Jump to content
honda_lv

Днес станах жертва на страхотна измама

Recommended Posts

Здравейте колеги, съжалявам за това, но имам нужда да споделя огромна моя болешка. Консултирах се с един монтьор на хонди от София и той ми препоръча, ако ще взимам 5ген civic да си търся 1.5 или 1.6 двигател. След едномесечно търсене, попаднах на примамлива оферта във Варна. Черен civic, естествено на снимките изглеждаше великолепно. Стикер, че колата е правена за канада. 92 година, кожен салон, климатик и всичко което търсех на куп. Тъй като имам чичо във Варна и той се занимава с ремонт на коли, естествено имайки му пълно доверие го пратих да огледа колата и да ми каже мнение. След оглед той ми каза, че колата си заслужава парите. В обявата беше написано 1.5, 89коня. Естествено аз предположих, че става дума за двигател D15B2 и щастлив и доволен му казах да я взима. Пратих му пари, пълномощно и т.н. Изчаках 2 дни, докара ми колата и от там се започна ходене по мъките. За начало установих че ляв фар свети само на дълги. Естествено купих си крушка, смених я. После установих, че не светят уредите на таблото, а след няколко часа установих, че и отзад няма габарити и светлини на номера. Разрових се и открих бушона, който беше дал фира, смених го и всичко точно дотук. След това се оказа, че продавача от Варна не си е платил в срок гражданската и се наложи да направя нова. И това преживях. Филма продължи, оказа се че амортисьорчетата на багажника са изпуснали, а човека си е взел аптечката преди да даде колата. И това приех. Лагер отзад вие, и това приех. От ляво като мина по неравен път се усеща, че леко хлопа нещо, но си казах това е нормално, прави се. Днес обаче, когато отидох на регистрация в КАТ нервите ми бяха съсипани. Първо колата изхвърли водата на една бензиностанция. Оставих я да се охлади и на парно стигнах до КАТ без да я прегрявам. Там дойде истинския ужас за мен. Оказа се, че колата е с мотор D13B2, а по талон колата се води 1.5 66 киловата 89 коня. Най-грозното в цялата картинка беше, че в град Варна колата е регистрирана със серийния номер на двигателя, с който е в момента и в талона присъства пълното противоречие D13B2, 1.5 66 89... Потресен съм вече и големия ентусиазъм с който купих тази кола беше стопен и сърце ме боли направо... Аз съм инат, няма да се предам и ще оправя колата, но много ме боли, че всички са станали измамници в тази държава... Останових също, че на бензин колата държи по-големи обороти, отколкото на газ и на жилото за газта има подложена гайка. Надявам се не съм досаден с проблемите си, но наистина от 4-5 години мечтая за тази кола и страшно много ме боли. Спомям си как дойдох на първата си среща на бензиностанция Еко и ме возиха някои колеги на колите си и аз бях страшно впечатлен. Още нямах книжка, а вече мечтаех за деня, в който ще се кача зад волана на някой Civic....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло си мисля, че всичките ти проблеми са дошли от недоглеждане от ваша страна.Айде наистина е имало някакви скрити работи, но как подяволите не сте забелязали, че колата е с d13b2 и още доста работи, които описваш и биха се видели при евентуален пръв преглед на дадения автомобил.Бил автомонт..., е като е поне малко не я ли е погледнал по-обстойно тази кола... Иначе кофти случка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нямаше ли снимки на двигателя, чичо ти не видя ли, че това е карбуратор. Това фаровете и крушките отзад не е голяма болежка, лагер да вие вече е нещо по-голямо, но пък тези неща можеха да свялят малко от цената. Но как така не сте видяли мотора незнам. :( Иначе определено е доста кофти случката. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аххх колега... Братя сме по съдба. Горе главата. Аз едно време тръгнах за ВТИ-ка, склоних на д15ка, накрая купих д13ка. И то за луди пари - 3 дни бях като попарен, вместо да й се радвам. От там пък се почна голямото реставриране... Проблемите които избори са бял кахър.В крайна сметка осъзнах че може да се влюбиш до неузнаваемост дори в 1.3 :) Така че не си първия, нито последния "обработен". Но наистина е огромна грешка, че не сте разбрали предварително подробностите около двигателя. Дори да се приеме, че са сменили само двигателя а са оставили моното, несериозно е да купиш кола и да не й погледнеш маркировката на блока поне. Но това в случая не е твоя грешка и не бива да се виниш.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това лято, докато търсих и аз, имаше обява на една черна в Дупница, за която също пишеше, че е 1.5. На снимките изглеждаше просто перфектно и си бях казал, че това е моята кола. Баща ми прати един негов приятел да я огледа, но се оказа, че колата е с карбуратор и кода на двигателя е D13B2. А когато говорих с продавача (оставям настрана държанието му по телефона) той ме уверяваше, че е 1.5. Дори имаше тема за тази обява. Не си първият и за съжаление няма да си последният. Искрено ти съчувствам и стискам палци проблемите ти да спрат до тук и от сега нататък само да й се радваш. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ми е болно, защото ми е чичо а се е отнесъл несериозно с нещата... Наистина веднага щях да забележа маркировката на двигателя, ако бях я огледал първи. Колата не е карбуратор, а е инжекция. До колкото разбирам от тези неща, най-вероятно на д13 е качена глава на д15, защото двигателя е обурудван като д15. Инжекция е. А за проблема със прегряването ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне, пуснал съм тема в техническия раздел. Не си обяснявам какъв е проблема там. Иначе благодаря на последния колега, който ми връща ентусиазма :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно колега, аз също имах 'скрити' изненади при мойта колица от този тип , като изтичащи на следв ден преглед, гражданска и данък, както и скрити зле закърпени ръжди, неработещо ел. огледало на шофера и други дребни неща, но всичко е повлияно от емоциите, които предизвиква покупката на така мечтания автомобил-аз не мигнах предишната нощ от вълнение и като отидох и я видях и край, казвам си, каквато и да е , ще я направя и я взех, след 2 дни поизтрезнях малко и ме хвана яд, но това е.Предполагам че и при теб се е случило така, хората сме податливи на емоциите и понякога действаме прибързано и необмислено, мога само да ти пожелая успех с бързото справяне с казуса и не се отчайвай, сигурен съм , че ще се справиш , в тая държава всеки гледа да те метне, цака, прее** , затова трябва да се съсредоточим на хубавите моменти, а именно че вече си имаш Хонда и скоро ще си бръмчиш с нея и ще си забравил проблемите!:)Поздрави!PS: А тоя хубостник 'търговеца' телефон няма ли си , или се е скрил?

Редактирано от TG fan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си телефон, но изглежда е човек, който не разбира много автомобилите и най-вероятно той е бил нареден преди мен. Няма да се отчайвам и ще продължа да си правя колата. Наредена или не си е моята и ще си я гледам като такава :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение Колега виж какво пише на твоя двигател там където съм очертал дали D13... или D15... Като гледам описанието ти мисля, че това е колата http://www.cars.bg/u561910 .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно на д13 е качена глава на д15, защото двигателя е обурудван като д15

Според мен двигателят ти изцяло е д13 по ред причини. Моноинжекцията му заспива идеално на него.П.П: То било пълна инжекция :o И тя пасва идеално де. Но вече така погледнато си по-скоро късметлия. Редактирано от Трънчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение Колега виж какво пише на твоя двигател там където съм очертал дали D13... или D15... Като гледам описанието ти мисля, че това е колата http://www.cars.bg/u561910 .

 

Точно това е колата колега, а там пише d13...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другият път върви сам да си купуваш кола освен ако не ти я подаряват.Ако не са скъпи ремонтите си я стегни и си я карай ако ли не-продай я , пий една студена вода и здраве да е.Всичко се връща , знай го това :)В бъдеще време ходи или сам или с някой твой добър приятел , за да ти даде обективно мнение а не да се поддадеш на емоцията по време на "сделката".

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега с РОДА само на маса. За колата, купил си я вече радвай и се... да се ядосваш от тук на там няма смисъл :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен двигателят ти изцяло е д13 по ред причини. Моноинжекцията му заспива идеално на него.П.П: То било пълна инжекция :o И тя пасва идеално де. Но вече така погледнато си по-скоро късметлия.

Надявам се да си прав колега, какъвто и да е случая трудно ще се откажа от нея, защото 4-5 години вече си мечтая. Мисля да отделя 1 ден и да я вкарам в сервиза на въпросния човек, който ме консултира преди да започна търсенето и той да ми каже мнението си и какви са стъпките за решаването на проблемите по нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм ви благодарен за съчувствието и съветите колеги. :):honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наитина случката е много неприятна. И аз си мечтаех за същата кола преди да и се нарадвам 3-4 години по-късно. Даже на нея едва ли не се научих да карам понеже след като взех книжка не съм карал нищо може би 3 години и тръгвах на ново от А-Б понеже инструктора ми беше слаб. Беше ми мъчно да я продам защото точно си я бях направил обаче вече ми беше влязла мухата за VTi което в последствие ме утеши :). Даже ти ми писа за моята обаче я бях продал вече. Достатъчно се отклоних от темата си мисля. Искам само да ти кажа да не се отчайваш, а да си я стегнеш и да си я караш с кеф защото според мен това е един от най-емблематичните модели на Хонда. Надявам се в крайна сметка да откриеш повече +ове по колата от колкото -си и да се радваш, че караш автомобилът за който си мечтал.Keep on dreaming and your dreams will come true.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола или някоя 100% - ова нейна двойница, престоя доста време в мобилето миналото лято на цена 1600 лв. Обявата беше от Перник или Дупница , непомня вече.Ако продавача не се опитваше да ме баламосва като малко детеПубликувано изображение , може би щях да я купя аз. Предполагам в талона пише че регистрацията във Варна е от преди 6-8 месеца. Нали? Съветвам те колега, (а и не само теб) при избора на следващата си кола, да следиш малко по задълбочено обявите че шмекериите които се правят е трудно да се опишат с думи.Виждал съм как едни тасове и броня в цвета на купето вдигат цената с 800 лв. а за сериозните недостатъци прилежно описани от предишния собственик няма и една дума написана в обявата.И това става в рамките на 2 седмици. Винаги ще има хора които ще искат да те прецакат нещо , въпроса е да не го изживяваш толкова. Парите се печелят и се харчат , не си троши нервите за тях. Радвай се на колицата , това ще ти остане, или както е казала нечия мъдра глава - "кефа няма цена" .

Пожелавам ти успех в борбата с високата температураПубликувано изображение и много безавариини километри Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек като види заглавието ще си помисли че са ти отнели жилището в което живееш... :D .А то си купил кола.Споко бе човек.И да има някакво разминаване в очаквания/реалност не бъди толко черноглед,нищо фатално не се е случило.Да не ти разправям мои случки с покупки на Хондите че ще се почувстваш направо късметлия... :lol:П.П. и да,мошенници много.Тарикатстват за сметка на хората...скоро мярнах едно читаво ЦРВ на добра цена,беше пуснато на 5600.Седмица след това същото в друг град вече беше станало 7800....някои хора направо откачиха.Мислят че всички други пасат трева.

Редактирано от MAD DOG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха :D наистина заглавието е малко преувеличено и при покупката на стара кола винаги е така, трябва да се гледа внимателно, защото както се казва "кьорав карти не играе". Колкото до колата, не е никак лоша - хубав интериор, кожа, въздушни възглавници, климатик, даже и газово си и има. Нека ти е честита и след като я стегнеш да ти носи само радости.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми позитивното мнение на колегата над мен. И е прав замисли се над думите му колега honda_lv. В крайна сметка всичко е минало погледни го от тази страна. Повечето тук нямат въздушни възглавници, кламитици, кожа майната й като е Д13 голяма работа, колко хора има из форума които им се радват и си ги карат. Стегни си я лека по лека и я остави да те радва. :) Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря колеги, аз съм голям инат и няма да се откажа от количката и ще си я стегна и направя, просто бях много раздразнен от наглостта на някои хора. Предполагам, че какъвто и да е проблема по двигателя ще го преживея с някой и друг лев вътре. Вече и смених номерата и едно по едно си движа нещата. :) Много ви благодаря за подкрепата и въпреки проблемите искам да кажа, че возенето в колата си е сбъдната мечта :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави са хората преди мен. Колега, не се отчайвай, а гледай от хубавата страна. Проблемите, които изреди не са фатални, ще се ръснеш още малко пари и ще имаш страхотна кукла. Всеки като си купува кола за 1ви път малко или много го прецакват.Виж историята на една 'сестра' на твоята кола: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=44368Както много хора тук са доказали, двигателите в наши дни са едва ли не консуматив :)Горе главата и много хубави моменти за напред с колата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави са хората преди мен. Колега, не се отчайвай, а гледай от хубавата страна. Проблемите, които изреди не са фатални, ще се ръснеш още малко пари и ще имаш страхотна кукла. Всеки като си купува кола за 1ви път малко или много го прецакват.Виж историята на една 'сестра' на твоята кола: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=44368Както много хора тук са доказали, двигателите в наши дни са едва ли не консуматив :)Горе главата и много хубави моменти за напред с колата!

Ако имам достатъчно парици, сигурно и с моята постепенно ще се случват такива работи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега...не прочетох всички мнения над мен, ама като човек, който кара(ше) d13b2 мога да ти дам няколко съвета, от които или ще се утешиш, или ще се хванеш за главата. ТА:1) D13b2 не е имало в Канада, нито в САЩ, тоест, блока е сменян (по някаква причина).2) Колата е канадка, вижда се от километри, задната врата, кожата, еърбеците (за там това е стандарт)3) Точно за канада правят един мотор, с код D15B8 който е 8 клапанов пълна инжекция OBD1.4) Блоковете на 1.3 и 1.5 са еднакви, тоест, най-вероятно ако нещо блока е изтропал, може да са намерили евтин такъв от 1.3 и да са го сложили, разликата е в коляновия вал и биелите.5) От 4 ==> че даже и в момента колата ти да е 1.3 (което малко ме съмнява) пак можеш срещу сравнително малко средства да я направиш 1.5 ;)Ще ти дам жокер - извади ЕКУто и виж за чипове и тн. За да се кара мотор 1.3 с еку за инжекция задължително трябва да има чип ;)По-здрави и дано съм те обнадеждил.п.с. Ще ти кажа че моята 1.3 успя да изкара 91кс на колелата мерена на диното в ХЕЕД91 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря колега, колата в момента седи в гаража, заради проблема с прегряването и проблема, че съм на работа от понеделник до неделя... При първа възможност ще я погледне разбиращ човек :)

Редактирано от chris_barnes
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е сигурно не ми е работа колеги и едва ли има значение моето мнение ама като всички и аз ще кажа някои неща! Като купуваш кола - не си купуваш снимка! Дори и да не разбираш много трябва да си до колата, да гледаш, да гледаш... да пипаш! Па и това си по свой начин си е компетенция! Ама няма страшно колега! Горе главата! Може и това да е твоята кола! Живота е пред теб! Като намериш начин ще си я направиш както ти харесва! Сигурен съм, че най-много те е грабнало купето! Всичко останало можеш да си го смениш или подобриш! Колега, времето лекува всичко! Остани с HONDA tm! :-)

Редактирано от addicted2drift

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеАз сигурно не съм разбрал правилно... проблема на колегата, купил колата не е ли по- скоро "фалшивия двигател", който е монтиран в момента и обявения на талона ? Няма съмнение, че двигател 1.3 или 1,5 ще радват собственика почти по един и същи начин- нали все пак това е Хонда !honda_lv, стегни я както подобава и си я карай със здраве !Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега не така,не е лоша колата виждал съм я наживо,стоеше близо до затвора и много и се радвах на канадското изпълнение на седалките на мигачите и квадратния номер даже мога да кажа че си на далавера защото вместо 1.5 моноинжекция сега си имаш пълна инжекция 1.3 или 1.5 пак е по бърза от д15 моно, хората дават по 300-400 лв да си сложат пълна инжекция а ти си имаш готова, освен това можеш да отидеш в данъчното да претендираш че са ти объркали киловатите и от 66KW да ти я пишат 55KW за по малък данък :)Сега видях че има и вграден стоп във спойлера което пак си е гъзарийка само един оборотомер и трябва

Редактирано от Gergi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре я вкарвам в бокса и започвам да пазарувам каквото и е нужно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега един съвет,не оставяй някои друг да борави с твойте пари ;) и като се жениш друг да не ти избира булка :D Защото на чужд гъз и 100 к**ра са малко :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека при който я вкарвам ми е много близък и му имам пълно доверие :) Между другото не знам дали 1.3 пълна инжекция върви повече от 1.5 моно, но имам чувството, че колата ми не върви достатъчно и не знам на какво се дължи :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може наистина да си с D15B8 както каза Кало, защото като гледам снимките от cars.bg смукателния и изпускателния колектор приличат на такива от Д15 економик.На капака на клапаните пише 16valve, обаче за да си сигурен че не е 8 клапанова махнете капака да преброите повдигачите.Или през капачката за маслото ако може да се види дали са два изпускателни

Редактирано от Gergi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега, много доверие гласуваш на близките ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Караи си я със здраве и наи вече мерак :) всичко друго се оправя!И аз като купувах моята миналата година не беше китка за мирисане ама успяха да ме поизлъжат и мен (поне за някой работи) :lol: но нямаше смисъл да се ядосвам,тъи като с мерак я купих и с мерак си я стягах след това :)

Редактирано от scre

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...