Jump to content
markup

Torque

Recommended Posts

Искам да ви представя едно много приятно решение (което се оказа е на повече от година) за собствениците на Андроид устойства. Програмата се казва Torque, свързва се с компютъра посредством OBD2 bluetooth adapter (например този) и извежда информация за:

- всякакви грешки които е записал компютъра

- информация от всички сензори

- обороти на двигателя

- моментна скорост

- възможност за записи на скорост 0-100 км/ч , 1/4 миля и т.н.

- информация за разхода на гориво - моментен или за определен интервал от км.

- температура на въздух, двигател и т.н.

- налягане на гориво, масло и др.

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Официален сайт: http://torque-bhp.com/

Адрес в Андроид маркет: https://market.android.com/details?id=org.prowl.torque&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5wcm93bC50b3JxdWUiXQ..

Има "lite" безплатна версия

 

Тема в АндроидБГ форума + линк за сваляне: http://www.androidbg.com/forum/topic6166-torque.html

 

 

Видео:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с OBD2 ли работи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна съм го загледал това приложение, намира се и безплатно. Има и плъг-ин, с който записваш видео с дата-логинг + ГПС координати. Ако може само някой да пробва дали работи с Хонда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои ако има адаптера или ако каже каде в бг се продава аз мога да пробвам, с обд2 и висок клас андроид телефон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е старо приложение, а блутуут адаптера му струва 150+лв

  • Нагоре 1
  • Надолу 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.hoyasource.com/hottest-bluetooth-elm327-odb-ii-2-canbus-scanner-tool-p-131.html Има доста такива джаджи в ценовия интервал 20-30$.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го тествал - не мога да намеря в България адаптер, а не ми се чака 20+ дена за доставки. Цената на адаптерите е около 20-30 долара...Май е само за ODB2 или поне колите на които е пробван са с този стандарт (бензинови след 2001 и дизел след 2004).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От OBD1 към OBD2 ЕТО ТОВА ще върши ли някаква работа?

Редактирано от garfi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се съмнявам един преходник да се окаже разликата между двата стандарта :)Някой да има идея от къде да пазарувам bluetooth трансмитер от България? Тези които сме пробвали бяха внос от вън, но за в момента не ми е оферта пазаруването от Китай, Южно Тамбукту и т.н. ;)

Редактирано от markup

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги моята кола е с OBD2a (сивик 6-та генерация хеч с D14A3 двигател), при мен дали ще стане тоя номер?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.ebay.co.uk/itm/OBD2-Code-Reader-Diagnostic-Scanner-Bluetooth-Interface-/150570900138?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item230eb99aaa#ht_5601wt_952 Някой ако може да ми каже това дали става за OBD2a ще съм му много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
https://lh4.googleusercontent.com/-Z-JWzGTZXLw/TzoHYzBd_MI/AAAAAAAAAdw/NZVlhsRtRPE/s868/IMG_20120214_090048.jpgТествано на 7-ма генерация работи с Torque.http://www.dealextreme.com/p/obdii-bluetooth-car-diagnostic-cable-black-blue-orange-dc-12v-42825P.S. Ако някой иска мога да спретна едно клипче :) Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За OBD1 има Honda Datalog, работи с Crome и eCtune.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За OBD1 има Honda Datalog, работи с Crome и eCtune.

от къде и как да си вържа компа към телефона за да ползвам Хонда Даталог-а. това Crome и eCtune да ги обясните по подробно, ако може :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише, че е зa OBD II. Днес отново я пробвах и работи доста добре, има още неща които не мога да извадя като информация, но сигурно и това ще стане скоро. Адптера към OBD2 буксата трябва да поддържа микроконтролера ELM 327 (ELM 327 протокол използва се, за да "преведе" информацията от компютъра на колата към външно устройство (obd to PC)). Има масово в ebay и др. подобни сайтове bluetooth адаптери, жични адаптери и т.н. Средната им цена е около 10 паунда (или поне моят излезна толкова). Ако някой колега от Пловдив иска да го пробва може да се засечем на някоя среща ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега може ли да се похвали , дали е ползвал тази или подобна програма на Прелюд 4 ген. :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчах днес адаптера от поста на Code7. Ще видим дали ще работи на 8-ма ген със софта за андроид :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде джаджата вчера. Тръгна, но не без мъки. Телефона я разпозна, но като поиска код за свързване вкарвах какви ли не комбинации, единици, нули и какво ли не, и не ще. Накрая погледнах в CD-то, което идва с адаптера и там имаше един .txt файл в който е написан кода и всичо си тръгна. Пак се потвърди правилото RTFM Публикувано изображение .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За iOS има ли нещо подобно ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За iOS може да има нещо,но няма да е bluetooth, защото както ги знаеш, тези устройства на iOS са много капризни.. Публикувано изображение

Между другото, аз имам 2 такива адаптера, ако някой му трябва да ми пише, може да се споразумеем нещо. :)

Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля някой с такова устройство да напише работи ли коректно изчислението за разход на гориво ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля някой с такова устройство да напише работи ли коректно изчислението за разход на гориво ?

Според мен приблизително коректно, както и е положението с фабричните борд компютри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой намирал ли е елм327 букса в сивик 6-та?Има ли изобщо такава или има някаква друга тънкост да се свържи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой намирал ли е елм327 букса в сивик 6-та?Има ли изобщо такава или има някаква друга тънкост да се свържи?

Аз също се интересувам за това. Тъй като не разбирам много, ако може някой да отговори ще съм много благодарен. Моята кола е Сивик 6 ген. 1.5 Vtec 114 hp 1999 година. Търсих, но не разбрах OBD 1 или OBD 2 е и дали поддържа въпросното устройсто, за да не си го поръчам и да се окаже, че не става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да повдигна темата, elm 327 пробван ли е на 6та генерация? Така ли някой не е тествал досега? На 7ма, ОК върви си ама на моята кошница дали ще тръгне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги, изтупвам темата понеже след една година притежание в заблуда на акорда стана ясно че имам OBD 2 букса с която реших да се заиграя. Та взех си ELM327 mini трансмитер, който закачих и изтеглих Torque Lite безплатното приложение. Изкара повечето данни- като температура на антифриз, обороти, предварение, напрежение, тротъл процент, налягане в интейка, както и тримове на горивото. За съжаление обаче някои неща не можа- моментен разход на гориво, опитах л/100км. , AFR също не излезе и разни други. Въпросът е в безплатната версия излиза ли поне разхода или трябва да мина на платената Torque PRO? Буксата сякаш не влиза много добре и докрай, но предполагам след като е прочел другите данни би трябвало да прави връзка?

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е от версията, по-скоро е ECU-то какво ти дава по OBD.

Според разработчиците платената има поддръжка на повече коли + разни благинки като допълнително инфо.

 

Ако искаш сложи си платената и виж има ли разлика:

http://www.hiapphere.org/app-torque_pro_obd_2_car

Мога и да ти я пратя.

 

Няма как от лош контакт да не ти показва показанията на сензор X, а пък другите да ги дава :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, значи безплатната трябва да дава инфо и за разход до колкото разбирам. Странно при положение че ми дава бензинови времена. Аз пробвах л/100км да не би в галони да тръгне. То като цяло си прави калкулация според дължината на пулса на инжектора, но вероятно трябва да знае и дебита му, а дали хонда са го пуснали в протокола.  Мисля че няма смисъл да пробвам платена в такъв случай. Може би да пробвам друго приложение като Car Doctor например.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж OBD адаптера коя версия е. При мен с mini ELM327 v2.1 дава и l/km. OBD Car doctor free прави графики на средна и моментна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с v2.1 и ми ги дава на CR-V II (преди фейс и фейс).

Има отметка за уж по-точно изчисляване (от повече сензори), ама това е ако отчита нереално.

 

Въвел ли си инфото на колата в профила? Литраж, тип гориво и т.н. 

Не ти светка в зелено въпросната опция ли или като я добавиш към екрана не отчита нищо? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж OBD адаптера коя версия е. При мен с mini ELM327 v2.1 дава и l/km. OBD Car doctor free прави графики на средна и моментна.

 

Мисля, че е 2.1 въпреки че четох че всъщност много от китайчетата уж ги дават са 2,1 а всъщност е по стара версия. Предполагам като го вържа и потърся в Торк данни за адаптора трябва да ми даде версията или как да я разбера?

 

Въвел ли си инфото на колата в профила? Литраж, тип гориво и т.н. 

Не ти светка в зелено въпросната опция ли или като я добавиш към екрана не отчита нищо? 

Ей тука вече ме хвана, нищо не съм въвеждал набързо прегледах приложението и от ADD DISPLAY менюто добавях. Сега като се сетя имаше май светеща зелена индикация при дисплея за разход но ми даваше 0.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Такаа, оказа се че разходът ми го дава но когато колата се движи. Тоест на празен ход не ми дава индикация (хоризонтална черта) също и като давам газ на място не отчита разход, поне моментния. В момента в който тръгне колата и започва да отчита. При това се оказа че отчита доста коректно поне при постоянна газ при 80 км.ч ми даде 5,7-6,0 на 100 което съм засичал и с пълно-пълно. Сега няколко въпроса към постоянно ползващите приложението и адаптора:

  • Има ли проблем да се оставя адаптора закачен на буксата, колата се кара ежедневно, а консумацията на адаптора дават 25mA. Не знам в режим на стендбай дали не е и по-малко.
  • На какъв принцип се изчислява средния разход? При всяко палене ново осредняване или осреднява и трупа постоянно докато не се ресетне нещо и какво е то?

Поздрави

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • Има ли проблем да се оставя адаптора закачен на буксата, колата се кара ежедневно, а консумацията на адаптора дават 25mA. Не знам в режим на стендбай дали не е и по-малко...................................

Моя стои забучен вече почти година

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Никимото беше брал ядове точно с такова адаптерче. Сега не помня при него какъв беше точно случаят, но адаптерчето беше изгоряло и от там беше нагоряла инсталацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То с тия адаптори колкото китайци има толкова и модели, но все пак си мисля че екуто би трябвало да има защита при опасни напрежения и токове, ако изключим, че на самото адапторче също има такава.

Някой знае ли как е обозначен дългия трим в лайт приложението. Имам Fuel Trim Bank 1 и 2  и съответно по 4 сензора на всяка банка в приложението. Отделно си има и само едно Fuel Trim Bank 1 Short Term което явно и късия трим. Аз съм извадил Fuel Trim Bank 1 Sensor 1 но като го наблюдавам мени стойностите при различни режими. Не трябва ли да е стационарен или той и така си е пак с осреднена във времето корекция благодарение на късия трим, но в различните режими съответно и тя е различна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...