Jump to content
enchev87

кара: задължително въвеждното средство/средства

Recommended Posts

Ако всеки напише модела на автомобила който кара в профила си, няма ли да е по лесно ?Примерно в технически, доста по лесно ще е при евентуален зададен въпрос да се отговори бързо, а не 2-ри пост да е: кво караш колега, забравих кристалната топка, и тн. и тн.Разбира се при някъв суап няма да е точно така. Видях го в друг форум случайно, но ми се видя доста полезно решение за спестяване на време и доста досадни последващи постове.

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами то полето е задължително мисля, но повечето пишат глупости там ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да им се налага някво наказание

 

Обърках заглавието малко :P

Ако може някои модератор да го поправи Публикувано изображение

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви наказания не са нужни просто има нужда от един select tag с маса опции, като трябва да се добавят всички модели по години и модификации и дори по пазари, защото все пак има и американски Хонди в България(и ти вместо да пишеш нещо, направо избираш от списъка твоята кола и готово), но това означава занимавка, внедряването не е трудно, но е въпрос на организация и желание.Като идея не е лошо, практично е, имаш един + от мен за идеята.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така, а готов ли си да помогнеш с внедряването?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво става с колите които имат модове? Невъзможно е да се обхване всеки вид ...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво става с хората които не знаят какво карат? :D А тези които имат повече от една кола? А тези които имат желание да карат хонда, но за момента си карат маратонките?

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих могъл да помогна, но с съставянето на списъка на автомобилите в select-а, а не със програмирането на самото модулче, защото не съм програмист. Публикувано изображение

 

eddy, колите, които имат модове пак са Сивик 6-та генерация примерно, ако се прави много конкретен и функционален модул това значи повече време и повече труд, което не е оферта - търси се компромисен вариант.

 

Player, в един select може да има колкото си искаш опции, може да има опция "бъдещ хондаджия", "хонда е, ама каква?", може да има 2-3 полета, които при нужда да се показват(ограничение до три коли, тъй като се показва във всяка страница от форума и не може да има списък на 100 карани коли, които да разтегля страниците отвъд размера на самото публикувано мнение), а да са скрити и без стойност, може и чекбокс да има, обаче това значи да е отделна страница за тази опция, че колко модели Сивик само има, та ако добавим и другите и да утре няма да стигнем до края на страницата.

Редактирано от d.pavlovq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не си програмист значи варианта отпада ;) Причината е , че внедряването на подобна опция за тооолкова много регистрирани потребители само ще крашне базата и до там . Т.е. дадената опция като команда ще нареди на всички да имат там нещо от менюто , а те няма да имат и командата ще крашне пак . Вариант е всички регистрирани до сега да им се зададе нещо по дефоут и 20 000 потребителя ще изпищят на умряло ... Общо взето добро предложение , но невъзможна реализация :(

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хората с модове, пишат в забележки примерно. А тия които незнаят какво карат, как ще им помогнем при евентуален въпрос от тяхна страна? Отваряш капака и гледаш номера на ДВГ, не е много трудно. За колегите с повече от една кола, да има опция за въвеждане и на втора а защо не и на трета.За тези които искат да си закупят, също да им се остави една опция, а след закупуването да си коригират инфото. Ако не го направят да им се дава една почивка(това имам предвид под наказание, а не бои с камшик хахаха) и така.Бих помогнал но и аз нямам идея от програмиране.И благодаря на pavlovq за идеята с select tab, която допълва моята.Ок би било трудно със select tab, а идеята сам всеки да си попълни коректно инфото?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята не е лоша . Обаче аз какво да напиша за едната кола : Д13б2 блок и глава / за сега / , разпределителен вал от д15б2 , всмукател от д14а1 барабар с карбовете , изпускателен колектор от д16з6 стоков , газова уредба на щуцери ... И половината носачи са ми от англичанка заради щангите :D Иначе трябва да се отбелязва по някакъв начин , ама трябва и да се направи според мен така , че новите , преди да пуснат тема в технически да минават през търсачката задължително или темата да се появява след одобрение .п.п. Може да нямам право да пиша в тези раздели , но имам няколко идей как да се поправят нещата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде накъде вече съм написал, това от кой град си също е хубаво (да не кажа задължително, защото според мен си е, и ти си написал защо, за да се препоръчват сервизи и тн) да се пише, защото темите се претрупват от уточняващи въпроси. Това е идея която явно няма да се реализира, така че хората против да са спокойни.

Един въпрос и от мен, защо го има тва "кара:" като всеки може да си напише квото иска само и само да се направи на интересен. Трябваше да пише "място определено за лаладжии" и там вече да се пишат простотии.

  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще ви кажа че това е мисията невъзможна !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами то полето е задължително мисля, но повечето пишат глупости там ;)/>/>

 

Полето "Кара" не е в раздела "Задължителна информация", а в "Друга информация"!!!/>
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все тая, важното е че повечето пишат глупости там, като тебе например.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нула, като си "попълня коректно инфото" за трите Хонди, как ще разбереш за коя от тях питам, ако задам технически въпрос? Така или иначе в съответната тема трябва да уточня подробностите. Голям проблем стана, голяма дискусия...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все съм си мислел, че форумите са за дискутиране на разни въпроси.Да не съм оф, няма да са много хората със повече от една кола (може би 10% макс във форума) и ще си уточняват за коя от тях задават въпроса си. Всичко може да се измисли, за мен специално е жалко че не е въведено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че е няма особено значение дали си написал, че караш хонда еди какъв си модел или, че караш баба си да ти прави мекички с пудра захар отгоре :eat:/>/> :lol:/>/> И в единия и в другия случай, все нещо се "кара", нали така :stupid:/>/>

Виж, за пускане тема в техническите под форуми, човека който създава темата трябва да си конкретизира още в първия пост каква е колата, разновидност и т.н. и разбира се проблема/питанката, ако той не е обяснил пълно и подробно, никой няма да му помогне (не че ако обясни, помоща е гарантирана, но това е друга тема на разговор) и може би тук е момента да призова Модератори и Администратори, ако видят новосъздадена тема в техническия, тема в която автора пита за проблем, но трябва да му вадиш думите с ченгел и да се чудиш какво се опитва да каже, за каква кола говори и т.н. - такива теми направо да се заключват в зародиш или направо да се трият, това за мен е по-градивното решение (просто не пълна, не точна тема в техническия - няма смисъл от такава плява в която и без друго иначе никой няма да пише и няма как да се помогне). А тази графа ("КАРА:") си е чисто и просто допълнителна информация както някой по-горе каза и общо взето служи за статистика на някой, който си чете такива неща и го интересуват, всеки може да си напише каквото иска, а дали е истина или не - who gives a shit.

 

Но ако се реши, тази графа да стане задължителна и е един вид затворен въпрос (например с падащо меню с точно определени отговори) нека го направят, аз лично нямам против. До тогава - аз лично ще си пиша каквото ми е кеф и никой не може да ме бодне с лайняна клечка дори :tease:

Редактирано от ADH-Honda
  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........... и може би тук е момента да призова Модератори и Администратори, ако видят новосъздадена тема в техническия, тема в която автора пита за проблем, но трябва да му вадиш думите с ченгел и да се чудиш какво се опитва да каже, за каква кола говори и т.н. - такива теми направо да се заключват в зародиш или направо да се трият..........

 

Познай след такова действие какво ще се случи, пак ще има "комунисти" и т.н., за това такива теми виреят из Форума, за всеобщо голямо съжаление......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Атоме, не свикна ли вече със сърбежа в долната част на гърба? Освен това чистотата е здраве :) Няма да ни дойде никак зле да направим едно пролетно почистване и някое допълнение към форума.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADH-Honda съгласен съм само с това, че за момента трябва да се трият теми с непълна информация. Оставам си с мнението че е пълната простотия, да се пишат глупости на място, което е точно конкретизирано.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Въображението е такова нещо, каквото мнозина просто не могат да си въобразят ! Публикувано изображение
  • Нагоре 4
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята не е лоша . Обаче аз какво да напиша за едната кола : Д13б2 блок и глава / за сега / , разпределителен вал от д15б2 , всмукател от д14а1 барабар с карбовете , изпускателен колектор от д16з6 стоков , газова уредба на щуцери ... И половината носачи са ми от англичанка заради щангите :D/>

Пишеш франкенщайн и готово .. :lol:

Атоме, не свикна ли вече със сърбежа в долната част на гърба? Освен това чистотата е здраве :)/> Няма да ни дойде никак зле да направим едно пролетно почистване и някое допълнение към форума.

От едно предложение за "кара", къде отидохме .. :) Темата стана "да изчистим България за 1 ден" .. :D Вие като че ли никога не сте били новобранци и никога не сте пускали тема за първи път .. :) Повечето такива теми са именно от хора които пишат за пръв път, колите им са развалени(т.е. пече им се яйце на задника) и е нормално в бързината да намерят решение на проблема си, да пропуснат нещо ..Дай сега да им трием направо темите и страшно много ще им помогнем, :D вместо просто да попитаме за каква кола иде реч и ако можем да помогнем на човека ..
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като цяло не съм фен на кампанията "Да изчистим България за един ден", моята кампания е "Да не цапаме БЪлгария цяла година". Бил съм новобранец разбира се. Правил съм и аз грешки, волно или неволно. Просто когато грешките започнат да преобладават означава че нещо не е както трябва, и ще трябва да намерим мехънизъм да ограничим и сведем до минимум тези грешки. За това варианта е малко пролетно почистване, и лека модификация на правилата.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето такива теми са именно от хора които пишат за пръв път, колите им са развалени(т.е. пече им се яйце на задника) и е нормално в бързината да намерят решение на проблема си, да пропуснат нещо ..

Не е така брат. Ще прозвучи грозно и просташки, но има една приказка "Което не е мало, да мре". Аз наскоро го бях закъсал с проблем по една от хондите и си пуснах не една, а две теми в техническия "Сивик" подфорум (ако някой го интересува, да ги види) и смея да кажа, че по-изчерпателно от инфото което съм дал още в първите постове... освен да правя видео пресконференция и актови снимки, друго не знам дали има какво да се допълни, а хич да не е ми се печеше яйце на гъза (щом за няколко дни олекнах с почти 450лв за ремонт на съединител).

 

Истината е, че каквото повикало, такова се обадило. Няма как да очакваш някой да ти помогне и обясни ГРАМОТНО в какво би се коренил проблема, при положение, че публикувалия темата я е написал НЕ ГРАМОТНО. Няма как да изискваш някой да ти каже широко и ясно обяснено "на тази кола с тези симптоми търси това, онова и еди кое си - при тях търси проблема, обърни се към един кой си човек в твоя град и виж еди кой си магазин" при положение, че е пусната тема озаглавена "Помощ" или "проблем с хондата" и вътре е написано "нещо шуми, помогнете" или "почна да трака и взе че пръдна накрая". Ти го попиташ (фенабг си има запазена марка шаблон въпроси в такива случаи, с боба, кафето, кристалната топка :lol:/> ) и онзи отсреща ти казва "става дума за Хонда сивик 1.6" и пак пас :blink:/> Ами не става така, съжалявам. Като искаш да получиш, трябва и да дадеш нещо от себе си. Разликата между това, да надраскаш 2 изречение с правописни грешки и това, едно мнение да бъде написано напълно изчерпателно (поне да е обяснен точния проблем и точния автомобил за който става дума) е не повече от минута - две. Както се казва и най-големия лаик и профан, поне ще си отвори портфейла/бурсалината/чантичката през рамо или там където си държи документите на колата и ще препише номера на шасито (JH4NA1...)и мотора (F18B2...), за да се знае за какво говори Щом не може да отдели минута - две от безценното си време, а очаква безценна за него в този момент и най-вече безплатна помощ... има ли за какво да говорим повече ;)/>

Редактирано от ADH-Honda
  • Нагоре 4
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за да не се стига до такива ситуации, проблема би се решил със задължаване на потребителите във форума да напишат модела който карат.При самото създаване на профила, (за незнаещите) може да се сложи бележка къде могат да намерят инфо за точния модел. Разбира се ако не се опише точно проблема, пак няма да се стигне и до възможно решение.Ще дам и такъв пример, на работа съм, не си нося документите за колата по някаква причина (не съм наясно нито с двигатели, знам само 1.5 щото оня ден съм купил колата). Сутринта не съм успял да включа на скорост съответно съм закъснял за работа и искам да пусна тема за да разбера възможно най бързо дали е помпа или съединител, разликата е около 450лв (малко като с разликата между коката и кокаколата :D ) . Та ако при създаване на профила съм преписал всичко от талона на колата, доста бързо мога да получа инфо от запознатите колеги. Да се подготвя психически дори, че в нашата прекрасна родина някой хора с тия 450 лв се опитват да искарат месеца. Колегите които ме пратят на автобуса да си го спестят, няма да обяснявам защо.

Редактирано от enchev87
  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе моля те вземи се в ръце. Кого и какво искаш да задължаваш, това са пълни глупости. Под предлог че искаш да помогнеш някому в някаква хипотетична ситуация където бърза, ама не си знае колата, обаче пък преди това си е преписал всичко... СЪБУДИ СЕ! Никой нищо не прави и няма нужда да прави докато няма проблем за решаване.

 

Ти в момента решаваш несъществуващ проблем.

Редактирано от gin
  • Нагоре 4
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега gin проблеми в тази тема не опитвам да решавам защото такива няма, това е предложение и се обсъжда. Странно как си решил че е някъв проблем ? Ти мислиш че няма нужда, еми напиши защо ? И по спокойно Публикувано изображение

А кое е глупост и кое не, е много субективно. Пак ще пиша, за мен пък е пълна глупост, на места определени за едно да се напише съвсем друго.

Това че никои нищо не прави, докато не му изскочи някъв проблем, изобщо не говори добре за самия форум. Това не трябва да е така ама тук (в тази тема) не е мястото да се обсъжда това.

Редактирано от enchev87
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...