам дава това чувство за много голяма разлика във "вървенето". Специфичната мощност обаче е интересно нещо. Живот и здраве ще ги пробваме.Понеже клипчетата тук явно са на почит като средство за достоверност :o - скоро със Субару 2,0 4x4 160коня (2006-та) :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на това 0-160 е абсолютно празна(както е в момента) дори няма резервна гума и крикове, само газовата си е там :o и на по добра настилка

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се сгоних с един прелюд H23 на 2.5 бара за да си видя състоянието, добре че не го минах щото нямаше да знам с колко съм го бил от пушeци :D :D :D :D Оня ден ми се стори че върви доста прилично рекса ама това е билло само на 1ва и 2ра щото като бодна 3та и на 6000 оборота почва да пуши повече от колкото да върви :D :D :D филм до 1-2 седмици ще се постарая колата да е с ревизиран мотор (лекичко разчоплен) и ще има реванш.... Ама като се замисля 2 хонди преди тази ги правих здраво, и като го мина прелюда и ги продавам :D :D :D дали да не си я оставя димка.... поне да и се радвам хахахаха. Отнесох се, резултатът на 500 метра (знам че дисциплината е 402 ама едната ни отсечка е 400 другата 500 и се пуснахме на тази 500) някъде около 1.5-2коли между нас в полза на плавателното средство на rollin :) Смятайте значи както предполагах рекса е пребит почти до смърт....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска на отиване на протеста...Беше малко неравностойно,нооо беше забавно :) защото беше за първи път. Един голф 5 се доближи до мене и нещо там форсираше и се пуснахме.. той ме разцепи,ама все пак беше с турбо и яко направен,но беше забавно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отнесох се, резултатът на 500 метра (знам че дисциплината е 402 ама едната ни отсечка е 400 другата 500 и се пуснахме на тази 500) някъде около 1.5-2коли между нас в полза на плавателното средство на rollin :) Смятайте значи както предполагах рекса е пребит почти до смърт....

Има ли нещо правено по колите? И Рекса с къв матор е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рекса с къв матор е? Издухан хахахаха, d16a8 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо правено и по двете :)пп... с интейк и конусен филтър са и двете, ако това се брои за правене...

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е значи горе долу е протекла нормално гонката! :)

 

Ние с колегата murdera също се замерихме - той леко правен, аз малко повече правен и леко поиздухан :D

Резултата от 2 летящи старта от 1ва: до 150км Сивика е отпреде след това Прелюда излиза начело! :)

Редактирано от CIVICwarrior

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...