Jump to content
Капанеца_865

"Да" или "Не"

Recommended Posts

Здравейте :) Скоро предстои референдум и има много противиречиви мнения,затова правя темата да видим кой как ще гласува :blink:/> Ако някой знае истина колко ще струва АЕЦ-а да каже :lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то няма много значение ама все пак ще гласувам с НЕ.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще гласувам с "ДА". Колкото и да ми излизат и да ми казват какво ли не... Включително и някаква германска Крава обяснява , че било опасно в земетръсна зона било незнам си какво ... Турците не са по глупави да строят трета АЕЦ ...

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно ДА от мен , пък дано да падне цената на тока ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икономически на турците и на малкия пръст не можем да им стъпим. Отделно, закриването на АЕЦ Козлодуй ще ни излезе доста скъпо, ако построим втора централа.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм изкушен да гласувам с не, заради мазника Станишев. :D Но все пак няма да гласувам, защото си мисля, че подобни важни въпроси трябва да се решават от политиците. Какво разбира народа от атомна енергетика(да не говорим за бай мангал, който не може да каже правилно електроцентрала), че да го питат такова нещо? Там се говори за някакви огромни цифри, които сигурно половината народ не знае с колко нули са :lol: Разбирам да има референдум за цигарите примерно...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също няма да гласувам, защото само ще си загубя времето, а наистина не се знае какво ще се случи освен, че ще се дават грешни пари за организирането на самия референдум.След като Станишкевец иска да я има тази АЕЦ то смятайте как са си оплели гащите червените и самата АЕЦ ще ни излезе златна и през носа, а и наистина не се знае тази нова мощност с каква технология ще разполага и дали ще е конкурентно способна...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ние като народ сме доказали ,че "разбираме" от всичко и сме компетентни по всички въпроси, та за някава си ядрена енергетика няма да сме - нали сме 7 мил. ядрени физици!Ясно е ,че Нищо не е ясно!Референдума е хубаво нещо, ама примерно да беше за- "дали да има забрана за пушене в закрити помещения" !И с- НЕ и с- ДА да отговориш, а и да негласуваш-винаги ще си си прецакан!Венцо - хубав виц!Аз продължавам да се триумя и дано го измисля!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо против...... споделям мнението на Барси.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато давате отговор е добре да се обосновете. Аз ще гласувам с НЕ, защото не искам да плащам аз, децата ми и техните деца за нещо, което вече го има в Козлодуй. Цената на тока и сега не е висока, но докато ги има EVN, EON и CEZ ако ще и 5 АЕЦ-а да имаме пак цената на тока ще е висока. Ако купуваме ток директно от НЕК, а не от тия трима измамници тогава цената ще е ниска.

post-19277-0-21150700-1359059587.jpg

Редактирано от Вен_РВ1456ВС
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо НЕ! И не знам защо дори можете да си помислите, че тока ще падне?! Няма начин, мисля си дори че ще се качи, все пак тази централа трябва да се избие от някъде! На нас само това ни трябва.. Атомна централа, че в който момент решат да ни затрият ( и без това сме на изчезване българите, а мангалите се множат)..

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък казвам твърдо ДА на ядрената енергетика защото искам да направя на пук наинтелигентните ни и начетени управляващи и да минем в отбора на " глупавите" Румънци и Турци които се набутват да правят по две ядрени централи.Искам да съм съпричастен на тяхната мизерия в която ще потънат като ги направят,налисме съседи все пак.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пусна едно ДА. Със сигурност е по-добре да произвеждаш вместо да внасяш. Стига с тези конспирации - ако искат да ни затрият наистина начините са милиони. Мечтателите със зелената енергия знаете ли колко струва тя?

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато давате отговор е добре да се обосновете. Аз ще гласувам с НЕ, защото не искам да плащам аз, децата ми и техните деца за нещо, което вече го има в Козлодуй. Цената на тока и сега не е висока, но докато ги има EVN, EON и CEZ ако ще и 5 АЕЦ-а да имаме пак цената на тока ще е висока. Ако купуваме ток директно от НЕК, а не от тия трима измамници тогава цената ще е ниска.

Аз не мога да разбера що за мазохизъм е това нашето.Подкрепяме мнението на тезикоито защитават монополистите.Има предложение да се отнемат лицензите на ЕРПтатано управляващите мълчат и не предприемат нищо.В Албания отнеха лиценза на ЧЕЗа ние си траем,въпреки,че има доста предпоставки за неспазване на приватизационните договори от всички ЕРПта.Същите тия управляващи сега ни облъчват да гласуваме с не и ние с цялата си наивност им вярваме сляпо .Егати нонсенса. Ние сме особенна нацийка.Мразим да ни чукат отзад,нокато дойде някой вожд като сегашния и започни да ни обяснява колко е добре да ни оправят ние си казвамекво пък толкова,може да ни боли,ама гледай колко добрени го правят.А и вожда го одобрява.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

твърдо НЕ кой е видял хубаво от комунизъм ;

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо НЕ.Цената няма да падне ако ще във всеки град да сложим по един АЕЦ.Не са евтини и ще ги плащат дори децата ни.Цяла Европа минава на вятърни генератори и соларни панели,а вие умници гледате Румъния и Турция.За къв кур се сравнявате с последните,вместо с първите.Япония дето е на светлинни години от нас не можа да се отърве от бедствието,а вие ми обеснявате как нашият Козлодуй е ХИЛЯДИ пъти по-сигурен.Кой си ти като капацитет и до колко познаваш нещата отвътре в Козлодуй и Чернобил че излизаш тук с такива цифри?Не ни трябват 2-ри или 3-ти клас реактори от Русия, които ще строят и ще влезнат в експлоатация след 20 години.Вие наясно ли сте че след 20 години сигурно колите ще летят,а се натискате да монтирате ВЕЧЕ остаряли реактори и въобще технология.Отделно е глупаво да гласувате само защото някой( в случая и в момента министър-прецедател) е казал нещо.Гласувайте със собствените си глави, не е толкова трудно да проумеете нещата.Но едно е сигурно - задължително гласувайте щото бабичките ще гласуват от скука.А тях след 5-10 години няма да ги има, вие ще им сърбате попарата.Както и вашите деца.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато Англия,Франция,Германия,Сащ,Япония и Русия излезнат с общо становище за вредата от ядрената енергетика и я обявят за опасна,като вземат решение за окончателната и забрана тогава ще повярвам,че няма нужда от нея.Всичко друго е демагогия и глупости,така,че както казваш мислете с главите си.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение как ще гласувате,не ние решаваме какво да се прави в действителност,а лъвовете.Каквото и да се гласува не ги задължава с действия,не е ли така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си мислете, че зелената енергия може да замени ядрената! Всеки вид енергия си покрива определена част от товаровия график и трябва да се намери баланса между тях, за да са максимално ефективни. Дали имаме нужда от АЕЦ Белене в момента не съм много сигурен понеже сме си изгубили позициите на енергийния пазар и съседните държави вече са се подсигурили - няма да има пазар в дългосрочен план. АЕЦ не се строи за 1 год и ако чакаме да имаме нужда от тези мощности, за да почнем да строим, може да е прекалено късно. Въпросите без отговори са прекалено много. Дори и да има информация едва ли всички ще могат да преценят адекватно! Проблема трябва да се реши от разбиращите и информирани хора, не от нас!И аз продължавам да се триумя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно нямам възможност да гласувам, че съм далечко, но мисля, че бих гласувал с "ДА", въпреки че не съм много сигурен :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално на поставения въпрос "Да се развива ли ядрената енергетика в Република България чрез изграждане на нова ядрена електроцентрала?" не знам какво да отговоря, искам да се развива енергетиката, но не и с нова централа в Белене, по скоро да сложат още един реактор в Козлодуй или да развиват зелената енергия. Тъй че няма да гласувам нито с Да нито с Не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да гласувам нито на този референдум, нито на парламентарни, местни или президентски избори. От началото на "демокрацията" до този момент съм гласувал на всички избори с едно единствено изключение и впоследствие винаги, без изключение съм се чувствал като пълен глупак (а може и да съм), като се замисля как пак съм се оставил да ме излъжат да гласувам за този и за онзи. В края на краищата тези, които дърпат конците винаги са едни и същи, а ние си вегетираме в заблуда. Така че, СТИГА ТОЛКОВА с тези избори и референдуми, само се харчат пари от така наречения бюджет.Лично мнение, без да ангажирам никого с него :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно ЗА. Никой не може да ме убеди, че България може да задоволи нуждите си от електроенергия с производство от възобновяеми източници. Нямаме пустини, нямаме вятърни полета, нямаме достатъчно място да разположим толкова много ветро-генератори и слънчеви панели, че да задоволи нуждите ни. Внасяме газ, нефт, изнасят ни златото от Челопеч, нямаме никакви ресурси, а този ресурс можем да си осигурим и да сме независими при добива му. 50% от парите вече са вложени в площадката, и така или иначе родителите ми са плащали за нея. Правителството в момента и "от г*за си панделки ще вади" за да намали бюджетния дефицит и да "покаже" на ЕС, че сме много дициплинирани и нямаме проблеми с управлението на бюджета, народа си трае, значи също е добре, а всъщност онези там - горе прибират тлъсти комисионни, лобирайки за интересите на този или онзи. Твърдо ЗА.

Излизал ли си извън БГ? Всяка къща, всеки обор или гараж има соларен панел отгоре.В Германия ти гарантирам че е така,а там слънцето им е сигурно 2 пъти по-слабо от нашето.Говоря като продължителност и интензитет.Щом те могат, защо ние да не можем? Ако масово хората си задоволят собствените нужди от електроенергия дали ще има нужда от атомна електроцентрала с демоде технология?Къде няма място за разполагане на ветрогенератори? Както няма място за тях се оказва че има място за неспирни хотели и други дрисни из националните паркове. Това не ти ли говори че място има ама се ползва за нечии интереси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^ В Италия е същото, навсякъде и почти всичко е със соларки, прост пример: правят ремонт на шосето, всички сигнални лампи са със соларен панел отгоре им, през деня помага да светят, и да зарежда батерията която да мига нощем, всички паркинги са така, на всяка лампа има солар и т.н. и т.н. Но ние сме далеко от тези технологии :( за съжаление. Мнението ми е че въпроса на скапания референдум е зададен грешно, и то нарочно за да има изгода някой от него....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо в чужбина на всяка къща и оборче има соларен панел? Защото там държавата подпомага до 80% от сумата за закупуването му! Тук ако направиш подобна инвестиция, ще я избиеш за има няма 10+ год... там след година-две вече имаш полза от панела....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излизал ли си извън БГ? Всяка къща, всеки обор или гараж има соларен панел отгоре.В Германия ти гарантирам че е така,а там слънцето им е сигурно 2 пъти по-слабо от нашето.Говоря като продължителност и интензитет.Щом те могат, защо ние да не можем? Ако масово хората си задоволят собствените нужди от електроенергия дали ще има нужда от атомна електроцентрала с демоде технология?Къде няма място за разполагане на ветрогенератори? Както няма място за тях се оказва че има място за неспирни хотели и други дрисни из националните паркове. Това не ти ли говори че място има ама се ползва за нечии интереси.

Да, излизал съм от България, не много, но основните дъжави в ЕС съм ги обиколил и малко от Азия и Африка. В Германия, не знам в коя част си бил, но в Бавария не забелязах да е чак толкова застъпено...имаше, но тук-там. Във Франция също. Като чели на всеки покрив имаше само в Гърция, по мои наблюдения. Като ходя тази година в Германия ще се загледам по-обстойно. Относно ставнението с най-големите икономики в света съжалявам, но "няма прилики за да търсим разлики". Не можеш да сравниш покупателната способност на немеца с тази на българина и за това ще илюстрирам с пример от моето близко минало. Живея в София и имам един апартамент в Краспа поляна. Блока е строен 74-та година. Преди 2 години се бях запалил по соларните инсталации, защото имах сериозна разправия с Топлофикация. Абонатната станция обслужва 2 входа, по 8 етажа, по 3 апартамента на етаж или с други думи 48 семейства. Най-малкият апартамент е 2-стаен (старо строителство, много хубав блок) сиреч 200-250 лева на месец за парно, отделно ток и вода и т.н. По груби сметки (тогава го бях смятал детайно) на месец двата входа плащат около 10 000 лева парно, по 5 месеца са 50 000 лева на сезон. Понеже блока е широчък, аз исках на покрива да разположим соларни панели, като по подадени данни от фирмата с която разговарях, производството на енергия от тях щеше да задоволява нуждите на двата входа през деня (през зимата и през лятото), за да работят във всеки дом електрически радиатори на макс, по една готварска печка и няколко крушки едновременно, че и да остава електричество, което да продаваме на НЕК (те са задължени да го купят). Инвестицията обаче е скъпа 200 000 - 250 000 лева, което е по около 5000 лева на семейство (изключвам че има и шанс да се одобри от ЕС и да заплатят в последствие част от инвестицията). Та с две думи забравяш изцяло за Топлофикация, частично за ЧЕЗ (маше начин да се акумулира ел.енергия в огромни УПС-и за през нощта), топла вода се лее, входовете печелят пари от продаденото електричество (особено лятото) и се спират всички такси за вход, пребоядисва се всяка година, слага се хубава дограма и т.н. Още ми пищят ушите от освиркванията, като го предложих. Те нямали хората 50 ст за хляб, 5000 щели да извадят. От 9 кладенеца вода ми извадиха - и аз ги няма парите, но за тази инвестиция нямаше да се замисля да изтегля кредит, Още повече като знам, че ще ми се изплати стократно само в рамките на 2-3 години, а да не говорим, че онези гадове от Топлофикация и ЧЕЗ ще им секнат парите и ще умрат от глад. Обаче, като съм сам срещу всички, къде да ги сложа тези панели? На балкона?Както и да е няма да изпадам в повече подробности, че и без това доста се разпростях, но това е моето мнение. Като българина не може сам да се грижи за собственото си благоденствие, държавата трябва да хо прави принудително. И въпреки това, дори на всяка къщичка отгоре да сложиш соларен панел, а във всеки двор - ветрогенератор, пак не могат да се задоволят нуждите ни от ел енергия, за битови, камо ли за промишлени цели. Най-евтиния и производителен начин за добив на ел.енергия си остава АЕЦ-а, стига парите да не влизат в нечии джоб, а да се харчат за това, за което са предназначени. Да опасно е, но няма как в живота трябва да се поемат и рискове.Последното ставнение за хотелите не го разбрах. На тях не им трябва вятър за да работят, а на ветрогенератора да, така че не виждам връзката. Също така само потвърждаваш моите думи за лобизма :).ПП. Не се засягай, подкрепям твоето виждане и го разбирам, но не сме дорасли за него. Предпочитам данъците ми да се влагат в нещо - в случая АЕЦ-а, от колкото някой (сещай се кой) да ги взима на помощи и да ги изиграва в бингото или някой друг да ги прибира в джоба си. Още повече ме е яд, че вече половината пари за построяването са дадени и не може на всеки 4 години, някакъв "сопол" да решава, че тази политика не му изнася и да я промена по собствените си виждания, особено когато става въпрос за големи инвестиции. Получава се че само ми се харчат данъците за неща направени на половина и хем парите ги няма, хем направеното до тук не ми върши работа.
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

atoma е много прав!Трябва да има два въпроса:Първият е: За или против развитието на атомната енергетика в Република България?Вторият е: За или против строителството на АЕЦ Белене?Отностно референдума: Когато, човек решава трябва да поема отговорността си за решенията, които е направил. А решението му да е мотивирано от знанията му и от мисленето му. Независимо на каква висота са и двете неща.Засъжаление ние бъгларите сме разединени, още по-лошо, хора с претенции за можещи и знаещи хора, които нито могат, нито знаят застават на отговорни постове контролирайки хора с потенциал. Това е моето мнение.На референдума ще гласувам с "НЕ". Поради:1. Невъзможността на българската държава да поеме отговорността по плащането на този проект. (просто казано - нямаме пари)2. Този проект е в замисъл и действие от времето, когато аз не съм бил жив. За тези повече от 20 години българската държава не е развила този проект в нещо, което да прилича на АЕЦ. Този АЕЦ е можело да стане реалност преди години, а сега дори няма нещо, с което да се похвали българската държава.Много ми е интересно как хората казват, че нямат пари да живея нормално, в същото време тези гласуват с "да" без да знаят точна фиксирана цена за този проект. Искам да ви попитам, някой от вас знае ли точно фиксирана цена обявена с документ и показана на обществено място?

Редактирано от ACID BURN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да сравнявате стандарта на живот у наше село и у чужбината. Все едно управляващите като кажат - Да, ама в Европа бензина е скъп...еди си какво било на същата цена като в Европа и т.н. Ами заплатките? Като в чужбина ли са? Баба Пена от 4тия етаж ще извади ли 5 цифрена сума за панели. Разберете, народа мизерства. Да, хубаво звучи еко енергия и т.н. но тя е в пъти по-скъпа и крайно недостатъчна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще гласувам с НЕ! Народа ще мизерства повече като се ореже бюджета за маса звена, заради 10 милярда за нов АЕЦ за години напред. А цената на тока няма да падне - централата ще се изплаща от народа. А за да се дигнат заплатките, ще трябва да продължаваме да инвестираме в инфраструктура и проекти за облагодетелстване на инвестициите.

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...