Jump to content
Слави CR-V

Какви са ви новите данъци МПС в Пловдив

Recommended Posts

След като нашите оправници решиха че сме много добре финансово и шибнаха над 30% увеличение на данък сгради и МПС ето и равносметката. Миналата год понеже хондата ми прехвърли 14 год данъка ми от 185 спадна на 125лв, радоста ми беше кратка, поне любимеца на Пловдивчани Марко Тотьо асфалтира два булеварда и реши да го изкара през носа на народа, данъка ми от 125 пак рипна на 175.Питам колегите с коли от границата над 150 коня и над 200 коня какво ли се е случило при тях,м и още шповече че колите им нямат 14 г, примерно акордите 140, 155 и 190 коня. Уж увеличението щяло да засегне само наи ниските класове с коли за под 100 коня, че там данъка бил 15-20 лева, ама явно не е пропуснал никак и по мощните коли. Като взе пари от тези данъци вместо да кичи само камери и безсмислени светещи пешеходни пътеки дето не оцеляха и 3 седмици след монтажа, да вземе да смени неработещите броячи по светофарите, те бяха маи наи полезното нещо дето е правено за движението в града, но останаха да се броят на пръсти :angry:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този данък за какви коне е 128 ли както пише в инфото ти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Абре само аз ли съм си платил данъка будалата, никои не обажда :)/> Също така ще съм доволен и някои от околните села да сподели които са към община родопи и марица да видим кви са разликите сранени с пловдиските :)/>

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не съм си го платил, но до колкото виждам в страницата на общината им дължа около 290 лв, като от тях има едва 10 лв за колата на жена му :(/> . Т.е. за скромните ми 140 кончета ще трябва да му платя за тези хубави улици само 280 лв. А и колата ми все пак покрива EURO 4 стандарти, би трябвало да не замърсява въздуха кой знае колко, но това е като искаме да караме такива коли, ще трябва и да плащаме ;)/> .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен и за 2те ми дойде писмото . Увеличение не видях да има - лев или два не са от значение ... Тоя на апартамента обаче ми се е покачил с 30лв някъде . Колите са над 15г и под 100к.с. , а апартамента е скромен - 3 стаен, 100кв.м. На брат ми за двустайния , 68кв. м данъка му е 100лв. , моя 180 и отгоре ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моята въшка д14а8: 16,93лв също като предната година Публикувано изображение упс за Русе става дума!

Редактирано от smoky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта от 35лв на 30лв :) 99г е 90к.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята щото е станала 14 годишна и ти е паднал :) е бати логиката да ти остарее колата че да ти падне данъка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо на старите коли данъка пада и е малък. Ужас .Пример (България) женами караше Пунто 97г.55кс. данък около 18 лева. аз Сивик 97г.127кс. данък около 120 лева .Пример (Германия) Акорда 2.2 дизел 04г.140кс. данък 355 евро. Преди месец закупих Голф 3 за бащами да го сваля от ладата и докато дойде време да пътува за БГ го регистрирах и се возя. Доиде едно писмо за данъка :blink: Голф 3 1.8 93г. 75кс. данък 272 евро :ebanjeee: а аз го купих 150 :)Ето за това като сметнеш по-добре карай с парите за данък от 4 години един сивик 2000 г .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги сивик 93г 160кс 197лв за миналата година .за тази 224лв от пловдив съм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,не ви е виновен кмета!Човекът направи много за нашия град и ще прави още и още,затова се въоръжете с малко търпение,защото накрая от това ще спечелия любимият ни ПЛОВДИВ ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги сивик 93г 160кс 197лв за миналата година .за тази 224лв от пловдив съм

Колега нереално звучи това. Интернет калкулаторите колко ти показват - да речем http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, изглежда в Пловдив са ви направили данъците доста по-големи. Да речем в Добрич данъкът ти е 110 лв, но сте по-добре от Плевен, където щеше да платиш 290 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калкулатора за момента не е верен , смята на старите цени :) А тои кемта и тои така рече, не бил виновен, общинския съвет бил :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-високи са данъците във Варна, 404лв. CR-V 2009г. бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко коня тва?Дори по стария калкулатор преди увеличението д аго смятам в пловдив излиза 525 лева, камо ли с увеличението и тва смятам 150 коня . така че Варна пасти да ядете :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави, сметни по калкулатора като смениш Пловдив с Варна. Колата е 150 коня. По калкулатора трябваше да ми вземат много повече. Има и разлика ако напишеш 110 kw.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

571 :)/> по коне, по киловати е 508, то тука някъде е тънкия момент, щото колите над 150 коня им скача данъка, а 110 киловата са съвсем малко под 150 коня маи (149,6). Както и да е, бая си е , след още година ще спадне на половина като прехвърли 5 те години :)/>

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно според калкулатора, в кои общини са най-големите данъци и се оказа Плевен и Велико Търново - жална им майка - цените надхвърлят повече от 2 пъти на някои общини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз платих 148 лева за сивик 1999 г. 114 коня за Пловдив става въпрос

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами освен и аз да си кажа...Колата е сивик 2003 90 кс.Миналата година 32-3 лева..тази година 40 лева. Възползвал съм се и двата пъти от отстъпката от 5% :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic 1.6 110 к.с. 2001ва година. От 160 лв данък -> 225 :huh:/>/> (малко над 30%)П.П. Защо никога не виждаме кметовете вечерно време да се разхождат пеша по центъра/баровете и т.н. :)

Редактирано от markup

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...