Jump to content
Alexiev

Измама в Shell ?

Recommended Posts

Това ми се струва съвсем нормално. Все пак помпата прави налягане в мъркуча в момента в който го откачиш. А самото измерване прави помпата на колонката, все пак трябва да се напълни мъркуча.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е нормално да ти навърти 12 ст. още преди да си почнал да зареждаш резервоара Публикувано изображение.На мен лично не ми се е случвало да не си натиснал без да искаш..той сега бензина е толкова скъп ,че и вярър да духне пак ще навърти Публикувано изображение.Вярно е ,че 12 ст. не са кой знае колко ама ако минат днес 200 коли по 12 ст ,и всеки си каже абе майната му кво са 12 ст,на края на месеца някои ще си направи една заплата.Аз съм на мнение ,че трябва винаги да си търсим правата .Иначе порочната практика ще продължава.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кажи в кой Шел е било? Бих го пробвал! Няма празен/пълен маркуч! Ами ако го свалиш от колонката и го върнеш обратно без да си зареждал нищо какво правим?! Мамят и на Лукойл- проверено-100%. Познат, който зарежда цистерна (наколко тона) му е излязло с около 10см по-малко! Да 10см в една цистернаса доста литри!И като знаем колко е "хубав" бензина смятай после как харчи 10, 12 и повече на сто!

Редактирано от F20A4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи в кой Шел е било? Бих го пробвал! Няма празен/пълен маркуч! Ами ако го свалиш от колонката и го върнеш обратно без да си зареждал нищо какво правим?! Мамят и на Лукойл- проверено-100%. Познат, който зарежда цистерна (наколко тона) му е излязло с около 10см по-малко! Да 10см в една цистернаса доста литри!И като знаем колко е "хубав" бензина смятай после как харчи 10, 12 и повече на сто!

София кв.Надежда-1 на Ломско шосе.Предполагам, че това е политика на веригата. Защото някакъв бензинджия едва ли може да пренастройва колонки. Нали ги калибрират, после пломбират или ............. просто няма такъв наивник като мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен това ми се е случвало в омв ... и май си е нормално...не ми взеха стотинките занулиха я и ми напълниха за колкото казах :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е, да то е ясно, че не е безинджията. Просто веригата има политика да краде от клиентите си по един или друг начин. Или по-точно и по един и по друг начин. Така е - първо краде държавата с акцизи, данъци, мита и др., после рафинерията, която е на загуба наистина, но останалите фирмички около нея са печатнца за пари, после търговеца (бензиностанцията) и накря получаваме готовия продукт, който е всички знаем с какво качество!

Редактирано от F20A4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми се струва нормално.Да наисти помпата отчита брояча но незнам защо пак трябва да се пълни маркуча като предишната кола е зареждала и е напълнила маркуча.Ако помпата връща бензина от маркуча обратно и после пак таксува неговото пълнене това наистина е измама.Колега съветвам те да се оплачеш на по високи инстанции и да си получат заслуженото ако наистина са измамници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Интересно обаче как хващате измама за 12ст. и въпроса е дали се пълни маркуча или не ... а не се обръща внимание на това, че лъжат в литрите които наливат, а за качеството да не говорим. Няма лошо и това дали се пълни маркуча или не и то да се разиска, но е малко като ... всеки ден да те бият с тигана по главата и накрая да се оплачеш, че комар те е ухапал по пръста :)Чесно казано бих се примирил с 12ст за пълнене на маркуча, ако горивата бяха качествени и не се усещаше коренна разлика от горивото на една и на друга бензиностанция и ако нямаше огромни разлики в количеството гориво което успяват да напълнят различните бензиностанции. Аз примерно карам на газ, и на Петрол никога не успяват да ми напълнят повече от 28л (газовата е 27л), докато Лукойл успяват да напълнят цели 36л газ в 28л газова бутилка ... и с тия 36л минавам същото растояние като с 28л от Петрол (всеки сам да си прави изводите). Друго наблюдение е че примерно от бензиностанции ЕКО колата има чуствително повече мощност от колкото от другите, докато в Шел колкото пъти съм сложил толкова пъти колата все едно губи мощност (отново става въпрос за газта). При бензина сигурно се прави същата врътка с литрите гориво ... но там е по-трудно да се усети защото кой си пълни редовно резервоара до горе, след като го е изпразнил изцяло ... Предполагам само при нафтата не се правят толкова големи измами, защото там като спре един тир с 400л резервоар и за такова количество колонката като отчете 500л гориво и ще бъде прекалено очевидна измамата ... Та при наличието на такива измами ... въпросните 12 ст са си просто капка в морето ;)

Редактирано от Asti
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с нафтата се правят измами, не ги мисли. Ако не друго, то поне изобретателността тук за измами е на европейско ниво, че и го надвишава :rolleyes: Ако нямаше води в нафтите, то нямаше и да има ръждясали помпи, задрали вътре бутала и т.н. Само за пример - много от клапанчета на дизелите се доставят като резервни БЕЗ фините цедчици СПЕЦИАЛНО за Бг - оттук и изводите за качеството и на нафтата ни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работил съм на бензиностанция и имам представа горе долу от опит знам, че помпите за бензина неможеш да ги бъзикаш. Забелязъл съм че дори, когато помпата се обезвъздушава брояча на колонката спира докато се обезвъздуши, но при газта не е точно така, там ако две колонки са на 1 островче работи 1 помпа. Ще ви дам пример спираш на 1-ва и закачаш маркуча на газта и ако пуснеш газта на 2-ра колонка, помпата завърта и започва да се пълни в твоята кола, но може да напълни само количеството в маркуча и до там спира около 3-5 литра.Чувал съм, че по някои бензиностанциите Еко може да се напълни и цялата бутилка ама не съм го виждал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното нещо не го разбрах...Иначе специално за газта съм го забелязал, че колко ще сипе зависи от налягането, а то от пълнотата на резервоара. Така се получава до 1л разлика. Нагоре си е измама. Така и аз спрях на Лукойл да зареждам. Сипаха ми 33л при 27бутилка. И въпреки, че им я показах, ме убеждаваха, че е нормално-толкова писало на нея, а това, че се пълни на 80% е друга тема...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мога да кажа нещо,като например че 3 пъти преди повече от 3 години съм наливал по 10 и 20 литра в туби които съм измерил после с точен уред и разликата в количеството е очевидна! На 10 литра те цакат с повече от 500 мл. Какво ли остава за 50 лита а??? Но това е нашата любима родина!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мдаа и аз съм правил проверчици с тубата - OMV...Shell...яко ментене батко. :angry:Затова от 2-3 години зареждам само от Еко - хем горивото им е по-добро от Нефтохимската мафия, хем разхода при равни обходи е горе долу еднакъв!

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми се струва нормално.Да наисти помпата отчита брояча но незнам защо пак трябва да се пълни маркуча като предишната кола е зареждала и е напълнила маркуча.Ако помпата връща бензина от маркуча обратно и после пак таксува неговото пълнене това наистина е измама.Колега съветвам те да се оплачеш на по високи инстанции и да си получат заслуженото ако наистина са измамници.

:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Кюстендил аз съм много доволен от Шелл 95 V-power , защото по принцип винаги зареждам на петрол понеже ми е на път но когато примерно сложа за 15 лв бензин на петрол и стрелката ми е под червеното тя почти не се дига и много бързо си отива пак там докато като си сложа в-Power стрелката си отива над червеното и горе дол добри километри правя а само на петрол дават да се зарежда в шише и когато и да съм заредил горе доло си зарежда колкото е шишето но като зареждам в колата огромна разлика ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-дългото изречение, което съм чел някога...заеееби :blink: Хора, вие забравихте правописа и пунктуацията в българския език бе.....................

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата е за измама в Шел, реших да споделя тук, вместо да отварям нова тема за Лукойл! Та днес установих ,че резервара ми не е 58л. а сигурно 68л.! В Люлинския тунел ми светна лампата на горивото,та отидох директно на Лукойла на Билата и сипах 57л. нафта-а можеше да побере като нищо, още 1л. ???Отидох да плащам и обясних на персонала,че нещо не им е наред колонката /че отчита повече/ , а те започнаха да ми носят от 9 кладенеца вода! Накрая ми предложиха, да направиме контролно замерване, на 20л. в някаква тяхна контролна лейка, която имала маркировка, че е тарирана и аз се съгласих!Наляха 20л. и на стъкления прозорец на скалата на лейката, показа минус 100гр. !!! Според тях, плюс-минус 100гр. на 20л. било в рамките на допустимото по закон-ама дали е така аз не знам!? Всъщност на скалата имаше само тези три означения: долу -0.1л. по средата 20л. и горе+0.1л. - та в този диапазон ,всичко било на ред!Зареждам от години само на Лукойл, винаги до ръба на гърловината, щом ми светне лампата! Показах им близо 40 бележки, които пазя от последните зареждания и в тях рекорда на литрите беше 53л. ,ама днес го счупих с 57л.+ ,а разхода ми излезе на 10.4л на 100км. градско на климатик /досега не беше минавал 9.7л.!?! Да са ни честити , бензиностанцийте с хубави горива ,новите цени на тока,газта ,водата и всичко за което се сетите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ШЕЛ не зная колко лъжат, но в Еко и ОМВ вече май ще ги призная за най-големит измамници... може ли с обикновен бензин от Петрол да минавам средно 20-30 км. повече и то не на резервоар, а на 100 км....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

навсякаде са измамници отвсякаде ни краадт по бензиностанциите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знам че темата е за ШЕЛ, но искам да попитам дали някой друг е забелязал тенденция, която аз забелязвам в ЕКО. От последните 4-5 зареждания, колата започва да дава отклонение в разхода от 3-4 литра на 100 км. Винаги зареждам на ЕКО и за 30 зареждания (празно до горе) винаги се движа в диапазона 6,5-7,5 на 100 градско. Карам още с летните гуми (днес ще инсталирам зимни), карането ми едва ли се е променило толкова драстично през последните 4 зареждани, през едни и същи маршрути минавам, проверих маслото не е мръднало, през последните 3 зареждани, но разхода стигна 10-11 на сто при нормално 6,5-7,5 на сто. Хайде да кажем, че е по-студено още един литър, и пак повече с 3 литра. Аз ли си представям или тия келеши разреждат горивото? Направих си експеримент. Сипах 4 литра 100 октана и допълних с 95, в следствие на което пак влязох в границите на 6,5-7,5 на 100. Та има ли някой друг, който го мъчат същите мисли или проблема е само в моята глава?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В еко ако сипвате сипвайте 100 октановият! другите нестават няколко коли са ми се бъгвали от бензина там. Естествено като свърши и сипя от друго място е ок.

Редактирано от Barba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знам че темата е за ШЕЛ, но искам да попитам дали някой друг е забелязал тенденция, която аз забелязвам в ЕКО. От последните 4-5 зареждания, колата започва да дава отклонение в разхода от 3-4 литра на 100 км. Винаги зареждам на ЕКО и за 30 зареждания (празно до горе) винаги се движа в диапазона 6,5-7,5 на 100 градско. Карам още с летните гуми (днес ще инсталирам зимни), карането ми едва ли се е променило толкова драстично през последните 4 зареждани, през едни и същи маршрути минавам, проверих маслото не е мръднало, през последните 3 зареждани, но разхода стигна 10-11 на сто при нормално 6,5-7,5 на сто. Хайде да кажем, че е по-студено още един литър, и пак повече с 3 литра. Аз ли си представям или тия келеши разреждат горивото? Направих си експеримент. Сипах 4 литра 100 октана и допълних с 95, в следствие на което пак влязох в границите на 6,5-7,5 на 100. Та има ли някой друг, който го мъчат същите мисли или проблема е само в моята глава?

Колега, и аз зареждам само в ЕКО-то от доста време насам и абсолютно същото ми се върти в главата и на мен. Преди като зареждах можех да си карам груго около 2 седмици(ходене само на работа + пазаруване от време на време) а сега зареждам същите литри(вече за повече пари разбира се) и успявам да изкарам до средата на втората седмица и трябва да зареждам пак. :angry: Нещо не е у РЕД !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със 100 окатановия на ЕКО изминавам драстично повече километри от 95 ЕКОНОМИ :))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от шелските,тези дето са на фраичаизинг съм забелязал,4е са бом бок.по добре е на ориг.обекти.... екото на последък и с гаста им не6то става

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ЕКО от както пуснаха картите за намаления и развалиха горивото... Аз зареждам 100 октана и за последно сипах от там преди 3 месеца и колата се усещаше все едно съм сложил 95. От тогава само на ОМВ 100 и съм по-доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм най-доволен от шел-а, до сега не съм имал ядове при зареждане. Не съм забелязал нередности при зареждането. На ЕКО повече никога няма да стъпя, избомбиха ме веднъж с цял резервар 100 октанов, минах 200км с него, и колата прекъсваше и беше ад, след това 1 резервар 95, същата работа, и последно онзи ден сипах газ, колата ми умря напълно, едвам вървеше, прекъсваше, прехапваше и т.н. там повече няма да стъпя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при тях се оплеска нещо напоследък. Който ни цака с по-лошо от общо лошото качество у нас ще бъде отсвирен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 седмици на Еко ми заредиха 48 литра в 45 литровия резервоар на сивика, като даже не беше влязъл в резервата. Става въпрос за економик 95.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..касовата бележка или фактурата и ги мяташ. Аз не бих се замислил изобщо..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По закон грешката на колонката се мери на 20 литра. Наливат 20 литра в туба и трябва да има някакво малко отклонение до 50 мл май... от там нагоре колонката може да си дава колкото си иска отклонение понеже никой не го мери без да има оплакване. Понеже няма как да знам къде мерят правилно и къде не, не сипвам повече от 25 литра.При такива големи отклонения като при atoma и shifter според мен трябва да се подават жалби!!! Нито бензина е евтин, нито ремонта, до който може да се стигне, ако е калпав, за да го подминаваме с лека ръка :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еко-то си набиха 1пръст отзад и с газта и бензина.. опарих се 2пъти на бензин и газ и повече никога ;) същата работа като при атома прекъсва не ускорява и разхода като на зил... за варна говоря - единствено ром петрола на пикадили24,шела до пикадили парк и лукойла на магистралата единствено от тези 3бензиностанции зареждам и винаги съм си изкарвал километрите като най доволен съм от лукойла! измекяри са по другите места в добричко същата работа само лукойл!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^^Сипи си газ долу от шела дето е в близост до жп гарата, много добре върви колицата :)сори за офф-а.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От еко бях доволен докато не направиха това economy и колата умря. После минах на шел (до гарата) и всичко беше ок. Сега основно зареждам от Лукойл и не съм имал проблеми както с газта , така и с бензина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Добрич, Екото го развалиха много отдавна, поне газта. Там съм стигал разход от 20+ на 100 в града :) И е хубаво, че всички шофьори се усетиха и спряха да зареждат там. Преди на газ-колонката опашката е била по 4-5 коли, а сега е празно нон стоп :). Аз зареждам единствено на ЛукОйл, че в момента пълнят с най-доброто налягане и дават колите най-добър разход ( замерено на 3-те мои лични + още няколко на приятели.). Та на Еко и Шел никога повече :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еко-то в Плевен. Преди около месец. Зареждам газ, че беше свършила на служебнана кола и тръгвам на път. Празно - пълно. Тя гори около 8,5/100. Този път обаче удари 12/100 при нормално каране. И оттогава там не съм стъпвал!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знам че темата е за ШЕЛ, но искам да попитам дали някой друг е забелязал тенденция, която аз забелязвам в ЕКО. От последните 4-5 зареждания, колата започва да дава отклонение в разхода от 3-4 литра на 100 км. Винаги зареждам на ЕКО и за 30 зареждания (празно до горе) винаги се движа в диапазона 6,5-7,5 на 100 градско. Карам още с летните гуми (днес ще инсталирам зимни), карането ми едва ли се е променило толкова драстично през последните 4 зареждани, през едни и същи маршрути минавам, проверих маслото не е мръднало, през последните 3 зареждани, но разхода стигна 10-11 на сто при нормално 6,5-7,5 на сто. Хайде да кажем, че е по-студено още един литър, и пак повече с 3 литра. Аз ли си представям или тия келеши разреждат горивото? Направих си експеримент. Сипах 4 литра 100 октана и допълних с 95, в следствие на което пак влязох в границите на 6,5-7,5 на 100. Та има ли някой друг, който го мъчат същите мисли или проблема е само в моята глава?

Имам приятел в Еко и ме посъветва да зареждам само 100 октанов. Него го доставяли от Гърция и аз наистина съм доволен. Иначе цяло лято зареждах 95 от Темпо и не съм имал проблеми. Там цената е по-ниска и от Лукойл и дават 10 ст. отстъпка с карта.:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По закон грешката на колонката се мери на 20 литра. Наливат 20 литра в туба и трябва да има някакво малко отклонение до 50 мл май... от там нагоре колонката може да си дава колкото си иска отклонение понеже никой не го мери без да има оплакване. Понеже няма как да знам къде мерят правилно и къде не, не сипвам повече от 25 литра.При такива големи отклонения като при atoma и shifter според мен трябва да се подават жалби!!! Нито бензина е евтин, нито ремонта, до който може да се стигне, ако е калпав, за да го подминаваме с лека ръка :angry:

Колега нормата е 20л. +/- 100мл.И всички легални бензиностанции подлежат на държавен контрол на всеки 6 месеца.На всяка бензиностанция трябва да имат тарирана канта/20л./, с която всеки клиент може да пойска замерване на момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От една седмица съм на газ и ако искате вярвайте, джипката върви повече отколкото като бях на чист бензин. Сега осъзнах, че бензина в нашата мила родина е пълен боклук, независимо дали е 100 октана или 95.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за сверката, колеги. Явно Еко-то ще загубят още едни 100 лева на седмица ;) . До едно време бяха много добри, но както всички и те решиха да започнат да цакат клиентите с топла бира, след като са се зарибили достатъчно. Сега заредих от Шел, пък да видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...